Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linbox 6818 i cyfra+ - podział na 4 TV

15 Paź 2007 21:49 19145 34
  • Poziom 16  
    witajcie! czy ktoś z was dzielił sygnał za pomocą linboxa?jeśli tak to chce zapytać jak sie to sie Wam sprawdziło. musze rozdzielić sygnał na 4 telewizory zastanawiam sie czy to niebyłoby dobre rozwiązanie, jeśli macie jakies doświadczenia prosze o opinie,pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam ważne jest na jaką odległość są te telewizory rozmieszczone.

Pozdro :idea:
  • Poziom 16  
    mniej więcej jakie?
  • Poziom 28  
    do 50m powinno działać
  • Poziom 16  
    odpaliłem zestaw, można sie przyczepić do jakości pilotów trzeba centralnie celować w tuner żeby przełączył program,pozatym chyba ok
  • Poziom 1  
    witam wszystkich, mam pytanie czy ktoś wgrywał soft do linboxa 6818,jeśli tak proszę oradę jak to zrobić
  • Poziom 16  
    do tej pory zrobiliśmy 3 montaże na 4 linboxy jakość sprzętu pozostawia wiele do życzenia dwie sztuki już pojechały na naprawe gwarancyjną a to dopiero kilka miesięcy. wiadomo że nie ma rozwiązania idealnego,dobrze żę w ogóle da sie dzielić cyfre.jednak jeśli ktoś dzieli do 3 tunerów polecam spliter.
    chodzi ci o cały program czy liste kanałów?
  • Poziom 2  
    Instrukcja wgrywania softu i listy do Cyfry+ do Linbox 6818:

Potrzebujemy:
    1. kabla 3 żyłowego RS (męsko-żeński),
    który powinien tak wyglądać :
    3-2
    2-3
    5-5
    2. program: linbox_upgrade_tools,
    3. plik z softem: soft-linbox_3_10,
    4. listę: lista_cyfra_linbox.

Podłączamy nasz dekoder kablem z komputerem.
    Dekoder przełączamy w standby.
    Uruchamiamy program linbox_upgrade_tools
    Klikamy UpGrade Application i wybieramy soft z rozszerzeniem bin ( soft
    3.10)
    Będzie widać jak soft sie ładuje, tak samo na wyświetlaczu dekodera będzie
    pokazywać ile procent załadowało.
    Gdy program skończy ładować, to nie wyłączamy dekodera czekamy aż soft sie
    w nim zapisze będzie to widoczne pokazującymi sie kreskami "----" które
    będą migać od góry do dołu.
    Gdy dekoder zakończy ta operację, wyświetli sie na wyświetlaczu napis GOOD i dekoder sie zresetuje sam.

Ładowanie listy
    Postępujemy podobnie jak z ładowaniem softu, w tym ze w programie
    linbox_upgrade_tools wybieramy Write DefaultData i wybieramy listę z
    rozszerzeniem txt.
    Po wybraniu pokaże sie pasek postępu tak samo na dekoderze pokaże ile
    procent załadowało.
    Dekoder sie zresetuje i włączy na 1 kanale. Po tym zabiegu mamy własną
    listę.

