Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z piekarnikiem w kuchence Mastercook Wrozamet

Deamon 18 Oct 2007 14:03 15141 3
 • #1
  Deamon
  Level 14  
  Witam, posiadam kuchenkę jak na zdjęciach. Po podłączeniu do sieci kuchenka wygląda na sprawną, ustawiam zegar, włączam piekarnik, i po około 1 minucie przepala mi się kabel w środku kuchenki (zdjęcie). Kuchenka była wcześniej naprawiana przez mojego Ojca, który rozebrał kuchenkę i z tyłu obudowy znalazł jakiś "załącznik" lub coś tego typu (zdjęcie), który był upalony. Pominął ten załącznik, tak że jest on cały czas tak jakby załączony. Oczywiście upalona część znalazła się w śmietniku. Prosiłbym o pomoc, co może być przyczyną upalania się tego kabelka?


  Problem z piekarnikiem w kuchence Mastercook Wrozamet

  Problem z piekarnikiem w kuchence Mastercook Wrozamet

  Problem z piekarnikiem w kuchence Mastercook Wrozamet
 • #2
  ANDYW6
  Level 24  
  Czy ten kabelek to nie jest przypadkiem cienka rureczka idąca od termostatu do czujnika temperatury?
 • #3
  bronek1806
  Level 22  
  Cześć!
  mam rozumieć że chodzi o element łączący dwa grubsze przewody koloru niebieskiego??
  pominięty spalony element to prawdopodobnie termostat zabezpieczający, pali się z powodu kiepskiej przewodności elektrycznej (idzie duży prąd) jeżeli to jest tak jak myślę to wyczyszczenie kabelków i skręcenie ich złączką powinno załatwić sprawę.
  Natomiast sprawdź czy któraś grzałka nie ma przebicia do masy (w taki przypadku prąd idący w instalacji będzie dużo wyższy od dopuszczalnego).
 • #4
  Mirek321
  Level 23  
  jeśli jaki kolwiek elemen miał by przebicie do masy a kuchenka jest podłączona do instalacji z przewodem TWZ. ochronny to wyzwala bezpiecznik czyli wkładka topikowa więc pytanie podstawowe czy ta instalacja jest prawidłowo wykonana