Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hoover AAA160 wyświetlacz, głośny programator.

bartekdy 26 Paź 2007 20:50 2478 7
  • #1 26 Paź 2007 20:50
    bartekdy
    Poziom 10  

Witam
    Chodzi o pralkę Hoover model AAA160 w ktorej podczas prania mryga wyświetlacz lub wyłącza się jego podświetlenie. Niedawno się skończyła jej gwarancja ma ponad 2,5 roku.
    Sprawa druga to programator który po zadaniu jakiegokolwiek programu długo się "namyśla" co ma robić - przynajmniej z 15 sekund przy czym wydaje dźwięki które kojarzą mi się z programatorami mechanicznymi od starych polarów. Zgłaszałem ten temat serwisowi na gwarancji i stwierdzili że tak ma być i gadał przy tym jakieś dziwne i mało wiarygodne głupotki, których już teraz nie pamiętam ale nie było to przekonujęce
    Dziękuję za każdą sugestięjavascript:emoticon(':D')

0 7
  • #2 26 Paź 2007 20:56
    indianer
    Poziom 16  

Może jest coś nie tak z filtracją napięcia zasilającego programator. Te odgłosy to może z przekaźnika, pompy lub silnika źle wysterowanego w wyniku niepoprawnego zasilania?

0
  • #3 27 Paź 2007 12:01
    bartekdy
    Poziom 10  

Z zasilaniem przynajmniej sieciowym powinno być wszystko ok, łazienka jest na różnicówce, nowa instalacja kładziona w całym domu.
    Chyba że coś w pralce z regulacją zasilania się wali.
    Poza tym we Włocławku w serwisie jak byłem to nikt nie znał takiego modelu który był już na rynku jakieś dwa lata, może dlatego że drogi a ja się napaliłem bo 1600 obr. i po co, teraz hoovera bym raczej ominął łukiem

0
  • #4 11 Lis 2007 16:22
    bartekdy
    Poziom 10  

coś ciężko z pomysłami w tym temacie, nikt nie podpowiada a ja nie wiem co zrobić by ta dzi... podświetlała

0
  • Pomocny post
    #5 11 Lis 2007 17:17
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Głośny programator to niestety taki przywilej tych pralek i nic z tym nie zrobisz :cry:
    A podświetlanie, to musisz szukać, sprawdź przewody i złączki. Jak mruga to pewnie coś nie kontaktuje.

0
  • #6 18 Lis 2007 17:19
    bartekdy
    Poziom 10  

No i w końcu doszedłem, rozebrałem panel, wyjąłem wyświetlacz i okazało się że padła jedna z dwóch diód podświetlających. Teraz jest mały lucik zamykający obwód by choć jedna świeciła, pewnie też niedługo padnie ale wtedy już wymienie obie bo niestety są one wtopione w jakiś rodzaj pleksy i trzeba by rozwiercać. Więc teraz na skróty a potem już wiadomo co robić.
    Pozdrawiam wszystkich pomagających.

0
  • #7 08 Sty 2009 21:27
    szaad
    Poziom 9  

witam,

mozesz doradzic jak dostac sie do tego wyswietlacza? u mnie tez chyba diodka umarla...

-1
  • #8 09 Kwi 2015 23:34
    bartekdy
    Poziom 10  

Znów dużo po czasie, może się komuś przyda
    Diody po wylutowaniu można lekko rozwiercić tylko nie przesadzić z rozmiarem wiertła by nie zmatowić wnętrza otworu na diodę - gorsze rozproszenie światła

0