Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon - jak zwiększyć głośność ?

06 Lip 2007 11:43 3644 4
  • Poziom 18  
    Witam kolegów serwisantów !

Mam pytanko jaka jest wasza propozycja aby u klienta zwiększyć głośność dzwonienia domofonu(wada słuchu klienta), buzerki nie zdawają egzaminu a nie moge zwiększyć na płycie ponieważ jest to blokowisko to wiadomo o co chodzi

POZDRAWIAM !
  • Poziom 24  
    Co to dokładnie jest za domofon? Melodia dzwonka generowana jest na płycie czy w słuchawce? I na czym ta melodia jest grana, na słuchawce czy osobnych buzerach?
    Jak na buzerach to można by je wymienić, (ostatnio widziałem takie sprytne buzerki z generatorem melodii po 5zł), tylko że te które widziałem były na 12V więc dochodzi tranzystor sterujący i dodatkowe zasilanie. Jeśli melodia jest odgrywana w słuchawce, można by zamontować malutki wzmacniacz, który byłby odłańczany w momencie podniesienie słuchawki. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Generator znajduje sie centralnie czyli na płycie elektroniki całego domofonu, wiec sterowana jest słuchawka ;-) typ słuchawki UNIFON WEKTA TK-6
  • Poziom 16  
    Kup najprościej głośniki do komputera za 20-30 zł i podłącz równolegle do sygnału wywołania i masy.

Ja to stosowałem wielokrotnie i sprawdzało się nawet na dwóch halach przemysłowych.

Tylko jesli ktoś ma już bardzo słaby słuch to i to nie pomoże wtedy przekaznik i lampa

Andrzej
  • Poziom 18  
    Dzięki za pomysł przetestuije ;-) POZDRAWIAM