Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara II 2.0HDI 2001 coupe nie działa elektrya

03 Gru 2007 20:22 2626 2
  • Poziom 10  
    Witam

Mam pytanie oraz proszę o pomoc.
    Mam Xsare II pewnego pięknego ranka poszedłem do garażu wkładam klucz w stacyjke i zauważyłem że nie działa ogrzewanie (nadmuch) i zegary nic nie pokazywały, zapalało się podświetlanie i tylko świeciła kontrolka od ładowania.
    Później w przeciągu paru minut przestały działać światła teraz są tylko postoje, elektryczne szyby i kierunki też nie chodzą.
    Od czasu do czasu jak przekręci się zapłon auto mignie światłami .
    Palić normalnie pali, da się i jechać, ale wszystko co elektryczne padło?
    Co może byc nie tak i od czego zacząc szukać????

Jedyne co dział to otwieranie z klucza. Skrzynie biegów mam manual. nie mam zamontowanego radia w aucie (jeszcze)
    Prosze o pomoc

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 34  
    Pojedź do elektryka co robi Francuzy ( kilku moich znajomych jak widzi citroena albo peugeota to zamyka bramę, a na dźwięk słowa BSI dostaje drgawek).Trzeba sprawdzić zasilanie i masę do BSI , oraz podjąć próbę komunikacji testerem diagnostycznym, w celu odczytania zarejestrowanych usterek.
  • Poziom 10  
    Okazało sie że masa na bsi nie łączyła, teraz jest już wszystko OK tylko pozostał problem z prędkościomierzem.
    Nie wskazuje szybkości i nie nalicza kilometrów. Czujnik w skrzyni jest na 100% sprawny i zegary równierz.
    Potrzebuję bardzo schematu elektryki do Xsary II z 2001 z silnikiem 2.0 HDi, jeżeli ktoś z was ma proszę o podsyłkę na meila nofon(malpa)op.pl
    Z góry dzieki