Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piekarnikiem w kuchence Mastercook Wrozamet

18 Paź 2007 14:03 12822 3
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam kuchenkę jak na zdjęciach. Po podłączeniu do sieci kuchenka wygląda na sprawną, ustawiam zegar, włączam piekarnik, i po około 1 minucie przepala mi się kabel w środku kuchenki (zdjęcie). Kuchenka była wcześniej naprawiana przez mojego Ojca, który rozebrał kuchenkę i z tyłu obudowy znalazł jakiś "załącznik" lub coś tego typu (zdjęcie), który był upalony. Pominął ten załącznik, tak że jest on cały czas tak jakby załączony. Oczywiście upalona część znalazła się w śmietniku. Prosiłbym o pomoc, co może być przyczyną upalania się tego kabelka?

• TermopastyTermopasty
  • Poziom 24  
    Czy ten kabelek to nie jest przypadkiem cienka rureczka idąca od termostatu do czujnika temperatury?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 22  
    Cześć!
    mam rozumieć że chodzi o element łączący dwa grubsze przewody koloru niebieskiego??
    pominięty spalony element to prawdopodobnie termostat zabezpieczający, pali się z powodu kiepskiej przewodności elektrycznej (idzie duży prąd) jeżeli to jest tak jak myślę to wyczyszczenie kabelków i skręcenie ich złączką powinno załatwić sprawę.
    Natomiast sprawdź czy któraś grzałka nie ma przebicia do masy (w taki przypadku prąd idący w instalacji będzie dużo wyższy od dopuszczalnego).
  • Poziom 23  
    jeśli jaki kolwiek elemen miał by przebicie do masy a kuchenka jest podłączona do instalacji z przewodem TWZ. ochronny to wyzwala bezpiecznik czyli wkładka topikowa więc pytanie podstawowe czy ta instalacja jest prawidłowo wykonana