Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat zabezpieczenie termiczne

01 Wrz 2007 18:18 3747 7
  • Poziom 10  
    Witam. Rok temu kupiłem migomat s-mig 185A.
    Ostatnio padło mi trafo. Zostało przewinięte i po tym zabiegu gdy spawam wszystko jest w porządku ale gdy wyłączę miga to po około pół minuty przepala mi założony na trafo termik 105 'C. Termik mam założony przez gościa który go naprawiał.Jest w nim wentylator ale ustawiony na wyciąg powietrza a nie nadmuch. Sytuacja z przepaleniem termika powtarza się już trzeci raz. Wiem że jest to sprzęt słabej mocy i może się przegrzewać, ale gdy go kupiłem spawałem więcej i też go wyłączałem po spawaniu i nie było problemu. Czy to możliwe żeby trafo chodziło normalnie podczas spawania a po wyłączeniu było tak gorące żeby padł termik. Proszę o poradę co można zrobić może inny termik. Może coś źle podłączone.
    Pozdr.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 38  
    Wyłączasz trafo i nie pozwalasz mu ostygnąć wystarczyłoby aby wentylator jeszcze kilka minut pochodził i ostudził trafo. Po wyłączeniu trafa nie ma ruchu powietrza i wydostające się ciepło z rdzenia oraz uzwojenia powoduje uszkodzenie termika. Czy aby termik nie jest od strony wentylatora? Wtedy jest jego błędne działanie ponieważ druga strona jest zdecydowanie cieplejsza
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Witam.
    Nie termik nie jest od strony wentylatora. Jest blisko ale wentylator wysysa powietrze z miga, a otwory wlotowe powietrza są na dole z przodu. Termik jest przyklejony na górze transformatora. Chciałem zapytać czy można kupić termiki takie żeby się nie przepalały tylko odłączały prąd po przegrzaniu, a po schłodzeniu załączały. Jak tak to gdzie i jaki kupić do takiego migomatu.
    pozdr.
  • Poziom 10  
    Te są trochę duże. Jak je zamontować na transformatorze. Może jakieś mniejsze wyłączniki termiczne ? Czy można gdzieś kupić taki układ opóźnionego wyłączania?
    pozdr.
  • Poziom 38  
    Nie te termiki są troche za duże. W moim migu bester 1800 termik jest wielkości baterii od zegarka. I podczas intensywnej pracy potrafi się wyłączyć. Po ostudzeniu wraca do ponownej pracy. Zobacz w serwisie Bestera lub Ozasa
  • Poziom 24  
    Ech, jak za duże to obok leżą takie: http://www.tme.pl/termostat-bimetaliczny-z-przewodami-fi-15mm-6-3a-120-c/arts/pl/a29/am03-90.html

Prąd znamionowy (max) : AM03 - 2,5 A (3,6 A/2000 cykli)
    : AB03 - 6,3 A (10 A/2000 cykli)
    Maksymalne napięcie : 250 V AC, 50-60 Hz
    Rodzaj styków : NC - normalnie zamknięte
    Tolerancja temperatury otwarcia : ±5°C
    Histereza : 30°C ±15°C
    Czas reakcji : max 50 s
    Ilość cykli przy obciążeniu znamionowym : 10000
    Wymiary wyłącznika : AM03 - 8,6 x 18 x 4,5 (dł. x wys. x szer. )
    : AB03 - Ø 14,5 x 5,5 (średnica x szer.)
    Długość przewodów : 60 mm

Migomat zabezpieczenie termiczne