Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiotelefon Motorola GP360 chyba popsuty

asdfg13579 12 Gru 2007 22:02 2196 6
  • #1 12 Gru 2007 22:02
    asdfg13579
    Poziom 9  

Witam wszystkich

mam problem z GP360. miałem go w samochodzie i był taki problem ze jak silnik chodził to radiotelefon nie chciał sie włączyć, jak wyłączałem zasilanie a po chwili włączałem to działał normalnie aż raz jak tak zrobiłem to na chwile migała zielona diodka gasła i nic całkiem martwy, ale po paru dniach widzę ze jak go włączam to diodka dalej mignie ale na radiotelefonie widzę ze jest napis "zablokowany". czy to wina softu i trzeba go przeprogramować czy może jakieś przepięcie uszkodziło jakiś układ wewnątrz i trzeba będzie lutować? proszę o jakaś rade co mogło sie stać nie tak

Dodano po 2 [minuty]:

bardzo przepraszam ale nastąpiła pomyłka to jest radiotelefon GM360 a nie GP bo on jest montowany w samochodzie a GP jest nasobny

Przepraszam za pomyłkę ale mam, taki i taki i o złym myślałem pisząc poprzedniego posta

0 6
  • #2 10 Sty 2008 17:53
    krzysio007
    Poziom 15  

jak radyjko było kupione na giełdzie to oddaj właścicielowi, jeśli w sklepie to je przeczytaj i wstaw pliki to zobaczymy o co chodzi.

0
  • #3 10 Sty 2008 19:20
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

asdfg13579

Cytat:
    ...jak go włączam to diodka dalej mignie ale na radiotelefonie widzę ze jest napis "zablokowany".

Przychodzi mi na myśl jedna rzecz. Jeżeli radiotelefon GM-600 pracował w sieci trunkingowej to w momencie logowania sie do sieci dioda zielona zaświeci się a jeżeli operator zablokował dostęp do sieci właśnie tej GM-600-tce z przyczyn sobie tylko wiadomej, to właśnie komunikat będzie prawidłowy.

Pozdrawiam.

0
  • #4 10 Sty 2008 22:47
    Batnini
    Poziom 20  

radiosystem napisał:

Przychodzi mi na myśl jedna rzecz. Jeżeli radiotelefon GM-600 pracował w sieci trunkingowej to w momencie logowania sie do sieci dioda zielona zaświeci się a jeżeli operator zablokował dostęp do sieci właśnie tej GM-600-tce z przyczyn sobie tylko wiadomej, to właśnie komunikat będzie prawidłowy.

Zacznijmy od tego, ze tu nikt nie mowi o GM600, tylko o GM360, ktora akurat jest radiem wylacznie KONWENCJONALNYM. Mozna ja blokowac na odleglosc przy pomocy Select5, ale sadzac z opisu objawow takie cos raczej miejsca nie mialo. A jak juz mowa o zielonej diodzie w GM600 to ona akurat oznacza tylko i wylacznie szukanie kanalu kontrolnego. Jak operator pozbawi dane ID uprawnien, to radio sprobuje sie zalogowac (mignie na czerwono), system odrzuci i wtedy bedzie w nieskonczonosc migala zielona dioda (szukanie innego KK).

Natomiast wracajac do tej GM360 o ktorej autor watku pisze, sugeruje na poczatek zczytac to co jest do niej wprogramowane i wgrac to ponownie. Jesli to nie pomoze, to bedzie oznaczalo ze problem jest natury czysto sprzetowej i bez interwencji serwisu sie nie obejdzie.

Czy radio to bylo uzywane do pracy w jakiejs profesjonalnej sieci (np. taxi) czy do rozmow na pasmie amatorskim?

0
  • #5 11 Sty 2008 00:31
    green33

Poziom 31  

Mnie raczej wygląda na zablokowane po Sel5 ...

marcin

0
  • #6 11 Sty 2008 02:12
    Batnini
    Poziom 20  

green33 napisał:
    Mnie raczej wygląda na zablokowane po Sel5 ...

marcin

Z opisu wynika, ze to zjawisko raz sie pojawialo, a innym razem juz nie. Zauwaz, ze przy kazdym wlaczeniu radio zachowywalo sie inaczej. W przypadku blokady po Sel5, zachowanie radia byloby zawsze takie same.
    Smierdzi mi to wiec jakims problemem hardware'owym. Albo cos nie kontaktuje (moze flex od wyswietlacza?), albo sprawa jest powazniejsza. A moze to jakies piny sie wygiely w gniezdzie akcesoriow i spowodowaly zwarcie?

Tak czy siak zczytanie i ponowne zapisanie codeplugu nie zaszkodzi na dobry poczatek.

0
  • #7 11 Sty 2008 02:58
    green33

Poziom 31  

Zwarcie pinów raczej nie wywoła stanu Zablokowany ... przerwa we flexie tez nie. Ale i tak radio pod komputer ... albo jest to ta jedna z popier.. GM 360, które padały - bodajże pierwsze egzemplarze. Bardzo typowy objaw był wtedy, że radio się nie włączało, ale po próbie załączenia zaczynało pobierać coś tak około 1 A.

Marcin

Post był raportowany.
    Co to jest za słowo "popier.."? Reg. pkt 8.1.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE.
    [hefid]

0
  Szukaj w 5mln produktów