Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch i n

18 Lis 2007 18:18 3217 19
  • Poziom 2  
    Zainstalowałem multiswitcha 5/12 konwerter quatrro , na tunerze analogowym wszystko ok są kanały hotbirda a na n-ce tylko siła 80% a jakość 0%.Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Jakie są kanały na analogu?Kamil
  • Poziom 2  
    Kanały identyczne jak po podłaczeniu tunera analogowego u sąsiada który ma antene ustawioną na polsat cyfrowy , podłączyłem też jeden kabel od konwertera bezpośrednio do tunera n i działają niektóre programy teraz jakość 30% siła 0%.
  • Poziom 24  
    No to czeka cię ustawianie talerz .Konwerter patrząc z przodu na talerz musi być lekko skręcony przeciwnie do ruchu wskazówek zegara ,talerz najlepiej jak jest podgląd na TV mini ruch w lewo lub w prawo żeby się pokazał dolny pasek (można włączyć sygnał dżwiękowy) i wtedy precyzyjnie ustawisz.Zakładam że kable od konwertera nie zamieniłeś miejscami na switchu.Kamil
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Sprawdź na analogu czy masz kanaly w obu polaryzacjach, i jeszcze raz sprawdź czy dobrze podłączyłeś konwerter- multi, czy nie zamieniłeś przewodów.Jeśli prawidło podłączyłeś to musi działac.Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeżeli ustawiona jest już satelita, to kręcenie konwerterem zostało .
    I teraz tylko pytanie czy dany switch bedzie dobrze współpracował z N-ką ( wiem ze problemy mają Viper-y )
    Przeważnie instalacje robię na Triax-ach , albo Telmor-ze . Teraz bedę sprawdzał Satmatrix-a . Kilku moich znajomych kolegów z branzy jest zadowolona akurat a z nich.

Acha nie pisałeś jaką antenę masz ale zakładam że nie miejszą niż 80 cm . Na takich spokojnie już ustawisz dobry sygnał nawet na zezie , idla switcha 9/16 . Ale warunki to konwertery mozliwie najdokładniej ustawione i przyzwoita antena i switch . W tym wypadku antenkę polecam Triax TD78 ( nie sa dużo droższe od innych , ale jakość poprostu rewelacja )
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o współpracę N-ki z multiswitchami typu Triax, Viper i PMSE to z moich doświadczeń zawsze była przysłowiowa Lipa... N-ka na tańszych multiswitchach nie chciała łapać wogóle jakości , albo łapała na poziomie 2% To samo było z odbieraniem MPEG-4. W przypadku gdzie na mojej instalacji w bloku ktoś sobie założył N był problem i zostałem wezwany. Spodziewałem się uszkodzonego konwertera...Wymiana nic nie dała...Dopiero wymiana multiswitcha na produkt firmy WISI dała oczekiwany rezultat. Działa do dziś bez żadnych problemów. Inna bajka, że WISI to raczej górna półka więc i cena wyższa ale warto czasem zainwestować w jakość
  • Poziom 18  
    Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że na pewno działa N-ka z multiswitchami Terra , Satmatrix 9/8, podłączałem też do Vipera pokazywał sygnał w jakości ~65% . Był też switch produkcji AMS, początkowo działał, ale po zmianie oprogramowania w Nboxrecorderach, współpraca się skończyła, wymieniłem na Terrę i działa bez problemu.
  • Poziom 23  
    witam, N-box działa bez problemów z multiswitch-ami Telmor , oraz Triax , nie miałem problemów z współdziałaniem , jakość/siła w granicach 75/75 .

A tak odbiegając od tematu ostatnio udało sie ustawić N na czaszy Triax TD78 i konwerter Titanium oraz kabel commscope 100/100 :)) , a normą na takim zestawie jest 92/96 .
  • Poziom 18  
    Witam.

