Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie anteny szerokopasmowej do kilku TV

18 Paź 2007 15:58 7991 15
  • Poziom 9  
    Mam antenę siatkową ze wzmacniaczem. Chce ją podłączyć do kilku TV.
    Kupiłem już rozdzielacz ale kolega radzi mi żebym podłączył jeszcze zwrotnice. czy to jest konieczne? jak powinno w kolejności wyglądać podłączenie takiej instalacji? Czy 4 TV to nie za dużo na jedną antenę?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 27  
    Możesz podłączyć te odiorniki z rozdzielacza ale który ma wbudowany wzmacniacz w sobie będzie lepszy obraz. A druga sprawa zależy jak daleko jesteś od nadajnika i jakie jest uwarunkowanie terenu. Jeżeli nie masz problemu z odbiorem możesz spokojnie taką konfiguracje zrobić.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 22  
    Witam.
    Jednym z rozwiązań jest podlączenie sygn. z anteny do urządzenia ktore posiada modulator ( do wej. antenowego) np. magnetowid ,a wyjście z magnetowidu podlączamy to rozdzielacza.
    Ten sposób podlączenia powinien wystarczyc na 4 TV oraz możemy oglądać odtwarzaną kasetę w innych pomieszczenich .
  • Poziom 9  
    dołączam schemat odręczny :D (przepraszam za jakość)

wg kolegi zwrotnica ma skierować napięcie tylko na wzmacniacz na antenie a nie na pozostałe rozgałęzienia co spowodowałoby uszkodzenie pozostałych TV.
    Czy ma racje? Mam tylko jedną antene i nie wiem czy zwrotnica jest potrzebna

Co do schematu przedstawionego przez gjery>
    Wystarczy taki wzmacniacz z wtyczką (jakie są dołączane do anten siatkowych) podłączyć do wejścia rozdzielacza i już będzie działać na wszystkich 4 wyjściach?
  • Poziom 19  
    Z wtyczką do sieci to zasilacz 12 v,który zasila wzmacniacz przy antenie.Rozdzielić można silny sygnał, bo jest jego osłabienie po rozdzieleniu i na przewodach do pozostalych TV.
    Podłączyć i zobaczyć. W handlu nie problemu z wzmacniającymi rozdzielaczami.
  • Poziom 27  
    I dlatego kup po prostu dobry rozdzielacz ze wzmacniaczem i po kłopocie, tanio szybko i skutecznie.
  • Poziom 33  
    pesymik napisał:
    Kupiłem już rozdzielacz ale kolega radzi mi żebym podłączył jeszcze zwrotnice. czy to jest konieczne?

Nie możesz po prostu podłączyć i sprawdzić jaki jest efekt? Czy to jest profesjonalny rozdzielacz? Czy wejście z wyjściami jest połączone galwanicznie?
  • Poziom 9  
    Remeknapr napisał:
    pesymik napisał:
    Kupiłem już rozdzielacz ale kolega radzi mi żebym podłączył jeszcze zwrotnice. czy to jest konieczne?

Nie możesz po prostu podłączyć i sprawdzić jaki jest efekt? Czy to jest profesjonalny rozdzielacz? Czy wejście z wyjściami jest połączone galwanicznie?

Hmm co do rozdzielacza to nie mam pojęcia bo obudowa stanowi metalowy odlew którego nie da się otworzyć.
    Podłączyć spróbuje w sobotę ale nie chce niczego spalić jak mnie ostrzegał kolega( jeśli podłącze bez zwrotnicy ale z zasilaczem przy TV).
    No i koszty zwrotnica to następne kilkadziesiąt zł :)

Dodano po 2 [minuty]:

pajo21 napisał:
    Dlaczego po prostu nie zastosujesz wzmacniacza który wzmocni sygnał,rozdzieli go na 4 gniazda i poda zasilanie na przedwzmacniacz umieszczony w antenie.
    Zwrotnica jest zbędna.
    http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_w...y_z_zasilaczem_aws-1144_silverline_B11686.htm
    http://mizer.kuzniki.net/rozgalezniki.htm

