Witam, w tym temacie chcę poradzić się Was odnośnie budowy subwoofera.
Założenia: Sub ma mieć mocnego kicka (to co najbardziej lubię), nie zależy mi na dudnieniu, ale głębsze zejście też by było mile widziane.
Posiadam okazyjnie kupione trafo 2x31V(_at_)2.5A, 9V@1,5A (po wyprostowaniu powinno być trochę więcej)
Z tego co wiem będzie można zbudować na nim wzmacniacz o mocy ok. 70W
I tu pada pierwsze pytanie: jaki układ zastosować? z tego co obserwuję na elektrodzie, bardzo często stosowany jest TDA7924, występuje on także w kitach AVT i Nord elektronik co by było dużym uproszczeniem (dopiero zamówiłem laminat i środek trawiący więc będę się uczył robić płytki
)
Koszty samego wzmacniacza (kit lub części) ma oscylować w okolicach ok 50zł.
Czy np taki kit nadawałby się http://sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=45357 ?
Czy wymaga on przedwzmacniacza?
Zastanawia mnie jak zbudować ten wzmak, czy stosować przedwzmacniacz, jak rozwiązać cięcie średnich i wysokich tonów, może coś poradzicie
Na głośnik będę skłonny wydać ok 100-200zł - zależy mi aby był dobrej jakości, zastanawia mnie czy mógłbym zastosować głośnik 30cm czy lepiej 20cm (skrzynkę zrobię jak wzmacniacz będzie gotowy)
Piszcie wszystkie propozycje sugestie, abym mógł zacząć kupować części i składać sprzęt.
Pozdrawiam
Założenia: Sub ma mieć mocnego kicka (to co najbardziej lubię), nie zależy mi na dudnieniu, ale głębsze zejście też by było mile widziane.
Posiadam okazyjnie kupione trafo 2x31V(_at_)2.5A, 9V@1,5A (po wyprostowaniu powinno być trochę więcej)
Z tego co wiem będzie można zbudować na nim wzmacniacz o mocy ok. 70W
I tu pada pierwsze pytanie: jaki układ zastosować? z tego co obserwuję na elektrodzie, bardzo często stosowany jest TDA7924, występuje on także w kitach AVT i Nord elektronik co by było dużym uproszczeniem (dopiero zamówiłem laminat i środek trawiący więc będę się uczył robić płytki
Koszty samego wzmacniacza (kit lub części) ma oscylować w okolicach ok 50zł.
Czy np taki kit nadawałby się http://sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=45357 ?
Czy wymaga on przedwzmacniacza?
Zastanawia mnie jak zbudować ten wzmak, czy stosować przedwzmacniacz, jak rozwiązać cięcie średnich i wysokich tonów, może coś poradzicie
Na głośnik będę skłonny wydać ok 100-200zł - zależy mi aby był dobrej jakości, zastanawia mnie czy mógłbym zastosować głośnik 30cm czy lepiej 20cm (skrzynkę zrobię jak wzmacniacz będzie gotowy)
Piszcie wszystkie propozycje sugestie, abym mógł zacząć kupować części i składać sprzęt.
Pozdrawiam