Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stół obrotowy , obrotnica

aro_20 21 Oct 2007 19:20 3881 12
Computer Controls
    aro_20
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Chciałem sie zwrocic do was o pomoc. Potrzebna mi jest obrotnica lub stół obrotowy , które beda pracować w lini automatycznej. Konieczny zakres obrotu to 90 stopni, przeszkoda jest obrzeze i z tego powodu przedmiot musi byc uniesiony na wysokoisc powyzej 8 mm.

przedmiot manipulowany wazy ok50 kg.
  • Computer Controls
    bugger
    Level 20  
    chcesz to wykonac sam, czy kupic gotowca?
    aro_20
    Level 10  
    Zakup wchodzi w gre jak najbardziej . Chociaz ja naleze do tego typu ludzi ktorzy na podstawie gotowych rozwiazan szukaja jakis uleprzen. Oczywiscie kazdy pomysl jak cos takiego zlozyc bedzie dla mnie ogromnym i nie ocenionym wsparciem. Po prostu wszedzie znajduje urzadzenia do pracy z obrabiarka a nie posiadajace parametrow dla pracy w lini automatycznej lub pol automatycznej
  • Computer Controls
    amalej
    Level 11  
    Witam!
    jeżeli chcesz to zlecić to prywatnie amalej(malpa)onet.eu
    aro_20
    Level 10  
    Ja nie chce jakis oryginalnych rozwiazan czy cos w tym stylu. Jestem studentem i to jest jedna z czesci mojego projektu. Cala linie projektuje ale z tym jednym gniazdem mam ogromny problem i nie wiem jak sie do niego zabrac. Wszyscy mowia ze sa takie gotowe rozwiazania. Tyle ze ja nie moge ich znalezc i nie mam przez to na czym sie wzorowac w swoich kolejnych krokach. Jesli ktos moze mi pomoc to bardzo prosze. Jesli nie na forum to moj emali: aro_20(malpa)poczta.fm lub gg:2820158
    bugger
    Level 20  
    to moze tak: talerz np. z aluminium oparty na czterech rolkach kulkowych ( przejma na siebie wage detalu ) w osi talerza podlaczony niskoobrotowy silnik DC , na obwodzie talerza cztery wypustki ( lub naciecia ) co 90 stopni do uruchomienia czujnika pozycji ( mikroswitch lub indukcyjny ) i juz...sterowanie on/off ( czujnik do off ) naciskasz on (start) czujnik wylacza obrot po 90 stopniach
    krzychol66
    Level 24  
    aro_20 wrote:
    Ja nie chce jakis oryginalnych rozwiazan czy cos w tym stylu. Jestem studentem i to jest jedna z czesci mojego projektu. Cala linie projektuje ale z tym jednym gniazdem mam ogromny problem i nie wiem jak sie do niego zabrac.

To zależy, z czym masz problem: z mechaniką czy z elektryką i sterowaniem?
    O mechanicznych rozwiązaniach stołu nie będę się wypowiadał, gdyż mechanikiem nie jestem. A od strony elektrycznej: np. silnik z motoreduktorem i ewentualnie luzownikiem jako napęd. Sterowanie lewo/prawo, ewentualnie również szybko/wolno, zwolnij hamulec. Oczujnikowanie zależne od tego, ile masz mieć pozycji, jak dokładnie chcesz do nich dojeżdżać i czy potrzebujesz zwalniania przed dojechaniem do pozycji.
    Podnoszenie stołu to najprawdopodobniej oddzielny mechanizm na 2 krańcówkach.
    "Gadanie" stołu z obiektami zewnętrznymi: zezwolenie na ruch od wszystkich współpracujących urządzeń, informacja "jestem w pozycji" (zezwolenie na obróbkę) dla odpowiednich urządzeń współpracujących.
    aro_20
    Level 10  
    bugger a jak w towim rozwiazaniu podnosci obrotnice o 10 mm do gory ???? Pomysl jest dobry. Myslalem wlasnie o czyms z rolkami dla odciazenia reszty konstrukcji. Co do sterowania to nie jest ono konieczne w formie rysunkowej wystarczy moje zaopatrywanie i spostrzezenia. Bardziej mi chodzi o rozwiazanie mechaniczne.
    Jesli ktos ma cos nawet podobnego na schematach albo w jakis katalogach to bedzie to dla mnie na pewno cennym wskaznikiem w dalszym rozwoju mojego projektu
    automatyk1
    Level 10  
    CUYBA ZE DO OBROTU ZASTOSUJESZ SIŁOWNIK PNEUMATYCZNY I OBRÓZ OGRANICZYSZ POPRZEZ WYŁ KRAŃCOWE ALBO CZYJNIKI.CZY MUGŁBYS ZROBIC JAKIŚ NIEWIELKI SZKIC JAK TO WIDZISZ I JAK TO MNIEJ WIĘCEJ CHCESZ ŻEBY WYGLĄDAŁO I JAKICH BYŁO ROZMIARÓW.JA TAKIMI RZECZAMI SIĘ TROCHĘ BAWIE.
    POZDRAWIAM
    Lukasz007
    Level 12  
    Witam mam takie urzadzenie w firmie tylko że sie nie podnosi...napędzane jest przez reduktor znajdujący sie pod stołem,a o dokładny obrót dba enkoder. u mnie obraca się o 360 stopni. a do podnoszenia wykorzystał bym siłownik umieszczony centralnie.
    bugger
    Level 20  
    50kg to troche wagi... sprobowal bym tak, przekladnia slimakowa napedzajaca os z krzywkami ( to tylko 10mm w gore, nie tak zle... ), musi podnosic caly zespol - talerz z silnikiem obracajacym go
    aro_20
    Level 10  
    chcialem przeprosic za nieobecnosc 2 tygodniowa ale zmuszony bylem wyjechac do anglii w sprawach osobistych. Co do samego urzadzenia to po paru przemysleniach mysle ze powinien byc to okragly stół umieszczony na malym ulozyskowanym walku. Wokol talerza mozna by umiescic zebatke na ktora naped bylby przenosony za pomoca lancucha.
    Uniesienie przedmiotu nad obrzeze moglo by zachodzic za pomoca silownika/-ow pneumatycznych. Tylko ze nie wiem jak to powiazac. Jak sprawic by to dzialalo w plynny niezaklucony sposob. Co do sposobu umieszczenia przedmiotu na stole i jego usuniecia nie jest to obiekt mojego projektu.

Jak wy sie zaopatrujecie na moja konstrukcjie i jak widzicie szczegoly tego projektu.
    bobsonn
    Level 1  
    Witam, nie będę zakładał nowego tematu, bo nie ma chyba takiej potrzeby. Mianowicie projektuję stół obrotowy, ale potrzebuję technicznego wsparcia , może już ktoś kiedyś wykonywał taki projekt. Według moich przemyśleń stół powinien składać się z obrotowego talerza, który by się zatrzymywał co 90 stopni, silnika DC do obracania itp. Jeżeli ma ktoś pomysły na konstrukcję, chętnie wysłucham pomocnych rad.