Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault espace - zginęły kierunkowskazy i awaryjne

26 Jul 2007 20:13 5247 3
  • Level 21  
    witam. Zginęły mi kierunki i awaryjne. Jechałem i nagle zacząłem słyszeć odgłosy dochodzące z lewej strony z za deski rozdzielczej jak by się szybko załączał jakiś przekaźnik ( cykanie, nierównomierne ale szybkie - 2-4 razy na sekunde) trwało to około pół minuty. Po tym zginęły mi kierunki i awaryjne. Sprawdziłem bezpieczniki - OK, poprzekładałem przekaźniki jeśli były takie same w komorze silnika i w kabinie ( w skrzynce z bezpiecznikami są: 5 mniejszych szarych 5 nóżkowych i jeszcze chyba ze 3 większe) i nic to nie dało. ( w komorze silnika mam 3 mniejsze szare 5 nóżkowe- jeden jest od świateł drogowych, przy drugim jak wyjmę gaśnie silnik, trzeci nie wiem od czego, 2 żóte większe 5 nóżkowe i jeden pomarańczowy 4 nóżkowy gabarytowo jak te żółte - ale nie wiem któy od czego jest) Co mam jeszcze sprawdzić? a przerywacz jak wygląda i gdzie go szukać? pozdrawiam.
  • Level 22  
    sprawdż włacznik awaryjnych - raz miałem padnięty i wtedy nie działały kierunki ani awaryjne.
  • Level 21  
    Kolega jak wyżej też możliwe ale tam po lewej stronie należy się wgłębic
    jest tam na takim plastikowym stelażu jeszcze automat kierunkowskazów będzie pisało na nim 2*21W+5 dostęp jest tragiczny ale francuzy tak mają , prawdopodobnie zimny lut można spróbować go naprawić po rozebraniu
  • Level 21  
    Wiatm, dzięki za odp, ale gdzie tego automatu kier. szukać? Po lewej stronie ( czyli po stronie kierowcy?) w kabinie samochodu? mam odkręcić plastyki przy kierownicy? czy w komorze silnika? bo w komorze silnika jest tylko skrzynka ( jest ona po stronie kierowcy) z kilkoma bezpiecznikami i przekaźnikami oraz ze 3 kostki z kablami umocowane na plastikowym czymś-tam. I jak ten automat wygląda ( mniej więcej kolor, wielkość bo nie bardzo wiem na co mam zwracać uwagę szukając).
    pzdr.