Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja pierwsza konstrukcja STX & TESLA

pawel87p 25 Wrz 2007 13:58 13445 55
  • Witam
    Chcialem podzielic sie z wami moim dzielem. Jeszcze dwa miesiace temu nie bardzo sie na tym wszystkim znalem przejzalem sporo projektow duzo czytalem i postanowilem sam zrobic jakies podlogowki.

ZWROTNICE
    tu za duzo nie moge napisac bo nadal malo wiem w tym temacie. Zwrotki wykonal dla mnie "killer"

GŁOSNIKI
    Uzylem niskotonowych 2xSTX22/120/8SC jako srednio ARP-150-00/4 oraz wysoko ARV-104-04/4

wymiary 100x25x25

Dodam jeszcze tylko ze jak dla mnie to wyszlo bosko graja konkret uz mam zamowienie na 6szt takich :) chociaz nie mialem za bardzo na czym ich wyprobowac posiadam sony TA-F120 ale mam zamiar go sprzedac i kupic cos wiekszego jesli mozecie to doradzcie mi jakis wzmacniacz tak do 450pln.

Fajne!
  • #2 25 Wrz 2007 15:47
    mireczek14
    Poziom 22  

Fajne podobają mi się,ile cię wyszła całość??

• #3 25 Wrz 2007 16:04
    dzetix
    Poziom 18  

Witam, właśnie tez proszę o kosztopis,ładna konstrukcja na pewno fajnie muszą pukać;),pozdro .

• #4 25 Wrz 2007 18:18
    pawel87p
    Poziom 13  

dokladnie nie powiem bo nie liczylem skrzynie z docieciem mialem za darmo (kumpel ma fajnego wujka) ze wszystkim: 20m kabla2x2,5mm material na siatki okleina szpachle kleje glosniki terminale wygluszenie doslownie wszystko na niczym nie oszczedzalem niczego nie zalowalem to jakies 600zl-700zl (oczywiscie wliczajac w tym przesylki). korek ktorym kolumna jest wyklejona od srodka mialem w domu :)

Dodano po 5 [minuty]:

stx graja naprawde ladnie ogolnie kolumny graja slicznie. kolega ktory ma fabryczne podlogowki nie pamietam jakiej firmy kupil je kilka lat temu za grubo ponad 1000pln to jak uslyszal moje to mowil ze jego kolumnami sie kumple zachwycaja ze lanie graja ale jak uslyszal moje to stwierdzil ze jednak lepiej graja... strojone na ok 38Hz

Dodano po 6 [minuty]:

MAM JESZCZE PYTANIE JAKIEJ MARKI (albo nawet konkretny model) WZMACNIACZ BYSCIE POLECILI DO TYCH KOLUMN. PLANUJE ZMIANE I NIE MOGE SIE NA NIC ZDECYDOWAC...

• #5 25 Wrz 2007 18:21
    Tomek_18
    Poziom 18  

pawel87p
    Ogólnie mi sie podoba ito bardzo :) Ale co do stx'a jak by zamiast nich były Tonsil-e to mogło by to zagrać jeszcze lepiej ;)

Ja zawsze uważałem, że lepiej zrobić samemu kolumny niż kupywać ze sklepu, zawsze się inaczej je traktuje i na nie patrzy ;) Szaco

Pozdrawiam, Tomek_18.

• #6 25 Wrz 2007 19:02
    pawel87p
    Poziom 13  

ja rowniez uwazam ze TONSIL zagral by lepej :) ale jest duzo drozszy i to zadecydowalo o wyborze STX. pozdrawiam.

• #7 25 Wrz 2007 20:23
    izbic
    Poziom 28  

Swietna konstrukcja, przemyślana i dobrze wykończona. Nie pomyślałeś, żeby zamiast STXów dać Tesle 226??Cena podobna a napewno bas byłby lepszy:)Moim zdaniem z krótszymi maskownicami prezentowałyby sie troszke lepiej. Pozdrawiam i graruluje udanej konstrukcji. A co do wzmaka to może jakiś amplituner...?do 450 zł na allegro znalazłbys jakiegos pioneera albo yamahe:) Pozdrawiam.

