Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra II nie działają szyby - tył

Spawnbee 19 Gru 2007 13:43 3652 11
  • #1 19 Gru 2007 13:43
    Spawnbee
    Poziom 9  

Witam mam problem z szybami z tyłu w astrze. Pewnego dnia grzebałem cos z głośnikami z tyłu (tylko prawe drzwi) i po złożeniu wszystkiego przestały działać szyby(lewa i prawa szyba tył), mozna tylko sterowac nimi z przodu. Przełączniki się nie świecą. Bezpieczniki są dobre. Ktoś coś wie ?
    pozdrawiam

0 11
  • #2 19 Gru 2007 16:50
    karolrak
    Poziom 18  

Włączona blokada sterowania tylnymi szybami. Zablokowanie ma na celu zabezpieczenie przed otwieraniem szyb przez dzieci.

1
  • #3 19 Gru 2007 17:09
    Spawnbee
    Poziom 9  

nic z tego. na panelu sterowania szybami u kierowcy jest suwak który blokuje szyby jest on w pozycji odblokowanej

0
  • #4 20 Gru 2007 03:25
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Źle zapięta kostka od przycisku w prawych drzwiach! Przykro mi ale musisz ponownie zdjąć tapicerkę:(

1
  • #5 20 Gru 2007 09:18
    Spawnbee
    Poziom 9  

wszystkie przyciski są poprawnie podpięte i działają (sprawdzone na drzwiach przednich). sprawdzałem czy jest napięcie na wtyczkach przełączniku i niestety nie ma a bezpieczniki są dobre

0
  • #6 21 Gru 2007 00:35
    Pawel wawa

Skoro piszesz,że brak podświetlenia, brak napięć na pinach wtyczki do bezpieczników to szukaj po przewodach następnej kostki, ewentualnie ściągnij schematy.Usterka pojawiła się po montowaniu głośników? Możliwe zatem, że pociągnąłeś za mocno za wiązkę i wypiąłeś ją po stronie samochodu a nie drzwi. Miałem taką astrę dość dawno ale dzisiaj zerknę w schematy i napisze Ci dokładnie gdzie szukać kostek.

Dodano po 1 [minuty]:

*powinno być wtyczki do przełączników

0
  • #7 21 Gru 2007 09:36
    Spawnbee
    Poziom 9  

napięcie na silniku jest, na przełączniku sa 4 kable. trzy idą do wtyczki silnika a jeden do wiązki. i na żadnym nie ma napięcia

0
  • #8 21 Gru 2007 20:29
    Pawel wawa

A masa wszędzie jest, tam gdzie być powinna? Proszę sprawdź to koniecznie, ja dzisiaj przejrzę schematy i podpowiem dokładnie gdzie masz szukać

0
  • #9 10 Sty 2008 22:55
    Spawnbee
    Poziom 9  

tak masa jest ale napięcia nie ma.

0
  • #10 12 Lut 2008 23:18
    mrdread
    Poziom 11  

Witam

Podepnę się pod temat :)

Czy jak dokupię elektryczne podnośniki na tył do Astry G, przełączniki na tylne drzwi oraz nowy panel sterowania na drzwiach kierowcy (zamiast tego ze starowaniem tylko na przednie drzwi) - to coś jeszcze potrzeba ?

Dodam że głownie interesuje mnie to czy bedzie działało automatyczne domykanie oraz czy trzeba będzie ciagnąć jakąś instalację ( bo jeszcze nie sprawdzałem czy w fabryce pociagneli kable)

Astra z 2003 wersja njoj hachback. z seryjnymi przednimi elektrycznymi szybami z domykaniem z alarmu

0
  • #11 12 Lut 2008 23:24
    bartek_j
    Poziom 35  

no to jak sprawdzisz czy pociągneli kable to juz będziesz wiedział...

1
  • #12 26 Lut 2008 21:34
    Spawnbee
    Poziom 9  

czy jest jakiś moduł do sterowania szybami ? jeśli tak to gdzie ?

0