Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II G '00r - problem z gazem.

09 Gru 2007 23:39 963 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam proble z samochodem jak w temacie. Silnik 1.6 16 V, centralka AL-700, parownika EmmaGas, inst II gen. Objawy są następujące. Silnik ładnie zapala na bence, pracuje dość równo. Po przełączeniu na gaz wszystko jest ok. Czasami na zimnym silniku, podczas przełączania potrafi zgasnąć, albo ostro "zamulić" na chwilę, ale to akurat nie problem. Przełączanie mam ustawione na opadające. Na bigu jałowym po przegazówce, obroty ładnie wracają na niskie i jest ok. Raz na jaiś czas spadną na 500 rpm i wracają spowrotem na poziom 700-800 rpm. Gorzej jest podczas jazdy. Podczas przyspieszania bardzo łądnie wkręca się w obroty, ale wystarczy go wysprzęglić i odrazu gaśnie. Na każdym biegu, przy każdym stylu przysp. Dzieje się tak zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku. Problem nie występuje na postoju po przegazówce jak już wspomniałem. Parownik raczej wykluczam, ładnie reaguje na "śrubowanie". Atturator ładnie pracuje. Wyłączenie funkcji cut-off nic nie daje. Nastawy robiłem ręcznie i automatycznie i nic.
    Jedyne jescze to to, że często zrywa połączenie ze sterownikiem.
    Podpowie ktoś jak go podejść??
    Pozdrawiam[/url]
  • Poziom 12  
    Witam.
    Usunąć, obrócić lub odchylić kanał powietrzny zasilający silnik powietrzem, tzn. ten element co jest przyłączony do wejścia obudowy filtra powietrza (czyli wejście przed filtrem). Chodzi o to, żeby powietrze nie było tłoczone pod ciśnieniem tylko swobodnie.
  • Poziom 12  
    Pomogło. Dzięki