• #8 25 Wrz 2007 22:22
    pawel87p
    Poziom 13  

myslaem o tej tesli jednak zdecydowalem sie na stx co do tego basu to opinie sa podzielone :) o maskownicach tez myslalem dlatego dolne mocowania sa tak wysoko moze w przyszlosci przerobie na krotsze narazie podobaja mi sie takie. Dzieki za opinie pozdrawiam

• #9 26 Wrz 2007 12:46
    thebeast
    Poziom 16  

Co do STX to mam je u siebie i poczekaj z miesiąc albo 2 to wtedy będą miały lepszy bas ;) U mnie dopiero po 2-óch miesiącach zaczęły grać tak jak powinny. A jeśli szukasz wzmacniacza to one są naprawdę prądożerne więc szukaj sporo watów, ale tych prawdziwych. Apropos jak Ci się sprawują ARV? Jaki dźwięk z nich jest? Czysty czy piskliwy bardziej? Bo planuje zmienić moje byle noname na coś lepszego ale nie chce też przepłacać. Słyszałem parę tonsili i żaden mnie nie zawiódł a ARV nie miałem okazji... Dołączając się do tematu co radzicie mi na poziomie ARX150, STX22 (87~88 dB)? Dodam, że niedrogo chciałbym coś kupić... Najlepiej nowe... Pozdrawiam.

• #10 26 Wrz 2007 14:46
    pawel87p
    Poziom 13  

ARV moim zdaniem graja ladnie nie potrafie porownac do tonsila bo ich nie slyszalem... Dzwiek nie jest piskliwy gra czysto.

• #11 26 Wrz 2007 16:55
    izbic
    Poziom 28  

ARV naprawdę ładnie grają, nie piszczą i nadają troche lekkości muzyce. Dobrze zgrywają sie z pozostałymi głośnikami no i do tego całkiem przyjemnie wyglądają. Pozdrawiam.

• #12 26 Wrz 2007 19:35
    simp
    Poziom 12  

Konstrukcja widac przemyslana i estetycznie wykonana. Jesli chodzi o przetworniki nisko tonowe to widzialbym tu bardziej tesle ARN-226-05. Z ta maskownica te kolumny wygladaja ladniej...

• #14 27 Wrz 2007 11:40
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Fajne kolumienki za niewielkie pieniądze. Zamiast arv z pewnością lepszy jest sc10n8. Zastanawia mnie po jaką zarazę dawałeś oddzielną komorę dla tweetera, przecież arp ma własną "puszkę". Nie daj sobie wmówić, że arn jest lepszy od akurat tego stx'a. :D
    Jako wzmak polecam coś z sonego "es", albo yamahę a-1020

• #15 27 Wrz 2007 20:38
    pawel87p
    Poziom 13  

ARP wyjolem z puszki a odzielna komora jest gdyz litraz dla arp byl by o wiele za duzy.... a co do "es" to slyszalem ze brakuje im basu co dyskwalifikuje to serie dla mnie :)

• #16 28 Wrz 2007 09:49
    przemo-lukas

pawel87p napisał:
    ARP wyjolem z puszki a odzielna komora jest gdyz litraz dla arp byl by o wiele za duzy.... a co do "es" to slyszalem ze brakuje im basu co dyskwalifikuje to serie dla mnie :)

W jakim celu "wyjmowałeś" arp'a z puszki?
    "es" słyszałeś że.... czy słuchałeś? Bo wiesz, to jest zasadnicza różnica. :D
    Jeśli chodzi o serię, to akurat jest to "flagowa" seria sonego.

• #17 28 Wrz 2007 11:40
    pawel87p
    Poziom 13  

co do sonego to czytalem opinie kilku uzytkownikow i wszyscy byli tego samego zdania ze brakuje mu trochce basu osobiscie nie slyszalem. A co do ARP wyjolem go z puszki i gesto wygluszylem komore gdyz mniej sie "drze" niz jak siedzi w puszce.

