Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podzielić sygnał cyfr. Polsatu na dwa TV?

Grzegorz Dziurla 07 Sep 2007 17:40 6624 7
    Grzegorz Dziurla
    Level 10  
    Witam!
    Jako, że to mój pierwszy post Tutaj pozdrawiam Wszystkich.
    W sprawach technicznych jestem dość słaby :cry: stąd pytanie do Fachowców.
    Jeśli już było to przepraszam ale nie znalazłem tematu.
    Mam dekoder Cyfrowego Polsatu Echostar DSB-616 i chciałbym oglądać różne programy na dwóch odbiornikach w Moim domu.
    Z tego co wiem jest to legalne.
    Pytanie w co muszę się zaopatrzyć oprócz kabli :)
    Raczej drugi dekoder jest potrzebny ale czy potrzebuję do niego też kartę? Czy jak kupię na allegro jakiś za ok.100pln to będzie OK?
    Czy muszę mieć konkretny model?
    Pozdrawiam Z Poznania
    Grzegorz
    tomaha1
    Level 19  
    To nie jest legalne i nic z tym dekoderem nie zrobisz. Pozdrawiam.
    Soliton
    Level 11  
    Witam,

Z Cyfrowym Polsatem to się nie uda. Karta jest na stałe "ożeniona" z dekoderem i będzie działać tylko z tym jednym dekoderem i z żadnym innym. Podobnie jest z n-ką. Takie rzeczy to tylko z Cyfrą+ i splitterem kart.

Pozdrawiam

SOLITON
    Preskaler
    Level 39  
    Zdaje TO egzamin ale nie wten sposób jakiego wymagasz, Nie da się oglądać różnych programów tylko ten sam. Możliwe jest natomiast (legalne - pod warunkiem, że jest to w tym samym mieszkaniu) rozdzielenie sygnału C+. Potrzeba do tego dwóch kompletnych systemów satelitarnych (dekoder, kabel i podwójny konwerter lub dwie oddzielne, kompletne czasze) a do tego "Splitter" z dwoma kartami abonenta.
    Grzegorz Dziurla
    Level 10  
    Preskaler wrote:
    Zdaje TO egzamin ale nie wten sposób jakiego wymagasz, Nie da się oglądać różnych programów tylko ten sam. Możliwe jest natomiast (legalne - pod warunkiem, że jest to w tym samym mieszkaniu) rozdzielenie sygnału C+. Potrzeba do tego dwóch kompletnych systemów satelitarnych (dekoder, kabel i podwójny konwerter lub dwie oddzielne, kompletne czasze) a do tego "Splitter" z dwoma kartami abonenta.

Niestety mam Polsat :)
    Chociaż w ten sposób puszczę sygnał do sypialni.
    Czy sygnał jest dobry?
    Pozdrawiam
    Grzegorz
    Preskaler
    Level 39  
    Tak! Sygnał jest dobry i możesz go z sypialni przełączać (zwrotnie) za pomocą oryginalnego pilota lub dokupić drugiego, żeby nie potrzebnie nie wstawać za pilotem. Możnma też oglądać w sypialni to co oglądają aktualnie w salonie (?).
    Roman_5000
    Level 19  
    Używam tzw. videosendera od kilku lat i jest ok.
    Zakłócenia pojawiają się, gdy żona włączy mikrofalówkę, która przez ścianę sąsiaduje z TV.
    Raz też uszkodził mi się zasilacz. Tzn. podawał prąd ale chyba o złych parametrach generując przy tym zakłócenia w odbiorze TV.
    Po wymianie zasilacza wszystko dział ok.
    Innych nie przyjemnych niespodzianek nie miałem.