Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TG 460 A problem ze skrzynią automatyczną .

24 Paź 2007 20:27 16004 14
  • Poziom 10  
    Witam

Panowie problem polega na tym ze po przekreceniu kluczyka nie wskakuje mi "N" czyli tzw luz i przez to nie moge odpalic samochodu. Czasami przekrecam kluczyk godzinami zeby pojawil sie bieg neutralny i wtedy mozna uruchomic auto. Bylem juz na kilku serwisach i nikt nie wie co jest grane. Moze ktos z was mial ten sam problem ?? Bylbym szczesliwy jesli udaloby mi sie go rozwiazac z wasza pomoca.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam, miałem taki problem.Przyczyną była lużna wiązka dochodząca do skrzyni.Działo się tak po wymianie sprzęgła, była rozłączana i nie stykała dobrze
  • Poziom 24  
    KOLEGO pracuje w fabryce man, Jaką masz skrzynię? VOITH czy ZF ??
    czy na desce masz jakieś błędy " żołte" ,
    " czerwone " .czy wiesz jak z poziomu deski rozdzielczej wejść w pamięć błędó skrzyni biegów? skrzynia będzie oznaczona w diagnozie jako TCU, odczytaj kody błędów, zwróć uwagę czy jest przy nich w prawym dolnym rogu napis pasiv czy activ. odczytaj błędy i postaram się pomóc. treść odczytanych błędów zapisz na forum. :)

Dodano po 1 [minuty]:

acha jest ,możliwość ze oprócz kodu błędu będzie zapisana treść to npisz też treść
  • Poziom 10  
    Many tg mają tipmatic zf.Zwykła skrzynia zautomatyzowana. W autobusach jest takie menu a w ciężarowym tego nie spotkałem.Też pracowałem w Manie w fabryce swego czasu.
  • Poziom 24  
    no wlasnie ze w TGA tezjest takie menu:)

Dodano po 4 [minuty]:

Kolego decard86
    do menu odczytania błędó wchodzi się poprzez kiklkusekundowe naciśnięcie lewego klawisza w prawym dolnym rogu( masz dwa klawisze) musisz zejść na napis " DIAGNOSE "
    potwierdzić drugim przyciskiem ,ze chcesz odczytać pamięć błędów. pokaże sietobie lista sterowników, musisz zejśc do sterownika zatytułówanego TCU i potwierdzić chęć odczytania błędów . pokażą sie tobie błędy zapisane w sterowniku skrzyni, zarówno pasywne jak i aktywne. czekam na odczyt pamieci błędów i postaram się coś poradzić :)
  • Poziom 16  
    Witam , jesli ktos potrzebuje to mam najnowsza ksiazke Kodow z MAN , zeskanowana.
    Kontakt na Email: carbrema(mala)nord.com.net
    Pozdrawiam amicar
  • Poziom 11  
    Jak nie wskakuje Ci "N" to masz problem z płytą, wina albo elektroniki, albo wybieraka. Proponuje do mnie na warsztat powiem więcej.Może też być problem żył.
  • Poziom 2  
    Jeśli nie wskakuje ci N to problem raczej w wybieraku w elektronice jeżeli instalacja jest dobra, przeważnie po nagrzaniu wskakuje ten problem znajomemu rozwiązał gość ze strony:

www.zfastronic.pl
  • Poziom 2  
    Umnie jest tak ze gdzies ucieka powietrze w skrzyni pod płytą czy tam są jakies siłowniki które mogą przepuszczac powietrze ,przez to niemogę nabic cisnienia w ukladzie pow 7 bar
  • Poziom 11  
    no dokładnie, to jest normalna skrzynia i biegi są wbijane pneumatycznie, proponuje ci szukać drugiej płyty, albo podjedź do mnie na warsztat . Jestem pod Bydgoszczą 62 km na trasie nr 5 (Bydgoszcz Poznań) w razie co tel . do mnie 697.442.120 lub www.ciezarowka.pl
  • Poziom 2  
    Pokazuje mi dwa błedy jeden to tcu 03118-00 drugi to 03117-00 moze to wina sprzęgła?
  • Poziom 11  
    No to rozsypało się sprzęgło, wymień komplet najlepiej razem z kołem i heja
  • Poziom 2  
    To teraz juz sam niewiem płyta czy sprzęgło,to temu ucieka powietrze w skrzyni biegow ?
  • Poziom 11  
    proste odkręć klapkę pod sprzęgłem na klucz 13 4 śruby, zaraz na przeciwko wysprzęglika i poświeć latarką i zobacz czy sprzęgło całe wszystko na temat
  • Poziom 16  
    Witam, wg. Listy Kodow MAN:
    03117.. AST Samoregulacja Sprzegla Defekt
    03117..EBS Modul Regulacji Cisnienia Przedniej Osi Lewa Strona
    03117..ZBRO Stacyjka wlaczona

03118..AST Sprzeglo nie otwiera
    03118..EBS Modul regulacji cisnienia Przedniej Osi Lewa strona
    Feler naPodnoszonej Osi Sensor Kola B
    03118..EMOS Regulacja Sprzegla wlaczona, ale nie ma Wentyla otwierajacego Sprzeglo.
    03118..ZBRO Stacyjka wlaczona Kontrola

Pozdrawiam Amicar