• #18 28 Wrz 2007 13:02
    Tomek_18
    Poziom 18  

pawel87p
    Sony wersja "es" brakóje basu ?? zkąd ty się człowieku wziełeś :) To tak jak byś powiedział, że czołgi latają xD bez urazy chłopie ale mój kómpel ma tą wersję za którą dał 800zł ale mniejsza o cene bo klasa się liczy, cód techniki to nie jest ale uważaj na słowa bo basu im nie brakuje ;) Moim skromnym zdaniem twoje powiedzenie "brakuje im basu" wywnioskowało się z tego, że brakiem basu nie była wina wzmaka tylko słyszałeś go na biednych kolómnach ;)

Tak wogóle to na moje ucho SONY,HARMAN KORDON, YAMAHA, PIONEER ma dobry dźwięk lecz do TECHNICS-a bym sie uczepił bo jakość dźwięku technicsa kumpla o poboże prądu 680 w, nie pamietam jaki model ale w nim bas był jak by inny i troche zasłaby jak na moje ucho :) To tylko moja sugestia koledzy więc bez urazy ;)

Pozdro.

Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE. [hefid]

• #19 28 Wrz 2007 15:14
    pawel87p
    Poziom 13  

ja tam nie slyszalem tej seri tylko czytalem opinie osob ktore mialy taki wzmacniacz mowie o seri TA-F505 ; 511 ;530 ; 550 wszystkie z 5. . bo podobno te wyzsze zostaly juz ulepszone a za 800zl to juz raczej ta wyzsza seria F7...

Dodano po 2 [minuty]:

I JESZCZE RAZ JA GO NIE SLYSZALEM !!!!!! CZYTALEM OPINIE UZYTKOWNIKOW!!

juz chyba z 3 raz to pisze ale jak ktos czytac nie potrafi...

• #20 07 Paź 2007 22:54
    miszal
    Poziom 19  

sory ze odkopuje tematy ale ile wyniosly Cię te kolumienki?

• #21 07 Paź 2007 23:55
    pawel87p
    Poziom 13  

to pytanie juz bylo odpowiedzialem na nie wyzej ok 600-700pln za wszystko wliczajac wszystkie duperele jak papier scierny, szpachle itp. chyba zaczne pisac wielkimi literami bo juz nie moge... CZYTAC TROCHE A POZNIEJ ZADAWAC PYTANIA!

• #22 15 Paź 2007 21:25
    2mnemonic2
    Poziom 11  

Jeśli miał bym polecić jakiegoś wzmaka, to była by to jakaś yamaha (model wg Twojego gustu), jakoś wykonania tej firmy oraz jakość samego dźwięku jest wspaniała, szczególnie w stosunku do ceny.

• #23 16 Paź 2007 11:24
    przemo-lukas

2mnemonic2 napisał:
    Jeśli miał bym polecić jakiegoś wzmaka, to była by to jakaś yamaha (model wg Twojego gustu), jakoś wykonania tej firmy oraz jakość samego dźwięku jest wspaniała, szczególnie w stosunku do ceny.

Z tym gustem, to raczej bym polemizował, te niskotonówki potrzebują trochę "prądu".
    przemo-lukas napisał:
    Jako wzmak polecam....yamahę a-1020

Coś w tym jest. A może zakupiłeś już jakiś konkretny wzmacniacz?

• #24 16 Paź 2007 11:56
    kborowiec
    Poziom 17  

Bardzo ładne kolumienki, ale wydaje mi się, że otwór BR jest zbyt mały dla tych dwóch STX-ów. Nie słychać szumów z otworu przy głośnym graniu?

• #25 16 Paź 2007 16:22
    2mnemonic2
    Poziom 11  

przemo-lukas napisał:
    2mnemonic2 napisał:

Z tym gustem, to raczej bym polemizował, te niskotonówki potrzebują trochę "prądu".

