Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra F świeci się kontrolka poduszki powietrznej

09 Sie 2007 21:31 14213 10

• Poziom 21  
    Witam
    Robiłem sobie zawieszenie, no i po ustawieniu wszystkich parametrów okazało się, że mam krzywo kierownicę. Nie chciało mi się grzebać w zawieszeniu więc postanowiłem skorygować to poprzez przestawienie kierownicy na frezie o jeden ząbek.
    Odkręciłem poduchę, odłączyłem ją, potem odkręciłem kierownicę, zrobiłem korektę i pewnie teraz popełniłem błąd bo po przykręceniu kierownicy postanowiłem sprawdzić ustawienie nie zakładając poduszki. Gdy stwierdziłem, że ustawienie jest ok zamontowałem poduszkę i okazało się, że po włączeniu zapłonu lampka airbagu gaśnie na 2 sekundy aby później zaświecić się na stałe.
    Co zepsułem i jak sprobować to naprawić?

dzięki z góry za wszelka pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Może w między czasie włączyłeś zapłon bez poduchy , błąd zapisało i koniec na tym , trzeba czymś to skasować.

• Poziom 21  
    Tak jak pisałem, postanowiłem sprawdzić ustawienie kierownicy bez poduchy, czyli poprostu się autem przejechałem i to był mój błąd.
    Gdzie w Wawie najtaniej to zrobią, tzn skasują ten błąd?
  • Poziom 17  
    50 km od wawy-50 zeta
    plus pełna diagnostyka reszty systemów501-077439
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Jak jesteś grzebaczem i czerpiesz przyjemność z samodzielnych prac przy samochodzie, to złóż sobie interfejs prosty i załatw sprawę (skasowanie błędu) przy pomocy programu. Może byc niesławny "Opel Tech2 na PC" albo ABCOM. OPCOM też jest ale nie próbowałem nim kasować błędów nigdy więc nie wiem czy działa ;)
    Wcześniej wymienione działają i kasują co trzeba.
    Zakładam że wspomnianą wcześniej taśmę masz w porządku. [/b]

• Poziom 21  
    Taśma jest w porządku, sprawdzałem to ponadto sprawdzałem miernikiem czy nie ma przerwy w połączeniu pomiędzy kostką zamontowana na kolumnie kierownicy a a złączem do samej poduszki.
    Odnośnie samego interfejsu to czy w astrze z 95r. ten prosty zadziała, bo widziałem, że raczej dopiero od 96-97 roku?
  • Poziom 27  
    Euroscanem też to zrobisz
  • Poziom 35  
    > Odnośnie samego interfejsu to czy w astrze z 95r. ten prosty zadziała, bo widziałem, że raczej dopiero od 96-97 roku?

Zadziała zadziała... Te daty to nie wiem skąd się wzięły, ale tymi wynalazkami udaje sie połączyć i z dużo starszymi samochodami. Byle sie kod silnika / czy typ sterownika zgadzał.
    Żeby nie było wątpliwości te programiki to nie jest jakieś niewiadomo co i profesjonalnego sprzętu nie zastąpią, ale przy "grzebaniu" bardzo pomocne: Odczytać błąd, skasować błąd czy odczytać niektóre parametry bieżące

• Poziom 21  
    gdzie jest złącze diagnostyczne w astrze z 95 roku z silnikiem diesla isuzu?