Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

probelm z podlaczeniem cyfry +

11 Gru 2007 20:26 1626 16
  • Poziom 10  
    witam wczoraj kupilem pakiet powitalny z dekoderem strong i antena, a poniewaz nie mialem wczoraj czasu sie za to zabrac zostawilem to na dzis, zainstalowalem antene wlaozylem karte w ustawieniach wybralem szukanie i teraz tak pasek zielony mam na jakies 85% a zoltego wogule nie moge zlapac krece antena lewo prawo kont mam ustawiony na 30 stopni, i wogule nie moge ustawic tak zeby pokazal sie ten zolty pasek nie lapie mi zadnych kanalow ?

- czy moze wina lezy po tymze dzis dopiero pierwszy raz wlozylem karte i nie jest ona jeszcze aktywna ?

- czy mzoe cos zle ustawiam antene ?

juz nie wiem jak mam nia krecic zeby bylo dobrze ustawiam mnie wiecej jak sasiedzi i lipa zielony pasek jest zoltego nie ma prosil bym o jakies podpowiedzi bo nie wiem co robic
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wina leży w nie umiejętnym ustawianiu anteny.
    Może robisz to za bardzo chaotycznie.
    Kąt elewacji ustaw pod swoją lokalizacje.
  • Poziom 10  
    kont elewacji z obliczen wyszlo mi 30-31 stopni antena skierowana tak jak maja sasiedzi , kieruja ja lewo prawo niewielkimi krokami ale nic nie lapie jutor skombinuje tuner analogowy i zobacze moze nim uda mi sie cos ustawic,

pajo21 a powiedz mi czy oprucz konta elewacji i kierunkow lewo prawo kreci sie jeszcze jakos o pare stopni konwenter czy on jest umocowany prosto ? moze to konwenter zle umocowalem ta glowke umocowalem tuz przy samej obejmie,

a i kolego apowiedzial ze konwenter tez o pare stopni sie przekzywia w prawa strone ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Ustaw na analogu i będzie oki.Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Ustawiasz wszystkie parametry anteny, konwerter powinien być w ognisku czaszy więc to czy jest przy obejmie czy wysunięty też ma znaczenie. Ja kilka dni temu ustawiałem n'ke i ... poległem :). Naszczęście mam teścia cholernie cierpliwego człowieka. Znaczenie ma prawie każdy milimetr a sygnał potrafi zerwać przy dokręcaniu anteny. Po ustawieniu anteny odczekaj chwile i kręć dalej. Ja zaczełem od złego kąta elewacji i po 3 godzinach się poddałem. Naszczęście nie zrzuciłem jej z balkonu. Szacun dla Teścia :) jak blisko Opola moge ci go podesłać. :)
  • Poziom 10  
    ok jutro skombinuje analoga i aczne szukac bo nic innego mnie nie pozostalo koszt jakiwolaja za ustawienie nateny u mnie 150zl to juz wole sam kombinowac
  • Poziom 10  
    dzis podlaczylem analogowy tuner i wszystko super sie ustawilo poczatkowo byly problemy nawet na alnalogu ale okazalo sie ze talez przypocowany na wprost drugiego balkonu to nie zbyt dobry pomysl byly straszen zaklucienia ale jak przekrecilem mocowanie z boku balkonu wszystko jzu jest ok , dolny i gorny pasek czyli zielony i zolty mam na max obraz w porownaniu do tego z kablowki jest nie do opisania super czysty ale chce sie ogladac :)

tylko ze ten dekoder stronk STRASZNIE wolny tosz to normalnei udreka ? nie mozna go jakims innym tunerem zastapic ? a tego bym sprzedal na allegro moze jakis ferguson ? czy philips ?

no i ten pakiet kotry wybralem powitalny :) heh normalnie kanalow az chyba 15 :)
  • Poziom 13  
    Polecam sprawdzony philips 6010
  • Poziom 11  
    Strong jest do bani. Sprzedaj jak najszybciej.

Philipsy 6010 tez juz lekko podstarzale.

polecam Fergusony - dla ciebie starszy 6318CR (ale spoko) lub
    nowy FX6600 lub FX7600UCI (na razie malo softów do wyboru ale to świeżaki i mają widoki na przyszłość). Mam i ten starszy i nowszy i jestem naprawde zadowolony.
  • Poziom 10  
    a czy fergusony bez problemow odczytuja karty cyfry ? czy podczas kozystania na nich z cyfry tez jest takie menu jak sie kanaly przelancza co pokazuje co to za program ile trwa i takie inne zeczy ?? czy to tylko pokazywane jest na orginalnych tunerach cyfry ?
  • Poziom 23  
    Witam.
    Ferguson ma to wszystko o co pytasz i bez problemowo współ działa z kartą Cyfry+, a przy wgraniu softu edukacyjnego możesz mieć o wiele wiencej niż sobie wyobrażasz
  • Poziom 10  
    a taki soft jest ogulnei dostepny pewnei potrzebny jest kabel RS ? skad mozna taki soft pobrac i latwo sie wgrywa nowy ?
  • Poziom 10  
    witam ma kolejne pytanie mianowice jak otieram liste kanalow znacyz wciskam ok na pilocie to wyskakuje lsita a tam widac takie kratki przy niekturych knalaach a co jest dzinwe takie kratki sa tez przy kanalach 1 , 2 , 3 czyli polskiej jedybki ? dlaczego przeciez nie jest to zakodowany kanal ?

po podlaczeniu anteny nie robilem wyszukiwania kanałow czy to mzoe dlatego ? bo jak ustawilem antene to jakies kanaly juz byly ustaiwone moze poporstu teraz wlaczyc auytomatyczne wyszukiwanie kanalów ? bo w menu jak sa te paski zolty i zielony to tam na gorze podane jest ze nei ma ani kanalow radiowcyh a ni TV czyli sa dwie wartości "0"

i jeszcze jedno czy wyszukiwanie automatyczne lancza sie z wlozona karta do dekoder czy najpierw trzeba jaa wyjac a po wysukiwnaiu wlozyc ? spowrotem ?
  • Poziom 26  
    Te dolary, czy też kratki oznaczają, że dany program jest kodowany, jeśli masz kartę to je odbierasz.Wejdz w menu i i automatyczne skanowanie.Zaprogramować winien wszystko co jest na satce.Pozdro
  • Specjalista elektryk
    Aha, i kartę to włóż do dekodera i jej nie ruszaj, skąd ci przyszło do głowy, że trzeba ją wyciągać?
  • Poziom 10  
    michcio napisał:
    Aha, i kartę to włóż do dekodera i jej nie ruszaj, skąd ci przyszło do głowy, że trzeba ją wyciągać?

w instrukcje jest ze po zalozeniu po zamocownaiu talerza najpierw na wyjetej karcie szuka sie kanalow ? a pozniej dopiero sie ja wklada . tez mnie to zdziwilo