Mam teraz taki przypadek : antena 80cm (polska), konwerter monoblock Twin Inwerto, kabel 2X30m i sygnał w jakości 20-35% max, natomiast na Astrze jest jakość 99%. Całość ustawiałem miernikiem AD70, tak więć wykluczam nieprawidłowe ustawienie. Podmieniałem tez konwerter na inny egzemplarz i oczywiście nic to nie dało. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam:D
  • Specjalista elektryk
    Raczej źle ustawiona antena. Reguluj ją też w pionie.
    Ewentualnie popraw też skręcenie konwertera (nie ma być prosto, ale lekko przekręcony).
  • Poziom 18  
    michcio napisał:
    Raczej źle ustawiona antena. Reguluj ją też w pionie.
    Ewentualnie popraw też skręcenie konwertera (nie ma być prosto, ale lekko przekręcony).

Dzięki za radę, ale anteny instaluję od 1993 roku, zęby zjadłem na antenach cyfry, od dawna posiadam miernik AD 70 z pomiarem sygnału , S/N, oraz BER. I anteny ustawiam tylko tym miernikiem z uwzględnieniem pionu i poziomu i skręcenia konwertera :D
    W tym konkretnym przypadku, wszystko jest ok przy antenie i na końcu kabla, a mimo to Nbox pokazuje sygnał z niską jakością.
  • Poziom 19  
    Witam - ok w takim razie podaj wszystkie parametry te które sa na wejśćiu do multiswicha,oraz parametry na gniazdku.
  • Poziom 11  
    A powiedz kolego jakiego Multiswitcha masz tam założonego??
  • Poziom 18  
    To monoblock Inverto, czyli instalacja bez multiswitcha. :)

Co do pomiarów, to antenę ustawiam zawsze na poziom C/N, czyli stosunek sygnału do szumu. Na wyjściu konwertera jest ~12,8dB, a na końcu kabla ~12,6dB. Czyli zważywszy na ilość przewodu (30 metrów) jest to niezły wynik. Czasza jest zamontowana na dachu bloku, przewody schodzą bezpośrednio do tunera na I piętro ( blok ma IVpiętra).
  • Poziom 11  
    W takim razie jeśli to monoblock to pogrzeb w ustawieniach diseq w tunerze. Moim zdaniem właśnie tam leży sedno sprawy.
  • Poziom 18  
    DiseqC 1 Hotbirth, diseqC 2 Astra. Zmieniałem też na tonburst, ale jest to samo. Tuner bez problemu przełącza satelity.
  • Poziom 11  
    A weź spróbuj podłączyć jakiś inny Tunerek i co on pokazuje?? I jeszcze zapytam...posiadasz może tester diseqC ??
  • Poziom 18  
    Widzisz...właśnie w tym sęk, że na innych tunerach działa bez problemu. Podłączałem np. Fergusona 7318 i jakiegoś tam "klona" Globo. Na tym Fergusonie bez problemu śmiga Cyfra+, jest też Astra. Problem jest tylko na Nboxrecorderze i tylko z HB. Dodam ,że dekoder sprawdzałem na innej antenie i oczywiście działa.
    Przypuszczam, że problem dotyczy przewodu antenowego, jest go sporo bo ponad 30metrów. Dziwi tylko to, że działa na innym sprzęcie, a na Nboxie nie, właściwie to działa, ale sygnał powinien być mocniejszy. Bywa, że się przycina na niektórych kanałach, a szczególnie na HD.
  • Poziom 11  
    Wiesz...nie wykluczone, że sam konwerter ma problem z przesyłaniem sygnału DVB-S2, jeśli np. Cyfra+ działa to nie powinno być problemu. Jak masz możliwość to podłącz tam jakiegoś singla (np. Golden Interstar) i podłącz po jednym kablu no Nbox-a i zobacz jak wtedy będzie to wyglądało. A jeśli chodzi o przewód to też można się nad tym zastanowić. Osobiście spotkałem się z przewodami (np kupowanymi w OBI) które nawet potrafiły wycinać pewne częstotliwości (o zgrozo!) a jeśli chodzi o ich izolację, to wystarczyło wygiąć i się łamała. Ponadto możesz zrobić tak (jeśli technicznie masz taką możliwość) weź sobie puść jakiś prąd na dach, weź N-boxa i jakiś mały tv, i tam podłączaj a to inny kabel, a to inny konwerter i próbuje regulować antenę. Będzie znacznie łatwiej niż biegać z dachu do domu :)