Opisz dokładnie całą (!) instalację antenową i sposób zainstalowania.
Spora szansa, że to jest klucz do problemu.
Większość (ale nie wszystkie !) podobnych problemów to efekt "rozwiązań
zastępczych": pseudoantena "na wszystkie kanały za wzmacniaczem"
oraz "rozdzielacz telewizorów" vel "trójnik antenowy"... - czyli z założenia
(a raczej z praw fizyki) całkowicie nieprawidłowych; Fabryka zakłóceń dla
właściciela i (co gorsze) dla innych... Ale jak tanio ! Dopóki nie trzeba
naprawiać uszkodzonych kart, odbiorników (brak połączeń z instalacją
odgromową / siecią masy budynku, większość z tych pseudoanten
nie ma punktu neutralnego dla DC i jest odizolowana od masztu !)
Tu:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic802158.html#4116290
jest więcej informacji jak, z czego i dlaczego - aby zakłóceń nie było.
Tu:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic855318.html#4384507
jest jeszcze więcej.
Przeczytałem Twój post ponownie
pietras_wrc napisał: W sobotę wymieniłem beczkę która była zardzewiała
i założyłem osłonki gumowe na Efki i polepszyło się a dziś to samo....
Zaznaczam że kabel wyczyściłem z resztek rdzy.
Poczytaj w linkach, co pisałem o kablach i o ich tanich imitacjach...
Chyba tu Cię mam
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic790833.html ?
Jeśli odbiór z Krakowa
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic697528.html
Jeśli więcej niż jedno urządzenie odbiorcze - instalacja MATV (->linki)