Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm prestige-jak go odłaczyć?

celt78 28 Sep 2007 18:10 7384 13
Optex
    celt78
    Level 10  
    Witam. Mam taki problem, a mianowicie w mojej skodzie felicji fabrycznie był zamontowany alarm prestige. Skoda jest z roku 1999 i dotychczas nie bylo takiego problemu jaki popwstal teraz, a mianowicie mimo iż mam wyłączony alarm kluczykiem w pozycji wyłącz to nie moge uruchomic samochodu poniewaz alarm odłancza mi zapłon i mimo iz jest wylaczony to swiatla awaryjne i migacze migają nadal. I poprostu nie da sie samochodu odpalic. Chcialbym calkowicie jak mi ktos doradzi odlaczyc ten alarm tj wymontowac zebym nie mial z nim wiecej klopotow bo serwis jakby przyjechghal to za bardzo by mnie skasowal. Jesli mktos wie jak odpalic samochod i odlaczyc tym samym alarm prosze zeby napisal mi na email, bede wdzieczny, dodaje ze jestem z Zabrza. Moj email to wojtekz78(malpa)o2.pl
  • Optex
    pkhenr
    Level 32  
    to co wyłaczyłeś to syrena .natomiast jak rozbierzesz schowek czyli wyciągniesz go do góry to masz szansę znależć tam alarm ,odłącz listwe z zasilaniem i już
    celt78
    Level 10  
    Schowek czyli ten na desce rozdzielczej od strony pasazera? Bo tam jak otwarłem to jest taki włącznik/wyłącznik i nic więcej. Kolego podaj mi więcej szzcegółów jeśli możesz bo ja akurat w tej kwestii to jestem zielony. Będę Ci za to bardzo wdzięczny.
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    pkhenr
    Level 32  
    schowek to taka miednica ,trzeba go do góry ,a wyłacznik byś może jest do wprowadzenia w stan serwisowy (przełaczyc na właczonym zapłonie ) ale być może na rozbrojonym alarmie .
    Zrób tak jak pisze kolega a jak nie pomoże to wtedy rzeba walczyć ze schowkiem
    celt78
    Level 10  
    Probowalem dzis tak ze odlaczylem jedna kleme z akumulatora i przekrecilem kluczyk a pozniej podpialem zpowrotem kleme i wylaczylem kluczyk i probowalem odpalic auto i sie nie udalo. Chyba ze trzeba odlaczyc obie klemy?
    User removed account
    User removed account  
    celt78
    Level 10  
    takie gówno i nie idzie sobie z tym dac rady.
    Zmacio
    Level 26  
    Jak wyzwolisz alarm i wyje syrena załącz stacyjkę. Jeśli przestanie wyć i po chwili odezwie się ponownie, to w trakcie kiedy zawyje wyłącz i załącz stacyjkę. O ile jest kod fabryczny 11 wyłączysz alarm i nie odezwie się dopóty dopóki nie odłączysz mu zasilania. Jeśli jest pilot z zieloną diodą i scalakiem AXCE03 alarm najczęściej wyłącza się kodem a nie hebelkiem. Piszę "najczęściej" ponieważ można alarm ustawić tak aby wyłączało się go hebelkiem w kombinacji ze stacyjką. Ale monterzy najczęściej tego nie robią.
    celt78
    Level 10  
    Dzisiaj przy sobocie dopiero się za to wziałem i odkręciłem syrene alarmową tzn wymontowałem ja z samochodu. W samochodzie pod schowkiem znajdowała się czarna wielkości pudełka po papierosach centralka na której była przylepiona jakimś klejem kostka do której wchodziły 3 kabelki z wtyczkami. Na tej kostce też była czerwona dioda. Wyciągnąłem te 3 kabelki i dalej nic. A jeszcze do tej w ksztalcie pudełka po papierosach centralki dochodziła wtyczka z większa ilością kabli oraz z boku małe wtyczki z kabelkami i też wszystkie powyciagalem i dalej jak nie idzie odpalic samochou tak nie idzie. Już mnie normalnie kur.... bierze z tym bo potrzebuje samochod a tu nie da sie ruszyć. Jakby jakiś specjalista był z terenu Zabrza lub Gliwic i zechciałby mnie odwiedzić i naprawić mi ten problem to byłbym zadowolony.
    woker7
    Level 14  
    w iec do dziela
    po pierwsze znalazles wstrzasöwke lub jakis czujni z alarmu ale dobrze idac po tym kablu czyli tych 3 cienkich przewodzikach znajdziesz centralke alarmowa potem jak ja znajdziesz
    wez sobie kontrolke zbuduj badz kup na 12 Volt potem wez wszystkie kostki odlacz od alarmu i jesli to niepomoglo to
    nastepnym krokiem jest sprawdzenie na wsyzstkich przewodow z duzej kostki ta kontrolka
    chodzi mi oto na jakich kablach pojawia sie napiecie stale i zapisac sobie na kartce
    nast krok to przekrecic stacyjke w pozycje zaplon i sprawdzic gdzie sie pojawil teraz plus
    nastepnym krokiem jesli sie pojawil plus na tej centralce to go poprostu obetnij wtedy alarm nie bedzie mial informacji o tym ze auto jest odpalane

a i jescze jedno mozna rozrusznikiem krecic czy sie nieda i druga zecz czy kontrolki w liczniku po przekrenceniu stacyjki sie swieca?

czekam na odpowiedz to bede mögl dale pomöc

pozdrawiam
    celt78
    Level 10  
    Rozrusznikiem nie da sie kręcić, a przy przekręceniu stacyjki kontrolki się zaswiecą ale nagle zgasną tak jakby nie dochodziło żadne napięcie.
    celt78
    Level 10  
    No to jak sie dostałem pod schowek to tam była centralka czarna skrzyneczka wielkosci paczki papierosów i do niej była przylepiona kostka z diodą i 3 kabelkami plus minus i jeszce ten trzeci. Wszystkie 3 wyciqaglem i nic wiec wyciaglem jeszcze pare cieniutkich kabelkow z wtyczkami bezposrednio z tej niby centralki w ksztalcie paczki po papierosach.
    User removed account
    User removed account