Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie radia samochodowego przed resetem pamięci

01 Gru 2007 09:05 1772 6
  • Poziom 13  
    Zastanawiałem się jak zabezpieczyć radio cd samochodowe przed utratą zaprogramowanych stacji podczas rozruchu samochodu. Zima i niskie temperatury powodują czasami zwiększony pobór prądu z akumulatora podczas rozruchu co czasami powoduje zresetowanie pamięci odbiornika samochodowego. Wpadłem więc na pomysł aby zrobić proste zabezpieczenie utrzymania napięcia na przewodzie memory (pamięć) poprzez wlutowanie diody i kondensatora np. 1000 µF na 25V. Może to nie jakaś skomplikowana konstrukcja ale może się czasami przydać.

Przeniosłem z Konstrukcje DIY. [c_p]
  • Poziom 28  
    Najlepsze są najprostsze pomysły. A tem powinien bezproblemowo działać ze wszystkimi radiami. Pozatym bardzo przydatne, mnie też czasem denerwowało ponowne ustawianie stacji.
  • Poziom 38  
    Powinien działać bez problemu jeśli nie wyleci w powietrze kondensator. W tym wypadku wyleci ponieważ jest włączony do góry nogami czyli + do masy. Chyba że zmieniły się oznaczenia w naszym kraju
  • Poziom 28  
    Nie zauważyłem. Faktycznie symbol jest do góry nogami
  • Poziom 39  
    Ja używałem zamiast kondensatora akumulatorka 9V i trzy diody .
  • Poziom 25  
    a ja polecam kondensator podtrzymania napięcia przy procesorze:) działa na 100%
    Jeszcze nie spotkałem sie by radia traciło pamięć u mnie gaśnie podczas rozruchu silnika i po chwili ... gra dalej:)
  • Poziom 23  
    Czy wie ktoś na ile starczy taki kondensator 1000uF? Wiem, że to zależy od radia, ale tak mniej więcej?