logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego komparator LM393N nie reaguje na napięcia poniżej i powyżej 5V?

Wrobel2 03 Paź 2007 18:02 4241 3
REKLAMA
  • #1 4344989
    Wrobel2
    Poziom 12  
    Posty: 59
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Witam.

    Czy ktoś mógłby mnie pokierować, dlaczego ten układ nie działa tak jak powinien.tzn tak jak na rysunku jeden komparator powinien reagować na napięcie poniżej 5V, a drugi powyżej. Jeden i drugi nie działa. Napięcia na wyjściach są około 0,20V. Z góry dzięki za pomoc.
    Załączniki:
    • Dlaczego komparator LM393N nie reaguje na napięcia poniżej i powyżej 5V? bez tytułu.JPG (24.41 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 4345055
    gothye
    Poziom 33  
    Posty: 2421
    Pomógł: 183
    Ocena: 60
    dodaj sprzezenie zwrotne w postaci rezystora 1M miedzy wejscie (+) kompaktora a jego wyjscie
  • REKLAMA
  • #3 4345192
    rasty
    Poziom 27  
    Posty: 734
    Pomógł: 126
    Ocena: 23
    1. Odłącz bazy tranzystorów i sprawdź same komparatory.
    2. R1 i R2 wybierz z zakresu 1,5 do 4,7k
    3.takie same rezystory dołącz miedzy bazy a masę.
    Powinno działać :wink:
  • #4 4345483
    Wrobel2
    Poziom 12  
    Posty: 59
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Dzięki bardzo za pomoc. Już działa, ale bez tranzystorów. Coś z nimi jest nie tak, ja użyłem BC 547.
REKLAMA