logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie urządzenie do zmiany częstotliwości próbkowania sygnału?

devas 15 Paź 2007 09:28 997 1
REKLAMA
  • #1 4380117
    devas
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam! Jestem początkujący, więc się pytam :) Szukam jakiegoś urządzenia do zmiany czestotliwości próbkowania, jak się ogólnie nazywają takie urządzenia? Chodzi o to, że mam jakiś sygnał analogowy (np. jakis sinus czy po prostu zwykły szum) i chcę go zamienić na cyfrowy. Chciałbym miec możliwość dzięki temu urządzeniu ustawić daną(taką jaką jak ja chcę) częstotliwość próbkowania ( np. 1500Hz). Może to być zarówno urządzenie wirtualne(program komputerowy, software), jak i też rzeczywiste urządzenie. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.
  • REKLAMA
  • #2 4380256
    me_super
    Poziom 29  
    Posty: 1692
    Pomógł: 1
    Ocena: 44
    devas napisał:
    Witam! Jestem początkujący, więc się pytam :) Szukam jakiegoś urządzenia do zmiany czestotliwości próbkowania, jak się ogólnie nazywają takie urządzenia? Chodzi o to, że mam jakiś sygnał analogowy (np. jakis sinus czy po prostu zwykły szum) i chcę go zamienić na cyfrowy. Chciałbym miec możliwość dzięki temu urządzeniu ustawić daną(taką jaką jak ja chcę) częstotliwość próbkowania ( np. 1500Hz). Może to być zarówno urządzenie wirtualne(program komputerowy, software), jak i też rzeczywiste urządzenie. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.


    To się nazywa przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC). W najprostszej postaci ma jest scalakiem z wejściem analogowym i wyjściem cyfrowym. Dwa najważniejsze parametry to rozdzielczość (ilość bitów) oraz częstotliwość próbkowania. Ale możesz także kupić gotowe urządzenie podłączane na USB, z bibliotekami do Visual C++ itd.
REKLAMA