logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zbudować wzmacniacz 5.1 z Dolby Digital i wejściem koaksjalnym?

detonator 02 Lis 2003 20:15 1537 3
REKLAMA
  • #1 384276
    detonator
    Poziom 22  
    Posty: 757
    Pomógł: 3
    Ocena: 18
    czy ktos kiedys tworzyl samemu wzmacniacz do kina domowego w systemie 5.1. Ja potrzebowalbym takie cacko z moca okolo 30 W na kanal i wejsciem koaksjalnym. Czy ktos moze sie czyms takim podzielic i powiedziec ile w to by trzeba zainwestowac ?

    pozdroofka !
  • REKLAMA
  • #2 384332
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4358
    Pomógł: 139
    Ocena: 100
    Temat byl juz poruszany - ktos robil piec kanalow na TDA7294 na wspolnym zasilaczu - trafo 600W ..czy jakos tak...Problem z dekoderem- albo gotowy, albo korzystasz z wejscia analogowego 5.1 - jesli DVD ma dekodery i takowe wyjscie...Ewentualnie sa dostepne procki i cale wyposazenie..(ile za to nie wiem..)
    Sam wzmacniacz (koncowki plus przedwzmacniacz) moze wyniesc w granicach 400-500zl.
  • REKLAMA
  • #3 384508
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    jesli tylko 30 W to można użyc tda2050 - i trafo 300VA

    no i dekoder - dekoder bedize ciężko, dolby surround widziałem schematy, nawet gotowe kity, ale z digitl jest gorzej i wychodzi takie pytanie - bo 6 wyjśc posiadają odtwarzacze DVD za <500 złoty (te tanie z Reala), z innej strony dekoder jest w gotowych wzmakach... więc kupno wzmaka firmowego po to by tylko z niego dekoder użyć do własnych samorób jest kontrowersyjne - jako tako nie spotkąłem sie z ofertą dekodera dolby digital. A kupno odtwarzacza lichej jakości, jak się ma w domu jakiś lepszy za >1000zł jest jeszcze bardziej kontrowersyjne.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #4 384535
    mmm777
    Poziom 31  
    Posty: 1823
    Pomógł: 98
    Ocena: 240
    Myślę, że warto się zastanowić nad sensownością finansową:
    maja AIWA NW-30 ma moc po 70W 1%, dekodery DD5.1 i DTS oraz radio z RDS a kosztowała mnie w Media Markecie 999 zł.
REKLAMA