Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes 124 250 td 92r,centralny zamek problem

wilku1 12 Lis 2007 18:11 5230 4
  • #1 12 Lis 2007 18:11
    wilku1
    Poziom 9  

Witam wszystkich.mam poważny problem z centralnym zamkiem w mercedesie 124 2,5 td,rok prod.92.mianowicie otwiera i zamyka sie kiedy chce,np.otwieram drzwi i po chwili same sie zamykają.Nie mogę zostawić kluczy w stacyjce(kilka razy musiałem użyć zapasowego).chciałem sie dowiedzieć czy jest możliwa naprawa we własnym zakresie,czy muszę szukać elektryka.

0 4
  • Pomocny post
    #2 12 Lis 2007 20:51
    gzresieknysa
    Poziom 20  

We własnym zakresie możesz sobie sprawdzić przewody i ich stan w miejscach gdzie najczęściej lubią się uszkadzać. Z twojego opisu można wnioskować , że są albo gdzieś przerwane i zwierają się do masy lub między sobą. Sprawdź więc ich stan w przepustach z drzwi do słupków. Zamek pneumatyczny jak sądzę?

pozdrawiam

Gietek

0
  • #3 12 Lis 2007 21:08
    emeryt2
    Poziom 42  

Zamek pneumatyk. Zaglądnij pod tylne siedzenie po prawej stronie. Sprawdz jak wyglądaja styki na konektorze centralki, lubi tam dostawać sie wilgoć.

0
  • #4 13 Lis 2007 13:35
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Według mnie jest uszkodzony któryś z mikroswitchy uruchamiających centralny zamek (umieszczonych w siłownikach drzwi przednich i w klapie bagażnika).
    Siłowniki w drzwiach tylnych i klapce wlewu paliwa są jedynie siłownikami wykonawczymi i nie mają z tym problemem nic wspólnego.
    Najbardziej podejrzany jest siłownik bagażnika - musisz się do niego dostać, i odłączyć wtyczkę elektryczną (okrągła, z trzema kablami), natomiast połączenie pneumatyczne pozostawić. Jeżeli zamek przestanie wariować, to winny jest ten siłownik. To nie są moje dywagacje - miałem na warsztacie już kilka takich usterek. Jak przyczyna się potwierdzi, to mogę wyjaśnić o co chodzi.

0
  • #5 14 Gru 2007 08:04
    wilku1
    Poziom 9  

przepraszm ze sie długo nie odzywałem,mialem awarie kompa.dzieki wielkie za wskazówki,ale wyglada na to że ktos tam grzebał wczesniej i dobrze namieszal z kablami.juz mam ustawiony termin z elektrykiem.

0