Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częstotliwości kanałów UKF Policji, PSP, pogotowia!!! POMOCY

19 Gru 2007 16:41 277182 11
 • Poziom 10  
  Witam, od jakiegoś czasu posiadam odbiornik szerokopasmowy i mam problem, znalazłem kilka ciekawych stron z częstotliwościami w moim rejonie, ale mam pewien problem. Dużo czytałem i szukałem ale nigdzie nie znalazłem. Czy ma ktoś może Wykaz częstotliwości kanałów przydzielonych przez MSWiA. Czyli prościej: czy ma ktoś numery kanałów podzielone na częstotliwości w MHz? Wiem, że policja, staż czy pogotowie ma konkretne numery kanałów (kanał 1,2...27 itp.), natomiast nie znam częstotliwości. Z góry dziękuję.
 • Poziom 39  
  A ja po googlowałem doslownie 2 minuty i mam.
  147,900 Straż Miejska
  148,7625 PSP powiat
  148,900 PSP wojew.
  152,6125 Ochrona
  168,825 Pogotowie
  172,850 Policja
  172,950 Policja
  172,975 Policja
  468,475-468,975 Tranking Radio-Net
  ile razy można powtarzać. Radioscannerpolska.pl
 • Poziom 10  
  Właśnie nie o to chodziło:) To też znalazłem od razu, chodzi mi o częstotliwości kanałów. Czyli jeszcze inaczej... jak np. na kanale drogówki dyspozytor mówi. "przejdź na kanał 27" no to jest problem. Bo odbiorniki szerokopasmowe odbierają daną częstotliwość. Natomiast policja, pogotowie i inne służby mają tak jak użytkownicy Radia CB nie częstotliwości tylko kanały. I te częstotliwości są przyznane podobno przez MSWiA. Żeby jeszcze bardziej wyjaśnić częstotliwości CB radia to np. Kanał 19: 27,180 MHz; kanał 40: 27,400 MHz. O to mi chodzi:) I wiem, że pomóc mogą tylko nieliczni. Ci którzy sie na tym naprawdę znają.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  No wlasnie... tak jak kolega zauważył na radioscanner nie ma najważniejszego, czyli numerów kanałów policyjnych.
 • Poziom 39  
  Bo tego nikt nieumieszcza, bo:
  po pierwsze, jest to zbędne
  po drugie, niemają dostępu do tych danych chyba że ma znajomego w wydziale łączności
  po trzecie...po co nasłuchiwać policji? zajmij się czymś innym
  Jest jeden, ogólno polski A36 i tyle masz wiedzieć.
 • Poziom 10  
  Po pierwsze, jeśli byłoby mi to zbędne, to bym nie umieszczał posta. Po drugie właśnie dlatego napisałem "I wiem, że pomóc mogą tylko nieliczni. Ci którzy sie na tym naprawdę znają." Po trzecie, po co nasłuchiwać policji? Kiedyś to samo mi ktoś powiedział, jak kupiłem CB radio do samochodu, jak kupowałem drugie CB radio, też mnie znajomy pytał po co? I tu myślę, że zgodzą sie ze mną posiadacze CB, odbiornik"ów szerokopasmowych czy krótkofalowcy... dla kogoś kto nie nie interesuje sie "sprawami radiowymi" trudno zrozumieć "po co". A poza tym muszę sie przyznać, że mam w samochodzie odbiornik szerokopasmowy i nasłuchuje policji... Po co? Bo prędzej sie dowiem gdzie są radiowozy i gdzie w danym momencie są przeprowadzane kontrole... naprawdę wręcz błyskawicznie... i to jest lepsze niż CB. Więc mam naprawdę wielką prośbę. Proszę o pomoc i profesjonalne podejście do mojej sprawy... Bo nie chciałbym, żeby ten post był miejscem gdzie można napisać swoje uwagi na temat tego po co i dlaczego. Proszę o pomoc... może komuś ta informacja też kiedyś będzie potrzebna. Jeśli ktoś w postach odpowiada..."zajmij się czymś innym" to po co w ogóle pisać na forach?? Pamiętajcie, że pisząc na forach ktoś oczekuje pomocy... jeśli nie macie zamiaru jej udzielić tylko stwierdzić "daj sobie spokój" to po co piszecie? Nikt nie zmusza do odpowiadania na forach. Sorry za wywód, trochę mnie to zdenerwowało.:) Nadal proszę o profesjonalne podejście do sprawy i pomoc:) Z góry dziękuję.
 • Poziom 17  
  Napewno nie było "przejdz na kanał 27". Napewno było 'przejdz na 27".
 • Poziom 10  
  Uwierz mi że było to "przejdź na kanał 27" wiem o co ci chodzi, ale być może dlatego że była to kobieta wypowiedziała słowo "kanał" ale jestem pewny że to słowo padło... nie raz:) Tak jak na CB większość nie wypowiada "kanał" ale zdarzają sie tacy którzy je wypowiadają. PS. Prosiłem o nie wystawianie takich odpowiedzi, bo naprawdę nie pomagają.
 • Pomocny post

  Poziom 31  
  Kowal88 napisał:
  No wlasnie... tak jak kolega zauważył na radioscanner nie ma najważniejszego, czyli numerów kanałów policyjnych.


  Jak nie ma.... ? Wejdź np. w dział co słychać w Warszawie... potem w pasmo VHF do 174 Mhz i masz podane częstotliwości warszawskiej policji a przy fr masz podany numer kanału. proszę oto link do frejma:

  http://www.radioscannerpolska.pl/147.htm

  Oznaczenie A przy numerze kanału oznacza przemiennik.

  Marcin
 • Poziom 10  
  dzięki wielkie, tego nie zauważyłem. Naprawde + za spostrzegawczość.