logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Co zawodnicy dociskają z przodu robotów sumo przed startem?

treker 21 Lip 2007 16:03 2187 14
REKLAMA
  • #1 4101460
    treker
    Poziom 25  
    Posty: 969
    Pomógł: 31
    Ocena: 250
    Witam mam pytanie dotyczące tego filmiku



    Chodzi o to, co robią zawodnicy z przodem swoich robotów przed startem co oni tam mają, że tak to dociskają ?
  • REKLAMA
  • #2 4101714
    adamowicz
    Poziom 21  
    Posty: 374
    Pomógł: 43
    Ocena: 75
    Witam.
    Myślę, że dociskają klin, by trudniej podważyć ich robota i wyrzucić z maty.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 4101724
    treker
    Poziom 25  
    Posty: 969
    Pomógł: 31
    Ocena: 250
    No tak, ale czy ten klin to jakiś specjalny materiał który trzyma się ringu ?
  • #4 4101979
    przemotronik
    Poziom 13  
    Posty: 87
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    adamowicz napisał:
    Myślę, że dociskają klin, by trudniej podważyć ich robota i wyrzucić z maty.

    Ja również tak uważam, to by było najbardziej prawdopodobne.
    treker napisał:
    No tak, ale czy ten klin to jakiś specjalny materiał który trzyma się ringu ?

    Nie, przecież w regulaminie zawodów robotów sumo jest bardzo wyraźnie powiedziane, że (przyssawki OR kleje)=dyskwalifikacja. Po prostu jest to kawałek blachy, który jest blisko dohyo. Po to dociskają.
    Pozdrawiam
    Przemotronik
  • #5 4103189
    Snikers
    Poziom 24  
    Posty: 867
    Pomógł: 21
    Ocena: 33
    nie wiem czy dobrze widze ale 20sek od konca jest pokazany jeden robot po tym jak wypadl na dach i widac tam 2x magnesy neodymowe z dysku twardego. pozatym na poczatku jak stawiaja te roboty to fest sie trzymaja jak na 1kg zabawki

    Dodano po 1 [minuty]:

    byc moze klin jest podklejony takim magnesem elastycznym jak do lodowek
  • REKLAMA
  • #6 4107484
    lopez123
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 8
    Snikers napisał:
    pozatym na poczatku jak stawiaja te roboty to fest sie trzymaja jak na 1kg zabawki


    waga robotów minisumo nie może przekraczać 0,5kg :)
  • #7 4107589
    Snikers
    Poziom 24  
    Posty: 867
    Pomógł: 21
    Ocena: 33
    a to miniumo jest? kiedys czytalem o tych klasach. pamiec jednak zawodzi. a jest jakas klasa do 1kg?

    na marginesie to niektore tam groznie zapierdzielaja, i jakies uniki robia
  • #8 4107744
    251mz
    Poziom 18  
    Posty: 384
    Pomógł: 8
    Ocena: 8
    dociskaja klin zeby byl jak najnizej <--nizej niz kllin przeciwnika:)
  • REKLAMA
  • #9 4107992
    treker
    Poziom 25  
    Posty: 969
    Pomógł: 31
    Ocena: 250
    Snikers napisał:
    a to miniumo jest? kiedys czytalem o tych klasach. pamiec jednak zawodzi. a jest jakas klasa do 1kg?

    na marginesie to niektore tam groznie zapierdzielaja, i jakies uniki robia

    Nie ma takiej klasy. To są raczej na 100% roboty 20x20cm waga max 3kg

    Pozdr

    Dodano po 1 [minuty]:

    O znalazłem
    Japanese 20 cm 20 cm Unlimited 3 kg 154 cm
    Mini 10 cm 10 cm Unlimited 500 g 77 cm
    Micro 5 cm 5 cm 5 cm 100 g 38.5 cm
    Nano 2.5 cm 2.5 cm 2.5 cm Unlimited 19.25
  • #10 4109369
    przemotronik
    Poziom 13  
    Posty: 87
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    treker napisał:
    Nano 2.5 cm 2.5 cm 2.5 cm Unlimited 19.25

    Zaraz, zaraz...
    Masa nanosumo jest limitowana do 25g. Gdzie znalazłeś taki regulamin :?:
  • #11 4109378
    treker
    Poziom 25  
    Posty: 969
    Pomógł: 31
    Ocena: 250
    Przepis na milibota
  • #12 4115980
    przemotronik
    Poziom 13  
    Posty: 87
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Tak, widzę.
    Ale niestety, masa jest limitowana-widać to na stronie KillerBee (z resztą nie tylko tam).
    Pozdrawiam
    Przemotronik
  • #13 4123935
    Don Arkada
    Poziom 12  
    Posty: 38
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Jest klasa sumo. Znalazłem gdzieś w necie fotki takiego robota.
  • #14 4131735
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5326
    Pomógł: 479
    Ocena: 124
    Na zawodach we Wrocławiu jeden robot miał klin wykonany z cienkiej blachy i takie "dogniatanie" do ringu poprawiało jego zdolność do podnoszenia przeciwnika, podejrzewam że tutaj chodzi o to samo.

    Te roboty na tym filmiku są klasy sumo i ważą do 3Kg

    Nie słyszałem o klasie do 1Kg, nanosumo są ograniczone do 25g, ale z doświadczenia wiem że trzeba je jeszcze dociążać, bo sama konstrukcja waży mniej niż 25g :)
  • #15 4132365
    treker
    Poziom 25  
    Posty: 969
    Pomógł: 31
    Ocena: 250
    Widziałem też filmik jak sobie zrobili zawody sumo 20na20 do 10kg :)

Podsumowanie tematu

✨ Zawodnicy robotów sumo przed startem dociskają klin z przodu swoich maszyn, aby utrudnić przeciwnikowi podważenie i wyrzucenie robota z maty (dohyo). Klin jest zwykle wykonany z cienkiej blachy i nie jest pokryty żadnymi klejami ani przyssawkami, ponieważ takie materiały są zabronione przez regulamin zawodów. Dociskanie ma na celu zapewnienie jak najniższego położenia klina względem przeciwnika, co poprawia stabilność i zdolność do podnoszenia rywala. W niektórych przypadkach stosowane są magnesy neodymowe, np. pochodzące z dysków twardych, które mogą zwiększać przyczepność do powierzchni ringu, jednak ich użycie musi być zgodne z regulaminem. Dyskusja porusza także klasy robotów sumo, gdzie standardowa klasa to roboty o wymiarach 20x20 cm i wadze do 3 kg. Istnieją mniejsze klasy, takie jak minisumo (do 0,5 kg), micro i nano, z limitami masy odpowiednio 100 g i 25 g, choć regulaminy mogą się różnić w zależności od organizatora. W zawodach we Wrocławiu obserwowano roboty z klinami z cienkiej blachy, które dzięki dociskaniu do ringu poprawiały efektywność podnoszenia przeciwnika.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA