Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

prostownik do ładowania akumulatorów samochodowych

Zbyś 01 Nov 2003 23:57 54290 7
    Zbyś
    Level 12  
    czesc

poszukuje schematu prostownika do ladowania akumulatorow samochodowych z regulacja pradu ladowania.Posiadam transformator 200W napiecie wtorne 2*20V i chcialbym go wykozystac jesli to mozliwe.

z góry dziękuje za odpowiedzi w tym temacie

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]
    boguslaw
    Level 12  
    Mam teki schemat i działa prwidłowo od kilku lat jest dosyć prosty ale skuteczny traqfo Twoje może być - jak go znajde to Ci prześle. :P
    Kamhyl
    Level 10  
    Mam za mało pkt żeby to ściągnąć.... Dzięki bardzo ale jeśli to ma być dla poczatkujących majsterkowiczów to dlaczego są jakieś tam punkty ???
    kdvc
    Level 24  
    Czy warto wykonywać taki jak dla mnie skomplikowany prostownik?
    Nie lepiej było by jakiś prosty układ z mostkiem Greca?
    slawussj
    Level 34  
    Witam. Zależy co potrzebujesz. Jaki masz transformator? Czy chcesz mieć regulację prądu? Itp. Itd.
    lmoszcz
    Level 10  
    Zbyś wrote:
    czesc

poszukuje schematu prostownika do ladowania akumulatorow samochodowych z regulacja pradu ladowania.Posiadam transformator 200W napiecie wtorne 2*20V i chcialbym go wykozystac jesli to mozliwe.

z góry dziękuje za odpowiedzi w tym temacie

Kolego, dzis w XXI wieku takie proste uklady nie mają już sensu. Chyba, że do nauki. Nowoczesne uklady badaja zachowanie się akumulatora ( siłe elektromotoryczną) i odpowiednio dopasowują charakterystykkę ładowania. Zleca się ładowanie impulsowe, które jest efektywniejsze. Oznacza to, ze w jednym cyklu akumulator jest ładowany i nieco rozładowywany. Takie prostowniki beztransformatorowe można kupic już za kilkadziesią złotych. Odradzam zatem samoróbkę.Kolego, dziś w XXI wieku takie proste uklady nie mają już sensu. Chyba, że do nauki. Nowoczesne układy badają zachowanie się akumulatora ( siłę elektromotoryczną) i odpowiednio dopasowują charakterystykę ładowania. Zleca się ładowanie impulsowe, które jest efektywniejsze. Oznacza to, ze w jednym cyklu akumulator jest ładowany i nieco rozładowywany. Takie prostowniki beztransformatorowe można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Odradzam zatem wykonania „samoróbki”.