Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częstotliwości kanałów UKF Policji, PSP, pogotowia!!! POMOCY

Kowal88 19 Gru 2007 16:41 226761 11
  • #1 19 Gru 2007 16:41
    Kowal88
    Poziom 10  

Witam, od jakiegoś czasu posiadam odbiornik szerokopasmowy i mam problem, znalazłem kilka ciekawych stron z częstotliwościami w moim rejonie, ale mam pewien problem. Dużo czytałem i szukałem ale nigdzie nie znalazłem. Czy ma ktoś może Wykaz częstotliwości kanałów przydzielonych przez MSWiA. Czyli prościej: czy ma ktoś numery kanałów podzielone na częstotliwości w MHz? Wiem, że policja, staż czy pogotowie ma konkretne numery kanałów (kanał 1,2...27 itp.), natomiast nie znam częstotliwości. Z góry dziękuję.

1 11
  • #2 19 Gru 2007 16:45
    lukashb
    Poziom 39  

A ja po googlowałem doslownie 2 minuty i mam.
    147,900 Straż Miejska
    148,7625 PSP powiat
    148,900 PSP wojew.
    152,6125 Ochrona
    168,825 Pogotowie
    172,850 Policja
    172,950 Policja
    172,975 Policja
    468,475-468,975 Tranking Radio-Net
    ile razy można powtarzać. Radioscannerpolska.pl

14
  • #3 19 Gru 2007 17:26
    Kowal88
    Poziom 10  

Właśnie nie o to chodziło:) To też znalazłem od razu, chodzi mi o częstotliwości kanałów. Czyli jeszcze inaczej... jak np. na kanale drogówki dyspozytor mówi. "przejdź na kanał 27" no to jest problem. Bo odbiorniki szerokopasmowe odbierają daną częstotliwość. Natomiast policja, pogotowie i inne służby mają tak jak użytkownicy Radia CB nie częstotliwości tylko kanały. I te częstotliwości są przyznane podobno przez MSWiA. Żeby jeszcze bardziej wyjaśnić częstotliwości CB radia to np. Kanał 19: 27,180 MHz; kanał 40: 27,400 MHz. O to mi chodzi:) I wiem, że pomóc mogą tylko nieliczni. Ci którzy sie na tym naprawdę znają.

9
  • #5 19 Gru 2007 20:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 19 Gru 2007 21:36
    Kowal88
    Poziom 10  

No wlasnie... tak jak kolega zauważył na radioscanner nie ma najważniejszego, czyli numerów kanałów policyjnych.

7
  • #7 19 Gru 2007 21:55
    lukashb
    Poziom 39  

Bo tego nikt nieumieszcza, bo:
    po pierwsze, jest to zbędne
    po drugie, niemają dostępu do tych danych chyba że ma znajomego w wydziale łączności
    po trzecie...po co nasłuchiwać policji? zajmij się czymś innym
    Jest jeden, ogólno polski A36 i tyle masz wiedzieć.

-18
  • #8 19 Gru 2007 22:38
    Kowal88
    Poziom 10  

Po pierwsze, jeśli byłoby mi to zbędne, to bym nie umieszczał posta. Po drugie właśnie dlatego napisałem "I wiem, że pomóc mogą tylko nieliczni. Ci którzy sie na tym naprawdę znają." Po trzecie, po co nasłuchiwać policji? Kiedyś to samo mi ktoś powiedział, jak kupiłem CB radio do samochodu, jak kupowałem drugie CB radio, też mnie znajomy pytał po co? I tu myślę, że zgodzą sie ze mną posiadacze CB, odbiornik"ów szerokopasmowych czy krótkofalowcy... dla kogoś kto nie nie interesuje sie "sprawami radiowymi" trudno zrozumieć "po co". A poza tym muszę sie przyznać, że mam w samochodzie odbiornik szerokopasmowy i nasłuchuje policji... Po co? Bo prędzej sie dowiem gdzie są radiowozy i gdzie w danym momencie są przeprowadzane kontrole... naprawdę wręcz błyskawicznie... i to jest lepsze niż CB. Więc mam naprawdę wielką prośbę. Proszę o pomoc i profesjonalne podejście do mojej sprawy... Bo nie chciałbym, żeby ten post był miejscem gdzie można napisać swoje uwagi na temat tego po co i dlaczego. Proszę o pomoc... może komuś ta informacja też kiedyś będzie potrzebna. Jeśli ktoś w postach odpowiada..."zajmij się czymś innym" to po co w ogóle pisać na forach?? Pamiętajcie, że pisząc na forach ktoś oczekuje pomocy... jeśli nie macie zamiaru jej udzielić tylko stwierdzić "daj sobie spokój" to po co piszecie? Nikt nie zmusza do odpowiadania na forach. Sorry za wywód, trochę mnie to zdenerwowało.:) Nadal proszę o profesjonalne podejście do sprawy i pomoc:) Z góry dziękuję.

12
  • #9 19 Gru 2007 22:54
    albion1
    Poziom 17  

Napewno nie było "przejdz na kanał 27". Napewno było 'przejdz na 27".

-5
  • #10 19 Gru 2007 23:02
    Kowal88
    Poziom 10  

Uwierz mi że było to "przejdź na kanał 27" wiem o co ci chodzi, ale być może dlatego że była to kobieta wypowiedziała słowo "kanał" ale jestem pewny że to słowo padło... nie raz:) Tak jak na CB większość nie wypowiada "kanał" ale zdarzają sie tacy którzy je wypowiadają. PS. Prosiłem o nie wystawianie takich odpowiedzi, bo naprawdę nie pomagają.

2
  • Pomocny post
    #11 19 Gru 2007 23:09
    green33

Poziom 31  

Kowal88 napisał:
    No wlasnie... tak jak kolega zauważył na radioscanner nie ma najważniejszego, czyli numerów kanałów policyjnych.

Jak nie ma.... ? Wejdź np. w dział co słychać w Warszawie... potem w pasmo VHF do 174 Mhz i masz podane częstotliwości warszawskiej policji a przy fr masz podany numer kanału. proszę oto link do frejma:

http://www.radioscannerpolska.pl/147.htm

Oznaczenie A przy numerze kanału oznacza przemiennik.

Marcin

2
  • #12 19 Gru 2007 23:17
    Kowal88
    Poziom 10  

dzięki wielkie, tego nie zauważyłem. Naprawde + za spostrzegawczość.

5
  Szukaj w 5mln produktów