Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pralką MIELE W151 WPS ablauf i zulauf prufen

alti71 29 Lip 2007 18:21 9639 5
  • #1 29 Lip 2007 18:21
    alti71
    Poziom 9  

Migaja się obie kontrolki czyli ablauf prufen i zulauf prufen. Pralka w zasadzie nie reaguje na nic.
    W instrukcji wyczytałem że to oznacza że zadziałał system WPS (waterproof system) i że musi przyjechac serwis.
    Nie da się jakoś inaczej, bez laptopa zresetować tej pralki?
    Czy to że zadziałał ten system oznacza jakąś droższą naprawe?
    Z jakimi kosztami muszę się liczyć.
    Pozdrawiam
    Wojtek

3 5
  • #2 29 Lip 2007 19:59
    Bogdan K
    Poziom 33  

Niektóre pralki są zaopatrzone w wanienke na samym spodzie i jeżeli pływak załączy przełącznik pralki owszem nie uruchomisz mam coś takiego w mojej pralce.
    Sprawdź wężyk od Hydrostatu czy nie ma przetarć a także czy nie jest przypchany przy samym wylocie z głównego bębna, sprawdź czy do pąpki nie dostały się guziki itp, sprawdź filter wody ( główne zasilanie w wodę), sprawdź czy blokada dziwiczek jest sprawna

1
  • #3 29 Lip 2007 20:48
    alti71
    Poziom 9  

Bogdan K napisał:
    Niektóre pralki są zaopatrzone w wanienke na samym spodzie i jeżeli pływak załączy przełącznik pralki owszem nie uruchomisz

Czyli nawet gdybym wyeliminował możliwe problemy o których piszesz to i tak jej bez laptopa nie ruszę?
    BTW jak miele komunikuje się z laptopem? Wtyczki nigdzie nie widziałem więc podejrzewam łączność przez IR. Mam laptopa z IR więc może gdybym skądś zassał oprogramowanie MIELE to może coś bym zdziałał?

0
  • #4 29 Lip 2007 21:13
    Bogdan K
    Poziom 33  

Najpierw sprawdź to co pisałem a nie baw się w coś takiego co by było gdyby było.
    I druga sprawa skąd wiesz że jeżeli sprawdzisz to co ci napisałem że pralka nie ruszy, robiłeś już taką przyczyną może być błahostka czasami wystarczy odłączyć pralkę z prądu na parę godzin i też pomaga.
    Nawet gdyby udało ci się ściągnąć ten soft to co jesteś przekonany że to będzie wtedy OK, jeżeli masz instrukcję obsługi do pralki to w niej są opisane usterki i jak należy postąpić i co sprawdzić

Pozdrawiam

0
  • #5 31 Lip 2007 13:50
    alti71
    Poziom 9  

Wielkie dzięki Bogdan.
    Rozkręciłem, wysuszyłem wanienke z wodą, sprawdziłem że lało się przez uszczekle na pokrywie, poprawiłem uszczelke i pralka jak nowa.
    Nie trzeba było żadnego połączenia z laptopem.
    Wojtek

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo