Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dam 50pkt za zaprojektowanie kalkulatora na AVR

adrian408 17 Wrz 2007 10:59 1727 20
  • #1 17 Wrz 2007 10:59
    adrian408
    Poziom 16  

Oddam 50pkt za zaprojektowanie kalkulatora naukowego na wyświetlaczu LCD2*16(tzn. sin, cos itp) w raz z pamięcią do wgrania dowolnego tekstu. Pozdrawiam. Proszę o odpowiedź

0 20
  • #2 17 Wrz 2007 11:54
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Wrz 2007 19:30
    adrian408
    Poziom 16  

Przecież koszt opracowania takiego kalkulatora nie przekroczy około 100zł. ni wiem o co Ci chodziło z taką sumą???? Pozdrawiam

0
  • #4 19 Wrz 2007 23:11
    r2d2004
    Poziom 31  

Witam!

Widać, że jesteś jeszcze młody i masz "goło" pod nosem ;-) . Koszty samych elementów nie są jedynymi kosztami opracowania projektu. Jak dorośniesz, to zrozumiesz o czym mówię. Teraz w żaden sposób nie będziesz w stanie tego pojąć, bo jesteś zapewne na zupce u mamusi. :-)

Pozdrawiam

0
  • #5 20 Wrz 2007 07:50
    submariner
    Poziom 32  

Adrian a jak bardzo go potrzebujesz ? To tyle jest wart dla Ciebie wiec albo zmien projekt albo przygotuj sie na sprawiedliwa zaplate, na rynku kupisz to za grosze ale ktos kiedys opracowal to za tysiace...

0
  • #6 21 Wrz 2007 17:54
    adrian408
    Poziom 16  

Potrzebuje taki kalkulator na egzamin technika z geodezji. Rozchodzi mi się żebym mógł wgrać do niego różne wzory i mógł je tylko przeglądać. Pozdrawiam

0
  • #7 21 Wrz 2007 18:02
    janek1815
    Poziom 38  

Wiesz ja za 100 punktów bym się za to również nie zabrał bo nie o to tutaj chodzi. Masz jakiś dorobek na tym forum może prościej zrobić to samemu? W DIY jest chyba kalkulator w piórniku czy jakoś tak może warto tam zajrzeć ew. wzorować się na tym opracowaniu. Musisz zauważyć że ktoś musi stracić dość dużo czasu na opracowanie tego. Jak ktoś to przeliczył chyba lepiej te punkty sobie kupić. Zachęcam do samodzielnej pracy i poszukiwań ew. o pytanie o niejasności a pomoc na pewno uzyskasz

0
  • #8 21 Wrz 2007 20:06
    Mad Bekon
    Poziom 23  

Spójrz na to z tej strony. Ten dział, to forum, jest dla ludzi szukających kierunku, w którą stronę iść.
    Opracowanie takiego urządzenia od początku do końca, to jednak sporo pracy i duużo czasu przeznaczenie na przemyślenie i poskładanie calości.

Owszem zdarza się, że ludzie wykonują takie rzeczy, ale nie za śmieszną ilość punktów, do niczego nikomu nie potrzebnych, ale za zapłatę za ich czas kiedy to mogli na chleb dla dzieci, albo na nowe kino domowe zarabiać.

A może zamiast tak kombinowac z tym kalkulatorem, spróbuj się tych wzorów pouczyć?
    Ja mam do zdania cały semestr fizyki, gdzie wzory bywają masakryczne i też muszę to wkuć. Bez sensu, wiem, ale tak już jest.

0
  • #9 21 Wrz 2007 20:50
    Pituś Bajtuś
    Poziom 28  

adrian408 napisał:
    Oddam 50pkt za zaprojektowanie (...)

To wskaż mi jeszcze miejsce, gdzie można coś za te punkty kupić, np jedzienie dla rodziny którą spora część forumowiczów ma na swoim utrzymaniu. Od dłuższego czasu widze dziwny trend traktowania punktów na elektrodzie (które tak naprawde nic nie dają) jako prawnego środka płatniczego w Polsce. A tym jak wiadomo są "bilety NBP".

0
  • #10 21 Wrz 2007 22:39
    chrobot
    Poziom 15  

r2d2004 napisał:
    Witam!

Widać, że jesteś jeszcze młody i masz "goło" pod nosem ;-) . Koszty samych elementów nie są jedynymi kosztami opracowania projektu. Jak dorośniesz, to zrozumiesz o czym mówię. Teraz w żaden sposób nie będziesz w stanie tego pojąć, bo jesteś zapewne na zupce u mamusi. :-)

Pozdrawiam

podpisuje sie obiema rekoma pod ta wypowiedzia - kod zrodłowy jest dorobkiem programisty .
    ----------------------------------------------------
    adrian jak chcesz sie pobawic to w keilu-demo masz gotowca na 51 do dalszej przeróbki na avr-a

0
  • #11 22 Wrz 2007 02:03
    dex
    Poziom 27  

Jak już to coś się zapytam, a jaka jest metoda liczenia funcji danego kąta np. sinus? Jak się za to zabrać. Np mamy kąt 23 stopnia jako dana wejściowa i jaki jest algorytm/metoda liczenia wartości sinus(23)? Nie chodzi mi o tablice, one też skądś są.

0
  • #13 22 Wrz 2007 23:11
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 22 Wrz 2007 23:22
    Batmanmen
    Poziom 15  

Ja bym chętnie zrobił ten cały projekt ale nie za 50 pkt tylko za 12, bez przesady...

0
  • #15 22 Wrz 2007 23:27
    Mad Bekon
    Poziom 23  

albertb napisał:
    Generalnie można, ale nikt w ten sposób tego nie robi
    z powodu zbyt wolnej zbieżności szeregu, a co za tym idzie dużej ilości dodawań, mnożeń i DZIELEŃ.
    W praktyce korzysta się z algorytmu CORDIC lub
    z szeregów Czebyszewa lub innych szybkozbieżnych.
    A w niektórych zastosowaniach wystarczają tablice.

Faktycznie było coś takiego jak Czebyszew.
    Kurcze Metody numeryczne miałem w zeszłym semestrze a już pozapominałem :(
    A o co chodzi z CORDIC?

0
  • #17 23 Wrz 2007 17:13
    adrian408
    Poziom 16  

To ktos podejmie się tego????

0
  • #18 23 Wrz 2007 17:43
    Batmanmen
    Poziom 15  

Nikt ci tego nie zaprojektuje! To nie jest forum do szukania sobie Jeleni. Zainteresuj się tematem dokładniej i zadawaj pytania tyczące się cząstkowych problemów a na pewno ci ktoś pomoże.

0
  • #19 23 Wrz 2007 20:04
    dex
    Poziom 27  

trzeba mierzyć siły na zamiary.. nie sądze by na kierunku geodezyjnym ktoś zadwał takie tematy prac..

Musisz odpalić jakąś sensowną kase to może jakiś amator, student wieczorami w akademiku ci zrobi w ramach zabicia czasu..

0
  • #21 23 Wrz 2007 21:56
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

Temat zamykam, szkoda że kolega nie potrafi szanować pracy innych.

0