Output Power (RMS):... 140W into 8 ohms; 200W into 4 ohms
Frequency Response:. 20Hz - 80kHz at -1dB points (see Fig.1)
Input Sensitivity: ............ 830mV for 200W into 4 ohms
Harmonic Distortion:... <0.1% (20Hz - 20kHz) (see Fig.2)
Signal-to-Noise Ratio:. >102dB unweighted; 105dB A-weighted with respect to 200W into 4 ohms
Stability:.......................... Unconditional
Witam, odświeżę troche temat i zadam kilka pytań:
1. Dlaczego takie mocne trafo? Aż tak wysokie straty czy po prostu taki duży zapas mocy? 250W dla 4ohm wystarczy?
2. Analogicznie do 140W/8 wystarczy trafo 200W?
3. Jakie napięcie aby uzyskać 100W/4? Takie może być --> 2x24V~ @ 2x33,5V- 150VA
Dodano po 2 [minuty]:
Przykładowo do TDA7294 przy oddaniu 70W poziom strat wynosi 50W - jak w tym wzmacniaczu to wygląda?
Witam. Mam problem z zasilaniem do danego wzmacniacza. Trafo tego typu jest strasznie drogie. Wiec pytam gdzie kupic, bądź jak zbudowac taki zasilacz?? Prosze o odp. :]
ciekaw jestem jak podkręcić to cacko do 400w? jeśli chodzi o zasilanie i tranzystorki mocy to wiem,,, ale co dalej? czy wystarczy podmienić R6 i R7,, czy może trzeba zwiększyć prąd odniesienia ze źródła prądowego???
ja się dołączam wykonałem dany projekt i jeśli chodzi o moc to powiem może i ma 400w ale przy jakim zniekształceniu do 80w gra ładnie powyżej masakra nie polecam wykonywania tego projektu mnie wyniósł 104zł resztę cześć miałem na miejscu wiec podejrzewam ze koszta to około 200zł
Zarejestruj konto, Zaloguj się i bądź aktywny na forum, a wtedy reklamy nie będą się pojawiać. Otrzymaj punkty za rejestrację oraz odpowiedzi.
Dyskusja dotyczy wzmacniacza mocy 200W przy 4 omach z tranzystorami MOSFET, projektu Leo Simpson, wraz ze schematem i płytką PCB. Wzmacniacz jest monofoniczny, o parametrach: moc RMS 140W przy 8 omach i 200W przy 4 omach, pasmo przenoszenia 20Hz-80kHz, zniekształcenia harmoniczne poniżej 0,1%, czułość wejściowa 830mV oraz stosunek sygnału do szumu powyżej 102dB. W dyskusji poruszono kwestie doboru tranzystorów mocy, wskazując na pary lateralnych MOSFET-ów Hitachi (2SK1056/2SJ160, 2SK1057/2SJ161) oraz zamienniki typu 2SJ162/2SK1058, BUZ900P/BUZ905P. Zwrócono uwagę na problemy z zasilaniem, szczególnie doborem transformatora – oryginalne trafo 300VA 2x45V nie zapewnia wymaganych napięć +/-67V po wyprostowaniu, co sugeruje konieczność użycia transformatora o wyższym napięciu wtórnym (np. 2x48V). Użytkownicy dyskutowali także o jakości płytki PCB, która została oceniona jako niska, oraz o kosztach budowy wzmacniacza (około 200 zł bez transformatora). Pojawiły się pytania o możliwość zwiększenia mocy do 400W poprzez modyfikację elementów takich jak rezystory R6 i R7 oraz prąd odniesienia źródła prądowego. Wzmacniacz charakteryzuje się dużymi stratami mocy, co porównano do układów TDA7294. Wątpliwości budziły także kwestie doboru transformatora o odpowiedniej mocy dla różnych obciążeń (4 i 8 omów). Użytkownicy dzielili się opiniami o jakości dźwięku i zniekształceniach przy wyższych mocach. Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.