Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL 2030 - po regeneracji tonera startowego kłopoty.

pmaslany 01 Dec 2007 23:27 5032 3
    pmaslany
    Level 10  
    Witam, może ktoś coś doradzi.

Kupiłem proszek i reseter kasety startowej. Kasetę rozebrałem, tzn zdjąłem rolkę, dokładnie wyczyściłem, złożyłem (razem z reseterem oczywiście), zasypałem proszkiem - wszystko jak w instrukcji. Efekt jest taki, że po zamontowaniu i pierwszych trzech próbach wydruku papier się zaciął, usunąłem ręcznie. Teraz objaw jest taki, że po restarcie drukarki daje znać o zacięciu papieru, kilkukrotne otwarcie i zamknięcie obudowy powoduje przejście w stan prawidłowy (świeci na zielono) ale przy próbie wydruku zaczyna pobierać papier, jak tylko wciągnie kawałek do kasety to staje i znowu świeci na czerwono. Sprawdzałem dokładnie rolki, pozostałości papieru który wcześnie się zaciął nie zostały. Czy ktoś może coś doradzić?
    eseli
    Level 27  
    Witam
    Sprawdz toner czy dobrze złożyłeś - wałek magnetyczny powinien obracać się bez kłopotów ręką.
    marek216

Level 43  
    Jak utknie to zobacz na czym i co powinno pchać / ciągnąc go dalej.
    pmaslany
    Level 10  
    Poddaję się, objaw jest taki że po założeniu zespołu kasety i tonera drukarka próbuje ruszyć (jeszcze nie pobiera papieru) po chwili się zatrzymuje i dioda zacięcia papieru miga. Zrobiłem test: rozebrałem całość, wyczyściłem, odkurzyłem... zainstalowałem (bez zasypywania proszkiem, tak na sucho) i o dziwo drukarka ruszyła, tzn bez problemu przewija papier, oczywiście nie drukuje bo nie ma czym, zapala się lampka braku tonera i tyle. Zasypałem proszkiem, najpierw tak trochę. Objaw ten sam co poprzednio, nawet nie próbuje pobrać papieru, przestawia reseter jak powinna i tak jakby nie miała siły popchnąć wałka (sprawdzałem całość chodzi dość gładko, aczkolwiek przy złożonym trzeba kręcić z dużą siłą za kółka zębate). Zasypałem więcej proszku, objaw ten sam, zakręca, staje i mryga dioda zacięcia papieru. Podejrzewam proszek, ale czy jego zła jakość mogłaby powodować powstawanie oporów przy których drukarka stwierdza zacięcie papieru?