Tylko ten wzmacniacz kosztuje więcej niż antena siatkowa z zasilaczem i przedwzmacniaczem w antenie :(
  • Poziom 35  
    Chcesz to zrobić tanio czy dobrze.
    Podobne wzmacniacze można kupić o połowę taniej wystarczy przejrzeć oferty w sklepach.
    Jeżeli jednak masz zamiar użyc rozgałęźnika pasywnego to musi on posiadać przejście zasilania do przedwzmacniacza np taki http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_indukcyjny_ri-4-1_f_E2099.htm http://www.elpio.com.pl/product_info.php/pNam...zniki?osCsid=95d54171609f69a8cb93de27fc257b0e
    przy zastosowaniu takiego rozgałęźnika nie ma mowy o uszkodzeniu TV.
    Jeżeli posiadasz rozgałęźnik bez przejścia zasilania to w tym wypadku musisz za pomocą separatora napiecia zasilanie podać przed rozgałęźnikiem.
  • Poziom 9  
    pajo21 napisał:
    Chcesz to zrobić tanio czy dobrze.
    Podobne wzmacniacze można kupić o połowę taniej wystarczy przejrzeć oferty w sklepach.
    Jeżeli jednak masz zamiar użyc rozgałęźnika pasywnego to musi on posiadać przejście zasilania do przedwzmacniacza np taki http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_indukcyjny_ri-4-1_f_E2099.htm http://www.elpio.com.pl/product_info.php/pNam...zniki?osCsid=95d54171609f69a8cb93de27fc257b0e
    przy zastosowaniu takiego rozgałęźnika nie ma mowy o uszkodzeniu TV.
    Jeżeli posiadasz rozgałęźnik bez przejścia zasilania to w tym wypadku musisz za pomocą separatora napiecia zasilanie podać przed rozgałęźnikiem.

rzeczywiście to wygląda nieźle. nie wiem czy mój rozgałęźnik ma taką opcje(raczej nie-na wszystkich wyjściach pisze tylko power pass)
    mam pytanie czy przy rozgałęźniku który proponujesz jeśli dam zasilacz na wyjściu podłączony do wtyczki do TV to wzmocni też sygnał na pozostałych wyjściach?
  • Poziom 35  
    Wszystkie rozgałęźniki pasywne nie wzmacniają sygnału tylko go tłumią(patrz dane techniczne) w tym przypadku 7,8db na każdym z czterech wyjść.
    Jak chcesz wzmocnić sygnał musisz zamontować wzmacniacz lub rozgałęźnik aktywny.Wcześniej dostałeś taką informacje.
  • Poziom 33  
    pesymik napisał:
    co do rozdzielacza to nie mam pojęcia bo obudowa stanowi metalowy odlew którego nie da się otworzyć.

Są metody sprawdzenia tego bez demontażu. Miernik, żarówka w szereg z baterią itp. Chodzi o to, że większość spotykanych na rynku tego typu rozdzielaczy mimo solidnego wyglądu i niewątpliwej wygody użytkowania to podróbki, które mają wewnątrz połączone równolegle wszystkie gniazda kawałkiem drutu. Jeśli sygnał z anteny jest wystarczająco silny, sprawdzają się nieźle. Sam tak mam podłączone cztery telewizory. Jednak nie polecam takiego rozwiązania. Robimy to na własne ryzyko mając świadomość, że w razie uszkodzenia jednego z podłączonych urządzeń polegającego na przebiciu izolacji (strona pierwotna/wtórna) zasilacza wszystkie pozostałe urządzenia ulegną zniszczeniu, lub co najmniej poważnym uszkodzeniom.
  • Poziom 43  
    Przeważnie rozgałęźniki- zwane indukcyjnymi, mają w środku drut ale "nawinięty" na rdzeniu i nie jest to tylko "kawałek drutu". Daje to małe tłumienie w kierunku przejścia a dość duże w kierunku zwrotnym i między wyjściami. Moim zdaniem rozdzielenie na kilka -4 TV z samej anteny siatkowej ze wzmacniaczem w antenie jest nie wystarczające. Trzeba zastosować wzmacniacz z separatora zasilacza , najlepiej z regulacją wzmocnienia np. taki http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/19/1916.dat Cena nie jest duża a efekty zadowalające. Trzeba jednak do tego dołożyć te kilkadziesiąt zł.

Proszę wreszcie zakończyć zbędne dyskusje (zostały usunięte - Kosz)! Jest oczywiste, że są rozdzielacze z trafkiem w.cz oraz "rozdzielacze" z połączeniem wyjść drutem. Akurat miernik nie da odpowiedzi, z którym mamy do czynienia. [Mirek Z.]
  • Poziom 9  
    Podłączyłem antene bezpośrednio kablem i strasznie kiepski sygnał :(
    Pojdę na łatwizne i wezmę tel. cyfrową. Gorzej bedzie z podzieleniem ale pożyjemy zobaczymy. Jak PO wygrało to na pewno będzie lepiej :)