Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

D-Link DI-624 Hardware - nie świeci dioda Power

dreaper 15 Dec 2007 04:18 2856 5
Tespol
 • #1
  dreaper
  Level 18  
  W routerze po podłączeniu zasilacza święcą bez przerwy diody WAN i 1, 2, 3, 4 LAN. Pozostałe diody łącznie z power nie świecą w ogóle. Dodatkowo układ od WLAN - zakładam, że to ten w metalowej "klatce" wydaje dziwny pisk. Zasilacz wydaję się być sprawny. No obudowie jest napisane 2,5A 5V natomiast zasilacz ma napisane na obudowie 2A. Czytałem gdzieś, że mieści się to w granicy błędu. Proszę o jakieś sugestie.. podobno padł sam z siebie bez żadnej przyczyny. Albo chociaż schemat.

  Dodam, że to piszczenie ma inną częstotliwość tuż po włączeniu a po chwili się zmienia i tak zostaje aż do odłączenia zasilania.. podejrzewam, że to rezonator TXC 25.0h5BF, ale pierwszy raz spotkałem się z piszczącym routerem i szczerze mówiąc nie wiem co robić.

  Dodano po 4 [godziny] 33 [minuty]:

  Próbowałem go wylutować i sprawdzić, ale to nie takie łatwe jak myślałem. Lutownicą nie jestem wstanie rozgrzać obydwu padów, a używając hot air mam problem bo grzejąc od spodu (płytka jest 2x grubsza niż w telefonach GSM) nagrzewa się płyta a rezonator ani drgnie. Od góry można go uszkodzić poza tym między rezonatorem a płytką jest plastikowa podstawka co utrudnia przewodzenie ciepła. Pady są odkryte, ale jak podgrzałem jeden hot-air na 300°C to mi się zaczął odklejać pad od PCB a nie rezonator od pada.

  Ktoś wie jak to zrobić, żeby nie uszkodzić płytki i elementów dookoła?!? Do pamięci mam niespełna centymetr, do procesora tak samo, w dodatku pomiędzy pełno tranzystorów, kondensatorów i oporników SMD. Próbowałem go podważać, ale ani drgnie.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Nie chwytam za brzytwę bo się pokaleczę. Liczę, że ktoś bystrzejszy doradzi mi jak pozbyć się problemu. Robiłem ogólne testy podzespołów na PCB i wychodzi na to, że wszystko poza piszczącym rezonator jest ok. Niestety nie mam oscyloskopu. Ale podstawowe pomiary za pomocą multimetru wykonałem. Sprawdziłem przede wszystkim elementy czynne i wychodzi na to, że wszystkie są ok. Rezystory i kondensatory też są ok. Procesor, pamięci i mikrokontrolery pominąłem.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Ma ktoś jakąś solucję?
 • Tespol
 • #2
  scalaccio
  Level 13  
  Jak już skończysz eksperymenty i będziesz wystawiał sprzęt na allegro napisz tylko, że jeździłeś po nim lutownicą...
 • Tespol
 • #4
  Pytong
  Level 32  
  Masz może foto wnetrzności ?
 • #5
  dreaper
  Level 18  
  Niestety nie mam foto ani aparatu, który zrobił by zdjęcia w przyzwoitej rozdzielczości - do tego przydał by się binokular . To szkolny sprzęt i wystawiać go na allegro.pl nie zamierzam - jak nie da rady muszę go zwrócić, jak da radę też. Co do firmware to zawsze jak naprawiałem jakiś telefon zaczynałem od firmware więc może i w tym wypadku warto będzie spróbować. Dzięki za sugestię. Odezwę się czy dało radę wgrać i jakie efekty. Pozdrawiam

  Dodano po 2 [godziny] 19 [minuty]:

  W ogóle nie komunikuje się przez kartę sieciową.. jeśli już to spróbuję naprawić bootloadera za pomocą CICLaMaB.

  Dodano po 3 [godziny] 11 [minuty]:

  Buduję interfejs JTAG - niestety nie mam rezystorów 100 ohm, więc jak czegoś nie znajdę będę musiał poczekać z tym do jutra.

  Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

  Program C.I.C.LaMa.B. 4.5.75 przy konfiguracji Routertech 2.3 -

  5x4T/G6x4T DarkWolf wyświetla następujące komunikaty

  Conecting to "BootLoader"
  Conection to "BootLoader" failed!
  The modem/router doesn't respond!
  "BootLoader" doesn't respond! Check the IP address and/or follow the video instructions to turn off/on.


  Nic nie miga. Wszyskie 4 diody LAN świecą jak świeciły. Dioda WAN tak samo. Ustawienia IP wpisałem z pliku pomocy do programu, więc nie powinno być błędów. Desperacko próbowałem też wpisać stary adres routera, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.

  Próbowałem wszystkich opcji softwareowych.. pozostało mi tylko bezpośrednie połączenie z PCB.

  Dodano po 17 [minuty]:

  Dokładnie to jest DI-624 H/W Ver:C1 F/W Ver:2.42
 • #6
  dreaper
  Level 18  
  Zrobiłem kabel Xilinx na LPT1.

  Komputer w ogóle nie widzi urządzenia. Kabel jest na 100% wykonany prawidłowo. Router jest podłączony do prądu. Zostają dwie opcje. Uszkodzony Flash albo niewłaściwe zasialanie urządzenia. Na 100% można wykluczyć zasilacz. Podłączałem urządzenie to zasilacza warsztatowego i nic się nie zmieniło.

  Dodano po 39 [minuty]:

  Coś jest nie tak na płycie. Ale co?!? Nie mam serwisówki a 10 wygladających tak samo oporników różni się wartościami między sobą. Poza tym nie wiem jakie napięcia powinny być na tespointach? Jak dla mnie są ciut zaniskie bo od 0,9 do 1,1 V.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Zero oznaczeń tylko kolory, ale kolor nie ma nic wspólnego z wartością.

  Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

  znalazłem fotki podobnej płyty w sieci, ale "prawie" to wielka różnica

  http://www.nbinside.com/etc/D-LINK/img/D-LINK-DI-624-13.jpg

  http://www.nbinside.com/etc/D-LINK/img/D-LINK-DI-624-14.jpg

  Moja wersja PCB to GL2554RT-KA0-B10 albo GL2554RT-LA0-B10 VER V1.0

  Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

  Do PWR LED dochodzi 1.59V do STATUS 0.30V do WAN 2.23V a do LAN 1, 2, 3, 4 dochodzi 3.33V do każdej z LED. Znalazłem tranzystor sterujący napięciem dochodzącym do PWR LED - na wejściu ma 5.10V a na wyjściu 1.60V. Tranzystor ma też na pewno sterownie, ale to jest płyta warstwowa i dojść co do czego to już sztukmistrzstwo.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Świecą wszystkie diody LAN i jedna WAN