Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lanos nie pali na jeden cylinder

dastin4 18 Aug 2007 12:38 13556 15
    dastin4
    Level 12  
    Ostatnio zauważyłem u siebie problem z jazda na benzynie 1,5SOHC+ lpg autronic. Padła mi ostatnio pompa paliwa i wymieniłem ją na nową. W zasadzie kilka dni po jej wymianie zauważyłem że strasznie drga silnik na benzynie, po przełączeniu na gaz wszystko jest o.k. Po odpięciu kapturka na pierwszym cylindrze od lewej nie ma żadnej zmiany czyli nie pali na tym garze. Wymieniłem filtr paliwa i żadnej zmiany nie ma. myślę żeby jeszcze sprawdzić sondę lambda tylko jak ja pomierzyć bo ma tylko jeden przewód (w seicento są 4 przewody). Jest już kilka postów o podobnych tematach ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    fafik14
    Level 14  
    Jak masz możliwość to zmierz kompresje ja tym tłoku.
    Mógł sie przywiesić zawór.Sprawdź kable WN
    dastin4
    Level 12  
    Sprawdzę, choć po wyjęciu kapturka iskra jest. A kable WN chyba nie najgorsze, bo przecież inst. gazowa jest bardziej wymagająca, a na gazie chodzi bez zarzutu. Mimo to iskry gonią po kablach choć całkiem niedawno wymieniane (około 5kkm)
  • Helpful post
    pioszym6
    Level 15  
    ja sprawdziłbym wtryskiwacz to on jest winny skoro na gazie chodzi normalnie a na benzynie na jeden nie chodzi to tylko wtryskiwacz (podmień wtryskiwacz to na pewno na innym nie będzie chodzić)
    .gonzo.
    Level 14  
    A jak wymieniałeś kable to wymieniałeś świece?
  • Helpful post
    pioszym6
    Level 15  
    co mają świece wspólnego skoro chodzi na gazie!!

Dodano po 3 [minuty]:

magistrale paliwową w miare łatwo się ściąga , a wtryski mocowane są na oringi (pamiętaj że przy montażu posmaruj oringi lekko oliwką
    a8quattro
    Level 16  
    tak sprawdz wtryskiwacz ale i jego sterowanie. przyczyna moze byc na emulatorze wtrysku ktory nalezy do LPG moze nie zalaczac wtrysku czesto tak bywa (lub okablowanie emulatora) no chyba ze nie zostal zalozony i wtryski sa odlaczone przekaznikiem
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Level 21  
    Też uważam że winny temu jest wtryskiwacz na tym cylindrze ale i tak bym sprawdził na wszelki wypadek tą świecę jaki odstę jest elektrod na niej. Chociaż w przypadku gdyby świeca nie odpalała benzyny to nie wiem czy by nie czuć było na wylocie rury wydechowej .
    Pozdrawiam Zbyszek
    a8quattro
    Level 16  
    gdyby to byla swieca to samo dzialo by sie na gazie. gaz potrzebuje wieksza energie iskry niz benzyna
    dastin4
    Level 12  
    jesli już to sprawdzę wtryskiwacz bo rzeczywiście świeca odpada, po pierwsze zmieniam co 15kkm razem z kablami WN, a po drugie gdyby to była świeca to czemu na gazie chodzi dobrze. Nic bede się musiał zabrać za ten wtryskiwacz.(ile kosztuje coś takiego??) A tak przy okazji czy ma ktoś może instrukcje do lanosa bo nigdzie nie mogę jej znaleźć??
  • Helpful post
    teges

Level 21  
    Witam. W lanosie jest półsekwencyjny wtrysk benzyny tzn. wtryskiwacz 1 i 4 dostaje jednoczesnie impuls z komputera jeżeli silnik pracuje na czwartym cylindrze to z kompem jest wszystko ok.Weż kontrolkę zrobioną z diody led i sprawdż impuls na pierwszym wtryskiwaczu jeżeli go brak to świadczyło by o uszkodzeniu emulatora w instalacji gazowej.
  • Helpful post
    teiler
    Level 14  
    zrób tak jak pisze kolega teges , jesli sterowanie jest to wykręć listwe wtryskowa na dwie śruby na torx , załuż okulary ochronne , trzymaj za listwe i niwech ktos pokręci rozrusznikiem , efekt zobaczysz i łatwo ocenisz , jak będziesz mial pytania to dzwoń tel 506 918 131
    dastin4
    Level 12  
    Nie miałem diody więc przełożyłem wtryskiwacz na drugi cylinder i teraz ten właśnie nie pali więc diagnoza postawiona właściwie. temat zamknięty
    mor44
    Level 2  
    Proszę pmózcie bo Lanos SOHC słabnie podczas jazdy tak jakby nie palił na wszystkie swiece. Tak dzieje sie na benzynie i na gazie. Na wolnych obrotach pracuje normalnie.Cewka wymieniona w marcu i przewody ze świecami.Z góry dziękuje za dniagnozę bo żaden mechanik nie może postawic diagnozy.
    Michu10
    Level 32  
    To że były wymieniane w marcu to nic nie znaczy , trzeba sprawdzić wn
    mor44
    Level 2  
    Czy jest ktoś kto mial podobne objawy w lanosie i może co podpowiedzieć co do przyczyny ?