Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes 124 250 td 92r,centralny zamek problem

wilku1 12 Nov 2007 18:11 5437 4
 • #1
  wilku1
  Level 10  
  Witam wszystkich.mam poważny problem z centralnym zamkiem w mercedesie 124 2,5 td,rok prod.92.mianowicie otwiera i zamyka sie kiedy chce,np.otwieram drzwi i po chwili same sie zamykają.Nie mogę zostawić kluczy w stacyjce(kilka razy musiałem użyć zapasowego).chciałem sie dowiedzieć czy jest możliwa naprawa we własnym zakresie,czy muszę szukać elektryka.
 • Helpful post
  #2
  gzresieknysa
  Level 20  
  We własnym zakresie możesz sobie sprawdzić przewody i ich stan w miejscach gdzie najczęściej lubią się uszkadzać. Z twojego opisu można wnioskować , że są albo gdzieś przerwane i zwierają się do masy lub między sobą. Sprawdź więc ich stan w przepustach z drzwi do słupków. Zamek pneumatyczny jak sądzę?

  pozdrawiam

  Gietek
 • #3
  emeryt2
  Level 42  
  Zamek pneumatyk. Zaglądnij pod tylne siedzenie po prawej stronie. Sprawdz jak wyglądaja styki na konektorze centralki, lubi tam dostawać sie wilgoć.
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Według mnie jest uszkodzony któryś z mikroswitchy uruchamiających centralny zamek (umieszczonych w siłownikach drzwi przednich i w klapie bagażnika).
  Siłowniki w drzwiach tylnych i klapce wlewu paliwa są jedynie siłownikami wykonawczymi i nie mają z tym problemem nic wspólnego.
  Najbardziej podejrzany jest siłownik bagażnika - musisz się do niego dostać, i odłączyć wtyczkę elektryczną (okrągła, z trzema kablami), natomiast połączenie pneumatyczne pozostawić. Jeżeli zamek przestanie wariować, to winny jest ten siłownik. To nie są moje dywagacje - miałem na warsztacie już kilka takich usterek. Jak przyczyna się potwierdzi, to mogę wyjaśnić o co chodzi.
 • #5
  wilku1
  Level 10  
  przepraszm ze sie długo nie odzywałem,mialem awarie kompa.dzieki wielkie za wskazówki,ale wyglada na to że ktos tam grzebał wczesniej i dobrze namieszal z kablami.juz mam ustawiony termin z elektrykiem.