PS. Jakby ktoś posiadał program linbox_upgrade_tools, to proszę o kontakt.
  • Poziom 15  
    dobra, ale czy możliwe jest wgranie poprzez przejściówke usb-rs?
  • Poziom 35  
    Możliwe,przy zastosowaniu dobrej przejściówki np na układzie Prolific PL2303.
  • Poziom 15  
    Jest wszystko OK. To tylko kwestia ustawienia w menu pod 7777. Pozostaje kwestia co ten soft wnosi. Czy Premiere można na tym sofcie odbierać i jak się ewentualnie do tego dobrać?
  • Poziom 10  
    Może tutaj ktoś mi pomoże :cry: działały sobie dwa linboxy wszystko ładnie działało a teraz po zmianach tylko nieliczne programy . Proszę o łopatologiczną instrukcje jak ponownie to uruchomić , ewentualnie o nową listo albo coś innego sam już nie wiem .
  • Poziom 35  
    Przeskanuj ponownie satelitę lub wrzuć im nową listę po kablu jeżeli znajdziesz na uploadach.Opis wgrywania masz wyżej w tym temacie.
  • Poziom 10  
    robiłem nawet wpisywałem ręcznie ,ale coś muszę robić nie tak bo nadal nie działa.
  • Poziom 15  
    Jest przy tym modelu jeden sposób, może nie najlepszy ale ja go zastosowałem żeby nie mieć w tunerze kaszanki w postaci niezliczonej ilości satelit i transporderów. Otóż w menu pod instalacja automatyczną jest możliwość kasowania i satelit i transporderów. Trzeba znać częstotlwości na których nadaje cyfra i je pozostawić. Potem przeskanować pozycję i już są nowe kanały w menu tunera. Doszedłem jeszcze do tego jak odbierać p....t i pr......e. Trzeba po wejściu w menu nacisnąć 8888 i wyskakuje zakładka z kluczami. Ale to w sofcie $. Miłego oglądania.
  • Poziom 10  
    a coś więcej w tym temacie :D jak nie działa c+ to może konkurencje bym zainstalował i podzielił :D
  • Poziom 15  
    A dlaczego cyfra ma nie działać? jeśli masz kartę i dwa linboxy to musi działac, wystarczy poczytać. Konkurencji nie podzielisz, chyba że masz kartę np. polsatu aktywowaną na jednym z tunerów. wtedy jest szansa podzielić. Ale tylko wtedy. Programów działających w emu nie podzielisz.
  • Poziom 35  
    holz napisał:
    Konkurencji nie podzielisz, chyba że masz kartę np. polsatu aktywowaną na jednym z tunerów. wtedy jest szansa podzielić. Ale tylko wtedy. Programów działających w emu nie podzielisz.

Nie ma szansy podzielić karty polsatu.
  • Poziom 15  
    Tak myslałem. Zostaje do podziału jedynie karta cyfry.
  • Poziom 10  
    bo z podziałem cyfry a właściwie powrotem do pełnego pakietu po ostatnich zmianach się już poddaje :cry: kilka programów znikło i nie potrafię tego przywrócić . najlepsze jeszcze jest to że nawet jak udałoby mi się z jednym to jeszcze zostaje drugi bo oba muszą być identyczne żeby dzieliło sygnał .
  • Poziom 15  
    Jest koledzy prośba. Potrzebuje oryginalny soft do tego tunera.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam taki problem. LinBox 5818 splitery bezprzewodowe oraz karta C+ i lipa. Karta C+ i na żadnym tunerze nie działa na tunku z Cyfry ok, splitery też działają na tunerze cyfry. Czy muszę wgrać jakiś soft do tych tunerów?
  • Poziom 15  
    Jest soft pod nową kartę do linboxa 5818. Na którymś uploadzie on się znajduje. I tak jest zatytułowany. Pod nową kartę.
  • Poziom 16  
    wszystko ładnie chodzi z nowym softem
  • Poziom 2  
    MiBuJ jakbyś był tak miły i mi wysłał na skrzynkę ten program bo nigdzie go nie mogę znaleźć... kisylwek(malpa)gmail.com z góry dzięki
  • Poziom 15  
    Witam mam takie pytanie czy np. jeżeli zastosował bym do tego LINBOXa przejściówkę z rs232 na LAN (ale nie taką za 5zł) to dało by to rade wyslać radiem uprawnienia dalej, orientuje się ktoś może??
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem, po zmianie karty cyfry+ od października linbox 6818 nie widzi programów kodowanych.Poradzono mi wgrać nowy soft, ale na stronie Linboxa jest tylko soft stary.Poradźcie co robić :)