witam założyłem właśnie centralne ogrzewanie na gaz na piecu TERMETA mini max który kupiłem na allegro za 960 zł w stanie idealnym mało używany... po zamontowaniu piecyk bezproblemowo wystartował i ładnie grzeje jednak przyszedł mi do głowy taki pomysł aby lepiej wykorzystać energię spalanego gazu i napełnić układ grzejników olejem jak wiadomo olej trzyma temperaturę dłużej od wody a co za tym idzie żadziej będzie się włączał piec .
układ jest zamknięty a żeby go nabić można zrobić zaworek i wpuścić jakikolwiek olej na przykład samochodowy jakiś najtańszy albo jadalny tylko czy wytrzyma pompa albo czy w trakcie podgrzewania nic się nie stanie????
i proszę o rozsądne odpowiedzi a nie jakieś szydercze przebąkiwania...
pozdrawiam
układ jest zamknięty a żeby go nabić można zrobić zaworek i wpuścić jakikolwiek olej na przykład samochodowy jakiś najtańszy albo jadalny tylko czy wytrzyma pompa albo czy w trakcie podgrzewania nic się nie stanie????
i proszę o rozsądne odpowiedzi a nie jakieś szydercze przebąkiwania...
pozdrawiam