Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik przeciążenia indukcyjny ?

Maniek24 25 Sie 2007 21:43 1845 1
  • #1 25 Sie 2007 21:43
    Maniek24
    Poziom 16  

Witam czy jest różnica w zasadzie działania miedzy czujnikiem który wykrywa przeciążenie na podstawie spadku napięcia a czujnikiem przeciążenia indukcyjnym. Składam sterownik który steruje pracą silnika 12vDC własnym sposobem zmontowałem taki czujnik który działał na zasadzie spadku napięcia jednak troche to szwankuje bo na zasilaniu występuje wahanie napięcia 10.5do 14.4v wiec spadki na rezystorze sie zmieniają co powoduje ze mój czujnik działa nie poprawnie.Moc silnika który mam odpowiada mocy silnikom jakie stosuje sie do zamykania szyb w samochodzie wiec postanowiłem wykorzystać moduł domykania lecz jego skuteczność w cale sie nie różni od mojej konstrukcji.Znalazłem takie moduły domykania które wykrywają zatrzymanie silnika metodą indukcyjną lecz nie wiem czy to nie przypadkiem taka sama zasada jak przy spadku napiecia tylko sprzedający sobie inaczej to opisał.Jesli jednak nie to prosze mi wytłumaczyć jak o działa?

0 1
  • #2 27 Sie 2007 12:45
    kavma
    Poziom 21  

Witam
    Zasada indukcyjnego pomiaru prądu wykorzystywana jest np. w amperomierzach cęgowych.
    Jak to działa?
    Niżej podaję Ci link z opisem jak zbudować własnoręcznie taki amperomierz.
    http://www.myzlab.pl/eim/amperomierz/

0