Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Listwa antyprzepięciowa, może być z ups-em. Jaką wybrac!

31 Lip 2007 12:07 2037 3
  • Poziom 9  
    Witam!!!

Mam problem z wyborem listwy antyprzepięciowej moze byc z ups-em. chcialbym sie oprzec poprzez serwis allegro i najlepiej nie zadroga :P.
    Wiec jakie polecacie:P

PS. Kiedys mialem listwę firmy "Lestar" skaczylo sie na tym ze podczas burzy ona nie zadzialala i zfajczylo mi zasilacz :/ wiec kazdemu odradzam!!!.

Proszę poprawić post.
    Pisz zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji języka polskiego.
    Dbaj o styl wypowiedzi.
    Nie używaj slangu.
    Nie używaj wielokrotnie znaków interpunkcyjnych, to nie są ozdobniki.
    Temat postu poprawiłam, resztę popraw sam.
    Dziękuję.
    charm_spider
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Poziom 26  
    Aby urządzenie przeciwprzepięciowe zadziałało musi być spełnione wiele czynników, listwy zasilające za ok. 50zł ogólnodostępne nigdy nie ochronią sprzętu przed wyładowaniem! bo nie są w stanie (musiałbym przedstawić krótki wykład z instalacji elektrycznych, wyładowań itp. :)
    Co do procedury odszkodowania nie wiem wiele, ale znając życie jest to obwarowane wieloma wymaganiami co zwykły Kowalski na pewno ich nie spełni.
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Poziom 21  
    Prawie żadna listwa nie chroni sprzętu. Jest to zazwyczaj zwykły rozgałęźnik z pierścieniem ferrytowym (mającym chronić przed napieciami szpilkowymi), w takim wykonaniu i tak to nie zadziała, czasem dodane są bezpieczniki, czasem warystor. W ogóle to sprzedaz listew to marketing a nie ochrona. Jeśli chcesz się ochronić, postaw choćby najmnieszy, najsłabszy UPS. Nawet jeśli nie będzie zbytnio podtrzymywał (szczególnie na starych akumulatorach) to na pewno spełni dobrze funkcję zabezpieczającą, o jaką Ci chodzi. Pozdr.