Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie sygnalizatora Satel SP-4002 i sterownika rx-4k

06 Lis 2007 17:48 8688 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    buduje niewielki system alarmowy do domku oparty o satelowska integre i mam takie dwa pytania:

1. Czy można sygnalizator SP-4002 tak podłączyć, aby działała tylko sygnalizacja świetlna?

na próbę podłączyłem go tak jak na schemacie satela (schemat 1 zd1.jpg) tylko, że rozwierałem dwie linie zaznaczone krzyżykami, ale to nie zadziałało jak miało...
    Po wzbudzeniu alarmu optyka nie działa, a z syreny dochodzi leciutkie brzęczenie. Chce to zrobić tylko na czas konfiguracji żeby co chwile nie być ogłuszanym:)

2.Drugie moje pytanie dotyczy sterownika RX-4k, a dokładnie czy mógłby ktoś wyjaśnić mi jak to podłączyć do integry 32
    i sygnalizatora SP-4002? Nie mogę zrozumieć z lekka schematu z instrukcji satela gdzie rx-4 podłączany jest do ca-6 i sp-500.
    O co chodzi z tymi diodami i dziwnym elementem (zaznaczyłem na schemacie w ramce zd2.jpg)?

Z góry dzięki za podpowiedzi,
    Pozdrawiam

wklejone pliki pochodzą z istrukcji firmy satel dostępnych pod adresem
    http://www.satel.pl/produkty/instrukcje.php
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Linia com musi być podłączona. Nie łączysz linii STA z OUT 1. STO podłączasz do wyjścia OC i programujesz jako Alarm p.poż/włam. Oprócz tego musisz ustawić zworki w sygnalizatorze. Zworki: PLA i PLO mają być ściągnięte.
    Co do Ad. 2 nigdy tego nie podłaczałem.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Witam dziękuje za zainteresowanie, jeśli chodzi o ten sterownik to miał tylko i wyłącznie współpracować z pilotami - rozbrojenie/uzbrojenie alarmu i chciałbym to jak najprościej podłączyć do Integry
  • Poziom 41  
    Niepotrzebnie brałeś taką wielką "krowę" - mówię o radiolinii. W zupełności wystarczyłaby 1-kanałowa, do której możesz doprogramować piloty.
    Możesz więc powiesić ten sterownik obok centrali i wykorzystać:
    - jeden przycisk - tylko on będzie uzbrajał/rozbrajał strefę (typ linii np NC, typ reakcji linii uzbrojenia/rozbrojenia), lub też
    - dwa przyciski - jeden uzbraja, drugi rozbraja - analogicznie, jak wyżej, z tym, że potrzebujesz dwóch wejść: jedno "uzbrajanie strefy", drugie "rozbrajanie strefy", typ linii podobny.
    Aby sygnalizator informował o uzb/rozbrojeniu trzeba zastosować sumę logiczną wyjść: "sygnalizacja wlamaniowa" i "potwierdzenie zał/wył. czuwania"
  • Poziom 36  
    sharp napisał:

Możesz więc powiesić ten sterownik obok centrali i wykorzystać:
    - jeden przycisk - tylko on będzie uzbrajał/rozbrajał strefę (typ linii np NC, typ reakcji linii uzbrojenia/rozbrojenia), lub też
    - dwa przyciski - jeden uzbraja, drugi rozbraja - analogicznie, jak wyżej, z tym, że potrzebujesz dwóch wejść: jedno "uzbrajanie strefy", drugie "rozbrajanie strefy", typ linii podobny.
    Aby sygnalizator informował o uzb/rozbrojeniu trzeba zastosować sumę logiczną wyjść: "sygnalizacja wlamaniowa" i "potwierdzenie zał/wył. czuwania"

Witam,

Może w tym przypadku drugi kanał wykorzystać jako antynapad? Tak na wszelki wypadek...

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam podpinam sie pod temat mam integre 128 i chce podpiac sterownik radiowy rx4k i mam podpiete pod out 1 i 2 sygnalizator i w jaki sposob mam podpiac ten sterownik, tzn kolega wczesniej pisze o sumie logicznej wyjsc ale jak mam to zrobic kompletnie sie pogubilemw tym ;)

juz doszedlem dziekuje panowie ;)
    jak mozna to jeszcze z ciekawosci sie zapytam jak najlepiej jest łączyć kabel od centrali z kontaktronem??