Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Dziwne odg這sy wydawane przez wentylator zasilacza

03 Sty 2008 19:38 5933 11
  • Poziom 9  
    Kiedy w陰czam komputer, wentylator wydaje mi dziwne odg這sy: brrr.. wrrr.. itp. czy軼i貫m go, sprawdza貫m czy jest ca造... no i wszystko wydaje si by w najlepszym porz康ku, ale tak nie jest...kiedy pukn rek w obudowe to ju nie bryczy mi ten wentylator..
  • Spec od komputer闚
    Musisz go rozebra, umy i nasmarowa lub wymieni. Najlepiej wymieni bo chyba mocno zu篡ty.
  • Poziom 11  
    Sprawd czy dobrze masz dokr璚ony wentylator, zasilacz i obudowe.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Musisz rozebra wentylator na cz窷ci, przeczy軼i i porz康nie przesmarowa o wiatraczka. Wtedy przestanie ha豉sowa. Je郵i tego nie potrafisz, to po prostu go wymie. Koszt niewielki, w zale積o軼i od jako軼i (ceny) wentylatora - 20-30z.
  • Poziom 11  
    Witam
    Przyczyn g這郾ej pracy wentylatora s wyrobione i suche panewki osi 鄉ig豉.Nale篡 je jak najszybciej posmarowa!
  • Poziom 39  
    ... i pochodzi par dni i zn闚 to samo ;)
    Nie sknerz i kup nowy wiatrak, kiedy te naprawia貫m, dop鏦i nie dokona貫m "odkrycia" 瞠 naprawd jest wiele bardziej tw鏎czych czynno軼i ni op騧nianie agonii zu篡tego chi雟kiego 這篡ska.

Je郵i zamierzasz jeszcze pou篡wa tego zasilacza, kup wentylator na 2 kulkowych 這篡skach - bywa problem z dostaniem, ale jest praktycznie niezniszczalny.
  • Poziom 10  
    Ile to ma lat?
    Panewki?
    Obudowa morze drga jakkolwiek j skr璚isz.(tandeta)
    W obudow czego stukasz, zasilacza czy ca貫 pud這?
    Je瞠li w pud這 to mo瞠 by tak瞠 wiatrak procesora.
  • Poziom 9  
    Kiedy uderzam w obudowe jednostki to przestaje.Jednak to jest wentylator procesora... teraz nasuwa sie pytanie co mam zrobi... z tym wentylatorem?
  • Spec od komputer闚
    Wymieni. Chyba logiczne, prawda ?
  • Poziom 9  
    Spotka貫m sie z podobnym problemem przy wymianie obudowy i zasilacza ATX. Mianowicie kiedy wsadzi貫m nowy zasilacz do nowej obudowy komputera i wszystko precyzyjnie skr璚i貫m, us造sza貫m dziwne buczenie podczas pracy komputera. Co sie okaza這 zasilacz jest do嗆 ci篹ki (Be-quiet Straight Power BQT E5-600W) i przenosi drgania na obudow, co za tym idzie obudowa mocno drga豉 i wydawa豉 przy tym odg這s buczenia. Wi璚 postanowi貫m zaryzykowa i wbrew opini zakupi poch豉niacz drga na zasilacz ATX. Efekt mnie zaskoczy ca趾owicie poniewa uci捫liwe "buczenie" przepad這 w niepami耩. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    arturj123 napisa:

Bardzo pomocna stronka ta dzikie.net- wyczy軼i貫m obydwa wentylatory procesora i zasilacza...i dosz貫m do tego i problem nie tkwi w wentylatorach ale w obudowie zasilacza, kiedy pierwszy raz go rozkr璚a貫m to nie zauwa篡貫m 瞠 obudowa jest uszkodzona i dr篡 wraz z ca陰 obudow komputera. Wymieni貫m obudow i po problemie...Dzi瘯uje wszystkim odpowiadaj帷ym za cenne informacje kt鏎e byc mo瞠 przydadz mi si w przysz這軼i.. pzdr.