Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiotelefon Motorola GP360 chyba popsuty

12 Dec 2007 22:02 2370 6
  • Level 9  
    Witam wszystkich

mam problem z GP360. miałem go w samochodzie i był taki problem ze jak silnik chodził to radiotelefon nie chciał sie włączyć, jak wyłączałem zasilanie a po chwili włączałem to działał normalnie aż raz jak tak zrobiłem to na chwile migała zielona diodka gasła i nic całkiem martwy, ale po paru dniach widzę ze jak go włączam to diodka dalej mignie ale na radiotelefonie widzę ze jest napis "zablokowany". czy to wina softu i trzeba go przeprogramować czy może jakieś przepięcie uszkodziło jakiś układ wewnątrz i trzeba będzie lutować? proszę o jakaś rade co mogło sie stać nie tak

Dodano po 2 [minuty]:

bardzo przepraszam ale nastąpiła pomyłka to jest radiotelefon GM360 a nie GP bo on jest montowany w samochodzie a GP jest nasobny

Przepraszam za pomyłkę ale mam, taki i taki i o złym myślałem pisząc poprzedniego posta
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 15  
    jak radyjko było kupione na giełdzie to oddaj właścicielowi, jeśli w sklepie to je przeczytaj i wstaw pliki to zobaczymy o co chodzi.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

asdfg13579
    Quote:
    ...jak go włączam to diodka dalej mignie ale na radiotelefonie widzę ze jest napis "zablokowany".

Przychodzi mi na myśl jedna rzecz. Jeżeli radiotelefon GM-600 pracował w sieci trunkingowej to w momencie logowania sie do sieci dioda zielona zaświeci się a jeżeli operator zablokował dostęp do sieci właśnie tej GM-600-tce z przyczyn sobie tylko wiadomej, to właśnie komunikat będzie prawidłowy.

Pozdrawiam.
  • Level 20  
    radiosystem wrote:

Przychodzi mi na myśl jedna rzecz. Jeżeli radiotelefon GM-600 pracował w sieci trunkingowej to w momencie logowania sie do sieci dioda zielona zaświeci się a jeżeli operator zablokował dostęp do sieci właśnie tej GM-600-tce z przyczyn sobie tylko wiadomej, to właśnie komunikat będzie prawidłowy.

Zacznijmy od tego, ze tu nikt nie mowi o GM600, tylko o GM360, ktora akurat jest radiem wylacznie KONWENCJONALNYM. Mozna ja blokowac na odleglosc przy pomocy Select5, ale sadzac z opisu objawow takie cos raczej miejsca nie mialo. A jak juz mowa o zielonej diodzie w GM600 to ona akurat oznacza tylko i wylacznie szukanie kanalu kontrolnego. Jak operator pozbawi dane ID uprawnien, to radio sprobuje sie zalogowac (mignie na czerwono), system odrzuci i wtedy bedzie w nieskonczonosc migala zielona dioda (szukanie innego KK).

Natomiast wracajac do tej GM360 o ktorej autor watku pisze, sugeruje na poczatek zczytac to co jest do niej wprogramowane i wgrac to ponownie. Jesli to nie pomoze, to bedzie oznaczalo ze problem jest natury czysto sprzetowej i bez interwencji serwisu sie nie obejdzie.

Czy radio to bylo uzywane do pracy w jakiejs profesjonalnej sieci (np. taxi) czy do rozmow na pasmie amatorskim?

• Level 31  
    Mnie raczej wygląda na zablokowane po Sel5 ...

marcin
  • Level 20  
    green33 wrote:
    Mnie raczej wygląda na zablokowane po Sel5 ...

marcin

Z opisu wynika, ze to zjawisko raz sie pojawialo, a innym razem juz nie. Zauwaz, ze przy kazdym wlaczeniu radio zachowywalo sie inaczej. W przypadku blokady po Sel5, zachowanie radia byloby zawsze takie same.
    Smierdzi mi to wiec jakims problemem hardware'owym. Albo cos nie kontaktuje (moze flex od wyswietlacza?), albo sprawa jest powazniejsza. A moze to jakies piny sie wygiely w gniezdzie akcesoriow i spowodowaly zwarcie?

Tak czy siak zczytanie i ponowne zapisanie codeplugu nie zaszkodzi na dobry poczatek.

• Level 31  
    Zwarcie pinów raczej nie wywoła stanu Zablokowany ... przerwa we flexie tez nie. Ale i tak radio pod komputer ... albo jest to ta jedna z popier.. GM 360, które padały - bodajże pierwsze egzemplarze. Bardzo typowy objaw był wtedy, że radio się nie włączało, ale po próbie załączenia zaczynało pobierać coś tak około 1 A.

Marcin

Post był raportowany.
    Co to jest za słowo "popier.."? Reg. pkt 8.1.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE.
    [hefid]