U mnie yamaha ax-570 (czyli w sumie żaden to potwór) napędza kolumny z stx 32-08-300 jako głośnik niskotonowy, uwierz... z wysterowaniem nie ma problemu ;) nawet kiedy pokrętło "volume" jest odkręcone mocno w prawą stronę (nigdy nie bylo potrzeby dać max mocy) dźwięk nie budził zastrzeżeń (żadnych!)
    Pozdrawiam

• #26 19 Paź 2007 23:06
    pawel87p
    Poziom 13  

kupilem sony TA-F630ESD ladnie to teraz gra moim zdaniem, jestem zadowolony z efektu jaki udalo mi sie uzyskac p.s. sasiad dzwoni po 5 minutach(gałka volume w polowie, troche za plowa to juz na moj pokój za duzo wszystko z mebli sie zsuwa) :). a co do br to tez sie obawialem ze bedzie za maly ale jest ok (srednica 6cm)

Dodano po 5 [minuty]:

nad yamaha zastanawialem sie wczesniej ale jakos nie moglem nic trafic co by mi odpowiadalo w przystepnej cenie, wczesniej mialem soniaka i bylem zadowolony trafil mi sie ten za 449zl z przesylka nie za drogo nie za tanio nie narzekam naprawde jestem z niego zadowolony. podlaczylem dvd pod analog bo pod coaxial jakos mniej basu jak dla mnie. w przyzlosci zamierzam zrobic fornir (moze na wiosne) i moze jeszcze kiedys zmienie srednio narazie jest malinowo :)

Dodano po 11 [sekundy]:

nad yamaha zastanawialem sie wczesniej ale jakos nie moglem nic trafic co by mi odpowiadalo w przystepnej cenie, wczesniej mialem soniaka i bylem zadowolony trafil mi sie ten za 449zl z przesylka nie za drogo nie za tanio nie narzekam naprawde jestem z niego zadowolony. podlaczylem dvd pod analog bo pod coaxial jakos mniej basu jak dla mnie. w przyzlosci zamierzam zrobic fornir (moze na wiosne) i moze jeszcze kiedys zmienie srednio narazie jest malinowo :)

Dodano po 1 [minuty]:

sory za dwa razy to samo przegladarka mi swiruje musze cos z tym zrobic :)

• #27 20 Paź 2007 00:43
    MichagM
    Poziom 12  

To prawda że można kupisz dobrą Yamahe i bardzo dobrze sprawdzają albo możesz poszukaś Sherwood'a RX-7050R tylko ten a jak będą inne modele Sherwood'y do nie kupuj. Mam 3 amplitunery 2 Yamahy i Sherwood RX-7050R to mój ulubiony amplituner i nigdy nie sprzedam RX-7050R

Dodano po 12 [minuty]:

pawel87p dobrze kupiłeś amplitunera soniego TA-F630ESD i powinno wystarszyś :)

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem napisaś bo Yamaha ma dobre zabezpieczenie przeciw palenie głośników !! Bo kiedyś puściłem kolumienke Yamahe EX-300 na pół volume to wyłączył auto. amplituner i myślałem że spaliłem a tu okazało że nie uszkodziłem głośniki a jeszcze raz próbowałem to samo i nic . Niektóre amplitunery nie mają zabezpieczenia to uszkodziś głośniki przy wysokich głośnościach :)

• #28 20 Paź 2007 18:42
    Malas1984
    Poziom 29  

Ladne kolumny-podobaja mi sie ocena 5+/6

• #29 18 Gru 2007 09:43
    --killer--
    Poziom 11  

witam

gratuluje konstrukcji

co do wzmacniaczy ES sony to klasa sama w sobie ... tam nie oszczedzali na niczym ... 'brak basu" wynika z tego ze wiekszosc ludzi uzywa tanich klocków gdzie rekompensata słabego zasilania i koncówek jest podbity do bólu bas róznymi turbo basami i loudnessami ...

wzmacniacze serii ES maja liniowo rozłozona moc co wskazuje jedynie na aspiracje do klasy hi end ...

• #30 18 Gru 2007 13:23
    przemo-lukas

--killer-- napisał:
    wzmacniacze serii ES maja liniowo rozłozona moc co wskazuje jedynie na aspiracje do klasy hi end ...

Esprit Highend Digital
    :wink:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME