Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS4002/07 źle zmywa szczególnie górna półka

11 Wrz 2007 16:19 6124 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem ze zmywarką SGS4002/07, poprostu źle zmywa naczynia a szczególnie te z górnej szuflady. Sprawdziłem przy otwartych drzwiach, że górne ramie mam małe ciśnienie wody i nie obraca się, a dolne obraca się,ale bardzo powoli. Wyczyściłem panel po lewej stronie zmywarki, lecz zauważyłem też że pompa wody powoli się obraca. Nie miała takich obrotów jak przedtem. Więc wymontowałem silnik i zawiosłem do fachowca który stwierdził że trzeba go przewinąć. Po przewinięciu zmontowałem zmywarkę, lecz po 2 tygodniach górne ramię znowu się nie obraca... :| W związku z tym mam pytanie do znających się na rzeczy fachowców co może być powodem opisanego przezemnie problemu, zaznaczem że zmywarka była ostatnio czyszczona. Znajomy z branży zasugerował mi że może to być kondensator silnika, czy może on być powodem? Jakie wartości powinien mieć kondensator silnika?
    Z góry dziękuje !
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Sprawdz poziom wody może masz zatkany labirynt i pobiera jej za mało i przez to górne śmigło się nie kręci
  • Poziom 10  
    Labirynt był wyjmowany i czyszczony, niewiem czy dobrze kombinuję ale myśle że kondensator jest padnięty i silnik nie ma swoich obrotów przez co pompa podaje za małe ciśnienie.
  • Poziom 29  
    Witam.

Właśnie o tym myślał " zayzayer " .
  • Poziom 10  
    Witam
    Wymieniłem kondensator ale niestety jest to samo, zatem pytanie do fachowców bo wiem że tacy tutaj są, czy w tym typie zmywarki (SGS4002/07) jest elektrozawór i czy mieści się on nad grzałkami? Przy załączeniu przez moment jest dobre ciśnienie na ramionach, następnie dolne ledwie się obraca a górne stoi i lekko posikuje. :D
    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi!
    Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Gdzieś w układzie jest brud blokujący pod ciśnieniem przepływ.Dokładnie przejżyj cały układ obiegu wody.
  • Poziom 11  
    przeczysc sita dokładnie i zwróć uwage czy jakiś kawałek foli nie robi Ci kreciej roboty,a mógł dostać się na na sam spód i zatyka dopływ do pompy-powodzenia
  • Poziom 23  
    do sprawdzenia poziom wody ,labirynt do ponownego czyszczenia ,woda powinna zapełnić całe dno zmywarki oraz czy są czyste ramiona
  • Poziom 10  
    Witam!
    Już wszystko OK! Oczywiście trzeba było jeszcze raz
    wszystko wyczyścić. Dzięki za trafne podpowiedzi.
    Pozdrawiam!