Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Espero 2.0 rok 96 zamek centralny - problem

Michu10 15 Sep 2007 21:13 8179 17
Optex
    Michu10
    Level 32  
    Czy ktoś może poradzić mi , co to może być w czasie jazdy zamek centralny dostaje głupawy tzn samoczynnie otwiera sie i zamyka.
    Czy to może być siłownik sterujacy w drzwiach od kierowcy? Czy może jest tam jakaś centralka od zamka i ona wariuje.
    Bardzo bym sie cieszył jakby ktoś podał mi schemacik do zamka centralnego.
  • Optex
    maxtz
    Level 27  
    Witam!
    Czy zamek centralny w twoim aucie jest oryginalny czy dokładany?
    DominikD
    Level 23  
    Sprawdź czy w drzwiach kierowcy i pasażera nie przełamały się przewody od sterowania centralnym zamkiem . Oto schemat.
    Daewoo Espero 2.0 rok 96 zamek centralny - problem
    Michu10
    Level 32  
    Zamek jest oryginalny

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki za schemat
    mansky
    Level 19  
    W przednich drzwiach w espero przy oryginalnej instalacji centralnego zamka przełamanie przewodów raczej się nie zdarza,co innego w tylnych ale to nie ma wpływu na w\w objawy.Wyjmij z lewych drzwi mastera osusz go dobrze suszarką i na wtyczkę i na gniazdo mastera pryśnij kontakt sprayem {aby nie WD-40 czy podobnym wynalazkiem].Spray dostaniesz w sklepach z elektroniką.Przejrzyj od razu czy nie jest zawilgocony sterownik centralnego zamka.To jest najczęstsza przyczyna w\w objawów w tym modelu auta w szczególności powtarzającymi się przy opadach deszczu.

Dodano po 2 [minuty]:

Centralka zamka o ile dobrze pamiętam jest na prawym słupku.
  • Optex
    ali*g
    Level 12  
    [quote="mansky"]W przednich drzwiach w espero przy oryginalnej instalacji centralnego zamka przełamanie przewodów raczej się nie zdarza,co innego w tylnych ale to nie ma wpływu na w\w objawy.

w tym roczniku to wszystko może się zdarzyć pocięte kable w gumowej przejściówce drzwi....ale bardziej bym wnioskował za dokładne wyczyszczenie panelu i styków sterowania w drzwiach kier.(miałem taki problem)
    bądz co bądz musisz prześledzić wiązke drzwiową kierowcy.......
    maxtz
    Level 27  
    Powodem takiego uszkodzenia może być według mnie uszkodzony siłownik sterujący w drzwiach kierowcy no chyba że masz jeszcze mastera w drzwiach pasażera, w takim przypadku należy go również sprawdzić. Przełamane przewody są według mnie mało prawdopodobne no chyba że przewody się poprzydzierały i się zwierają do siebie lub masy. Winien może być również poluzowany siłownik sterujący który w czasie jazdy drży i powoduje te obiawy.
    Tak czy inaczej musisz wszystko po koleji posprawdzać :cry:
    Michu10
    Level 32  
    Dzięki za cenne uwagi
    ali*g
    Level 12  
    Michu10...daj znać co było bo mnie ciekawośc zrzera............nawiązujac do moich doświadczen, klijent miał tak zapaćkany panel po lewej (smołą z fajki )podsufitke ...ble,auto za 200 euro- (taxi-germany)
    teges

Level 21  
    Witaj. Pracowałem swegoczasu w serwisie i bardzo często zdarzały się takie usterki w Espero a byly właśnie spowodowane korozją w interfeisie centralnego zamka. Znajduje sie on jeśli sobie dobrze przypominam z prawej strony na nadkolu w kabinie / nogi pasażera/
    Michu10
    Level 32  
    Ok posprawdzam według waszych uwag , a jak sie uporam z tym cudem to dam znać co było
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie.Miałem kiedyś podobny problem.Wina leżała po stronie sterownika.Znajduje się po stronie pasażera koło nóg w przedniej części za sterownikiem silnika.
    Michu10
    Level 32  
    Panowie wymieniłem siłownik w drzwiach od kierowcy na nowy , wymieniłem przekażnik od centralnego ten za centralką wtryskową z prawej strony i myślicie że jest efekt pozytywny niestety to Daewoo doprowadzi mnie do szaleństwa dalej zamyka się i otwiera jak mu się podoba.
    Ale co zauważyłem podczas tej głupawy miga czerwona kontrolka z lewej strony na desce rozdzielczej jakby był tam alarm i on coś broił
    Niech ktoś mądry mi pomoże bo zabrakło mi pomysłów a auto dalej nie naprawione.
    POMOCY
    davidos_77
    Level 17  
    Witam, spróbuj zresetowac centralke alarmowa przez odłączenie zasilania lub przez magiczny przycisk "reset". W jakim momencie sie to dzieje, jak jedziesz czy jak stoisz i masz odpalony silnik? Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

Posprawdzaj dokladnie zlacze od centrali alarmowej czy wszystko ladnie styka.
    Michu10
    Level 32  
    Dzieje sie to w każdych warunkach nawet na postoju pojazdu.
    Ok ale gdzie szukać tej centralki od alarmu ?
    davidos_77
    Level 17  
    Gdzieś pod deska rozdzielcza, od strony kierowcy. Ja mam Matiza, central byl montowany fabrycznie i wlasnie tam siedzi. Jak bedziesz juz cos wiedzial, to pisz.
    Michu10
    Level 32  
    Ok w takim razie bede szukac tej dziadowskiej centralki od alarmu , dodam tylko jeszcze ze jak ten central zacznie świrować to czasami zablokuje drzwi wszystkie i nie idzie ich otworzyć , nawet poprzez włącznik zamknij/otwórz na panelu sterowań w drzwiach od kierowcy tam są też przyciski od szyb elektrycznych i to jest w całości. Tak sobie myślałem że może właśnie ten pstryczek elektryczek od zamknięcia i otwarcia wszystkich drzwi może jest popsuty.
    Marekkot
    Level 1  
    Witam. U mnie w espero z centralka fabrycznego zamka umieszczona jest pod kierownicą, a co do tej usterki u mnie było podobnie. Przyczna leżała w tym, że w drzwiach kiewowcy mechanizm zamka(nie centralnego) się zużył i wypadła sprężynka. Nie dał rady trzymać nawet rygla w pozycji otwartej i kiedy mu się podobało raz otwierał drzwi a raz zamykał - przeważnie na wybojach. To tak na marginesie, bo w tym przypadku to napewno nie to.