logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zwiększyć głośność domofonu w bloku dla osoby z wadą słuchu?

galazka 06 Lip 2007 11:43 6596 4
  • #1 4054831
    galazka
    Poziom 18  
    Posty: 437
    Pomógł: 15
    Ocena: 21
    Witam kolegów serwisantów !

    Mam pytanko jaka jest wasza propozycja aby u klienta zwiększyć głośność dzwonienia domofonu(wada słuchu klienta), buzerki nie zdawają egzaminu a nie moge zwiększyć na płycie ponieważ jest to blokowisko to wiadomo o co chodzi

    POZDRAWIAM !
  • #2 4054885
    ghambit
    Poziom 24  
    Posty: 498
    Pomógł: 72
    Ocena: 11
    Co to dokładnie jest za domofon? Melodia dzwonka generowana jest na płycie czy w słuchawce? I na czym ta melodia jest grana, na słuchawce czy osobnych buzerach?
    Jak na buzerach to można by je wymienić, (ostatnio widziałem takie sprytne buzerki z generatorem melodii po 5zł), tylko że te które widziałem były na 12V więc dochodzi tranzystor sterujący i dodatkowe zasilanie. Jeśli melodia jest odgrywana w słuchawce, można by zamontować malutki wzmacniacz, który byłby odłańczany w momencie podniesienie słuchawki. Pozdrawiam
  • #3 4055712
    galazka
    Poziom 18  
    Posty: 437
    Pomógł: 15
    Ocena: 21
    Generator znajduje sie centralnie czyli na płycie elektroniki całego domofonu, wiec sterowana jest słuchawka ;-) typ słuchawki UNIFON WEKTA TK-6
  • #4 4058043
    faradcik
    Poziom 17  
    Posty: 192
    Pomógł: 10
    Ocena: 19
    Kup najprościej głośniki do komputera za 20-30 zł i podłącz równolegle do sygnału wywołania i masy.

    Ja to stosowałem wielokrotnie i sprawdzało się nawet na dwóch halach przemysłowych.

    Tylko jesli ktoś ma już bardzo słaby słuch to i to nie pomoże wtedy przekaznik i lampa

    Andrzej
  • #5 4058650
    galazka
    Poziom 18  
    Posty: 437
    Pomógł: 15
    Ocena: 21
    Dzięki za pomysł przetestuije ;-) POZDRAWIAM
REKLAMA