Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Urmet 1131

sunny76 07 Lis 2007 13:50 4205 4
  • #1 07 Lis 2007 13:50
    sunny76
    Poziom 2  

Witam,
    w jaki sposób połączyć ten Unifon; ze ściany wychodzi przwód 4-ro żyłowy:

zielony,
    szary,
    bezbarwny,
    czerwony
    Dziękuję za wszelką pomoc

0 4
  • #2 08 Lis 2007 08:34
    atomero
    Poziom 14  

No cóż -za mało informacji .Polecam wizytę u sąsiada i sprawdzenie u niego
    -Rodzaju unifonu (producent lub chociaż wygląd)
    -sposobu podłączenia ze zwróceniem uwagi czy w aparacie występuje dodatkowy kondensator.
    Przy sprawdzaniu zanotowac kolory przewodów i zaciski w unifonie sąsiada.
    Bez tych wiadomości raczej nie da się na odległośc podac sposobu podłaczenia .(Nie ma jednego typu instalacji 4 - żyłowej ani standartu w podłączeniach przewodów)

0
  • #3 10 Lis 2007 17:09
    sunny76
    Poziom 2  

Jeśli chodzi o sąsiadów to na razie mam z nimi problem, więc muszę radzić sobie sam.
    Podłączyłem tak:
    zielony - mikrofon (2)
    szary - wywołanie (CA)
    bezbarwny - otwieranie (9)
    czerwony - masa (6,10)
    ..... no i pojawił się błąd na kasecie (klawiatura KDC 1803) - E-2. Czyli zwarcie na lini unifonów. Niestety nie mam też miernika. Czyli dalej jestem w kropce.

0
  • #4 10 Lis 2007 17:52
    Adamo.G
    Poziom 12  

Zoonk kolego.
    Unifonu 1131 nie da się bezpośrednio podłączyć do instalacji CD-1803.
    1131 jest unifonem "analogowym" 4+n przewodowym, natomiast system CD-1803 jest to cyfrowy system domofonowy. Unifony pracujące w tym systemie są dwuprzewodowe z polaryzacją i dekoderem programowanym na numer lokalu jumper-ami. Proponuję zaopatrzenie się w unifon PC-255 "Proel". Cztery przewody (są podłączone do instalacji, bo komunikat E2 informuje o zwarciu na linii aparatów) albo są połączone w pary, albo wykorzystane są tylko dwa - najlepiej sprawdzić voltomierzem: napięcie ok. 7-9V dc.
    Firma "Proel" produkowała dekodery przystosowane do unifonów 1131, lecz nie wiem, czy są jeszcze dostępne.
    Adamo.G

0
  • #5 13 Lis 2007 10:54
    sunny76
    Poziom 2  

no tak, kolego....rzeczywiście zoonk :D
    Ale nic to, w takim razie wszystkim dziękuję za okazaną pomoc, i nie pozostaje mi nic innego jak wystawić na allegro Urmeta, i kupić inną słuchawkę.

Pozdrawiam
    Mariusz

0
  Szukaj w 5mln produktów