Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filtr powietrza pomysły i porady.

Venom007 18 Aug 2007 19:52 6834 10
    Venom007
    Level 27  
    Witam chcialbym sobie zrobic 2 filtry jeden do odkurzacza a drugi taki wolno stojący na 8 wentylatorkach z PC.
    Moj pomysł co do filtra na 8 wentylatorkach:
    kwadratowa obudowa z plexy
    4 wentylatorki wciągające 4 wydmuchujące
    Woda lekko zapachowa ;)
    Narysowalem maly szkic w paincie
    Powiedzcie czy to bedzie dzialac czy to kompletna kicha?

Filtr na odkurzacz wiem ze większosc odkurzaczy ma dobre filtry ale moj niestety nie posiada a nie mam zamiaru kupowac nowego odkurzacza,
    obudowa z plexy i poprostu woda w pojemniku, czy to bedzie dobre rozwiązanie?

Czekam na pomysły i sugestie na temat "dobrego" filtru powietrza

Pozdrawiam
    LED's
    Level 13  
    Nie wiem ale mnie się nie wyświetlił rysunek.
    Jakiś czas temu bawiłem sie wentylatorami komputerowy, bo miałem ich sporawo. (robiłem z nich tunel aerodynamiczny). Powiem że nie za bardzo się nadają do większych zastosowań. Choć zależy jaki chcesz uzyskać filtr. Jeżeli chciałbyś zrobić filtr co usuwa kurz i roztocza z powietrza to gra nie warta świeczki. Możesz sobie zrobić wiatraczek na ciepłe dni, chociaż przeszkadza jego hałas. Natomiast w miarę dobrze mogą odciągać oparty cyny i kalafonii, tylko one muszą być wyciągane na zewnątrz pomieszczenia. Łaączenie w "tunel" że z jednej i z drugiej są wiatraczki nie opłacalne.
    Venom007
    Level 27  
    Sorki musialem coś pomylić że wczesniej nie było szkiców.
    Więc nawet ciąg 4 wiatraczków i wyciąg 4 nie rozprawi sie z kurzem i roztoczami?
    (jestem w tych sprawach amatorem i nazwywam rzeczy tak jak mi przychodzi do głowy)

A filtr do odkurzacza nada sie? moze coś innego da sie w łatwy sposub zrobic?

Moze macie jakies pomysły jak opcjonalnie wykorzystac te wiatraczki?

Pozdrawiam
    adams987
    Level 35  
    Z wylotu tego filtra z rysunku będzie pluć wodą. Po za tym spadnie moc odkurzacza, wzrośnie temperatura silnika i wcześniej czy później wylejesz tą brudną wodę na dywan ( obrócisz odkurzacz na bok choćby przez przypadek czy nieuwagę lub w czasie przenoszenia).
    r2d2004
    Level 31  
    Witam!

W odkurzaczach "wodnych" filtrem nie jest sama woda, ale rozpylona "mgła wodna", lub inaczej "kurtyna wodna"

Pozdrawiam
    Venom007
    Level 27  
    Wiec co polecacie? jak to jest do bani to co sie nada?

A co z filtrem z wiatraczków?
    Pozdrawiam
    r2d2004
    Level 31  
    Witam!

... walka z kurzem i roztoczami, to "walka z wiatrakami" - nie ma możliwości pozbycia się tego na dobre i żadne odkurzacze, filtry ani chemia tu nie poradzą, niestety. Mogą jedynie zmniejszyć, ograniczyć na "jakiś" czas, po czym "całe badziewie" wraca na swoje miejsce. No chyba, że będziesz co godzinę odkurzał i co chwilę pryskał wszystko chemią, ale kto ma na to czas i kto by chciał żyć w takiej ciągle "skażonej" chacie (a z chemią nie ma żartów - jeśli nawet ktoś obecnie twierdzi, że coś jest nieszkodliwe, to nie wiadomo, jak to "odbje" się na naszych potomkach, za ileś tam lat).

Pozdrawiam
    LED's
    Level 13  
    Takim sposobem roztoczy na pewno się nie pozbędziesz. Roztocza żywią sie złuszczonym naskórkiem człowieka. Dlatego jest ich najwięcej nie w powietrzu lecz na pościeli, pluszowych zabawkach, itp. Najlepiej jest często wietrzyć pościel, a jeszcze lepiej wystawiać na wysoka i niską temperaturę (w mroźne i gorące dni). Lecz nie same roztocza powodują alergie tylko ich odchody tak jak odchody gołębi. Pamiętać trzeba że ich nigdy nie pozbędziemy całkowicie roztoczy.

Taki filtr z wiatraczka i materiałowego filtru nic nie da. Jedynie mogę polecić profesjonalne filtry do domów i mieszkań.
    Venom007
    Level 27  
    No oczywiscie wiem ze nie pozbęde sie kurzu i roztoczy na zawsze jednym odkurzaniem, ale szczegolnie chodzi mi ze podaczas odkurzania zamiast 100% lądować w worku (odkurzaczu) jakiś tam 1% zostaje rozpylany po calym pokoju :| i unosi sie godzinami w powietrzu.
    Jak temu zaradzić?

Wiem ze niepozbede sie kurzu do zera ale chcialbym jak najbardziej zminimalizowac ilost tego kurzu w pokoju.

Narazie kupno sprzetu nie wchodzi w gre zmiana odkurzacza tez jest nie mozliwa.

Pozdrawiam
    adams987
    Level 35  
    Jeśli tak bardzo chcesz coś takiego jak filtr wodny zastosować , to do środka włóż gęstą gąbkę. Myślę, że wtedy z wylotu nie powinny wylatywać krople wody, a również w razie wywrócenia odkurzacza nic nie powinno sie wylać, oczywiście gdy nie przesadzi się z ilością wody, wewnątrz filtra.
    Venom007
    Level 27  
    Wreszcie jakies pomysly :) mam pelno gąbek takich do mycia aut one sa geste i dojsc duze, tylko czy odkurzacz nie bedzie sie zabardzo grzał? niechce go zajechac:|
    Pozdrawiam