Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z alarmem FOX F900 T/3 RND

beti78 16 Paź 2007 20:20 1891 4
  • #1 16 Paź 2007 20:20
    beti78
    Poziom 9  

Witam. Mam problemik z alarmem FOX F900 T/3 RND :cry: i prosiłbym znawców tematu o pomoc.
    Problem wystąpił po wizycie na myjni samochodowej, ale nie wiem czy to jest tego wina czy poprostu zbieg okoliczności. Mianowicie zajechałem pod dom po myjni otwieram drzwi samochodu i odrazu zaczyna świecić dioda od alarmu i zamyka się C.Z. Alarm mogę wyłączyć tylko przy otwartych drzwiach. Z poczatku myślałem, że coś zamokło i broi, minął tydzień i bez zmian. Alarm działa prawidłowo to znaczy załącza się pilotem i wyłącza bez problemu gdy otwarte są jakieś z drzwi samochodu, lub maska. Natomiast po zamknięciu drzwi gaśnie dioda sygnalizacyjna i alarm nie reaguje wogóle na pilota. Otwarcie jakichkolwiek drzwi samoczynnie załącza alarm. Proszę o pomoc kogoś kto jest w temacie alarmów i przypuszcza jakąś usterke. Narazie C.Z. odłączyłem całkowicie i wyłączyłem sygnał dźwiękowy i tak jeżdże ale to nie rozwiązuje problemu. Z góry dziękuję za rady i pomoc.

0 4
  • #2 16 Paź 2007 21:57
    djblood18
    Poziom 13  

witam!alarm fox to jest "wynalazek" i nie wiele da sie z tym zrobic poniewaz mogl juz umrzec...
    jest jeden sposob ktory mozna zrobic, zmontuj przekaznk ktory odwroci dzialanie wlacznikow w dzwiach(masowek) i powinno pomoc...pozdro.

0
  • #3 16 Paź 2007 23:00
    maxtz
    Poziom 27  

Sprawdź czy alarm ma masę bo wygląda to tak jak by masę brał tylko z "krańcówek" drzwi.

0
  • #4 16 Paź 2007 23:05
    beti78
    Poziom 9  

Ok. Jutro sprawdze. Ale wydaje mi sie, że alarm jest w plastikowej obudowie. Ale upewnie się.

0
  • #5 16 Paź 2007 23:32
    maxtz
    Poziom 27  

Obudowa niema tu nic do rzeczy, sprawdź cz na przewodzie masowym alarmu (jeżeli ma kolorową wiązkę to będzie to czarny najgrubszy przewód) jest po prostu masa czyli -12V

0
  Szukaj w 5mln produktów