Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który antyvir najmniej zamula kompa?(?)

24 Gru 2003 01:54 10254 52
  • Poziom 14  
    Mam takie pytanie
    Ktory program antyvirusowy najmniej szkodzi wydajnosci komputera
    chodzi tez o to zeby był w miare dobry
    osobiscie mam Norton System Works z antywirem 2004-ale troche mi muli kompa

co o tym myślicie?
    prosze o rady i sugestie
    (?) - ozdobnik?[h]
  • Poziom 34  
    jak chcesz to w 2004 wyłącz protekcję plików. Opcja znajduje się w koszu. Jest duża różnica, a nie tracisz na ochronie antyvir
  • Poziom 18  
    najmniej??

Chyba skaner online mks_vir...

niestety ma on swoje minusy i to calkiem sporo...
  • Poziom 11  
    Ja używam AVP Kaspersky wydaje mnie sie że najmniej zamula a w dodatku jest dość dobry.
  • Poziom 23  
    To nie tak!
    Jak sie powlacza te same opcje to zamulenie bedzie podobne. Po prostu jedne antyvirusy maja powlaczane wiecej domyslnych opcji a inne nie. Zwlaszcza przeszukiwanie w plikach archiwow zre duzo czasu procesora. Wiec cos za cos. Ja osobiscie uzywam skanera online MKS_vira od czasu do czasu, nie uzywam Dziura Explorera i mam pozatykane niepotrzebne porty. Ty mozesz miec skaner heurystczny dzialajacy ciagle, filtr w poczcie aktualizacje i przeszukiwanie calego dysku co godzine i kazdy komputer padnie.
  • Poziom 18  
    Tutaj masz racje po moich doświadzeniach z programami antiwirusowych moge polecić MKS VIR-a
  • Poziom 15  
    Witam
    Osobiście posiadam Mks 2004 i jestem bardzo z niego zadowolony. Polecam.
  • Poziom 2  
    jak wczesniej pisano MKS_vir zdecydowanie..czytalem w jakis postach ze w czasie skanowania plikow defragmentuje RAM wiec malo ze dba o bezpieczenstwo naszego kompa przyspiesza go...goraco polecam...2 miejsce Kaspersky
  • Poziom 12  
    ja uzywam AntiVIr Guard for Windows XP Persolan Edition

moim zdaniem niezly :) wazen ze nie muli jak norton
  • Poziom 31  
    avg antivirus - bardzo dobry nie zamula i jest za darmo.............
  • Poziom 43  
    Zainstaluj NAV 2001 - ma mniejsze wymagania a robi dokładnie to samo (tylko skonfiguruj go porządnie!) :)
  • Poziom 31  
    Albo Norton Internet Security 2002 - im nowsza wersja, tym wolniej działa.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Ja polecam wam skaner online Mks_Vir. Mały, dobry, skuteczny, wydajny, niestety ma tez swoje wady ale o nich nie mówie
  • Poziom 12  
    PCCilin - w wersji zarejestrowanej - czesto pobiera bazy wirusów z internetu - ma bardzo dobry skaner i jest szybki...
  • Poziom 43  
    Windows Update to najgorsze "ciało obce" jakie tylko moze istnieć w porządnym systemie... :)
  • Poziom 30  
    wolfgang kontra mmm :) były już na forum posty odnośnie skuteczności skanerów online, i ja po tej lekturze używam wyłącznie ....pandy, link podał mmm
  • Specjalista AGD
    Kaspersky Lab niestety nie nadaje się na kompy z prockiem poniżej 1 GHz. Testowałem i używałem w firmie dłuższy czas wersję 4.0.5 i niestety wolne kompy muliły się strasznie. Teraz na nich chodzi NOD32 i róznica w działaniu komputerów jest wyraźnie odczuwalna na korzyść tego ostatniego.
  • Poziom 17  
    Jakie wady ma skaner On-Line MKS'a?
    Używam obecnie NAV2001 (po polsku :) ) i czy dużo tracę na ochronie np. w stosunku do wersji 2004 czy 2005?

Jak uważacie który jest lepszy jeśli chodzi o bezpieczeństwo: Panda czy Kaspersky...
  • Poziom 21  
    Ja używam Pandy Titanium od czerwca tego roku. Przed ta data miałem Nortona , który poważnie zwalnia kompa. Natomiast Panda moim zdaniem nie zamula poważnie komputera i jest codziennie atkualizowana baza wirusów i co najważniejsze wyłapuje robale z netu.
  • Poziom 12  
    ja uzywam AVG antivirus 6.0 free edition i dziala czy duzo zajmuje // troche nie badzo :) a wykrywa wirusy uzywam też MKSskaner on-linei tez fajnie działa moze nawet lepszy ood AVG ?
  • Poziom 12  
    Załatw se jakąś starą wersje norton antyvirus to jest najlepsze. Odpowiednia będzie wersja 5.0 bo jest szybka i obsługuje nowe bazy wirusów.
  • Poziom 14  
    online skaner pandy lub mks-a, panda rulezzz
  • Poziom 32  
    Ja uzywam Zone Alarm Security Suite (firewall+antyvir+...) i na K6-2 500Mhz na za duze spowolnienie nie narzekam ;)
  • Poziom 14  
    taniel napisał:
    online skaner pandy lub mks-a, panda rulezzz

Taniel ma racje co do pandy jak ktoś ma duże wymagania od ochrony + małe obciażenie blaszaka to niech sobie zainstaluje pande platinium ma nawet firewalla a jescze ja sie go uda połamac żeby sie dalo kożystać powyzej 30 dni to sie okazuje że nie ma lepszego antyvira który sie ciągle aktualizuje nawet 3 razy dziennie :)
  • Poziom 14  
    niezły ranking Platon ziomku, test był przeprowadzony na dobrym sprzęcie, napewno do tego dochodzi bardzo dobrze skonfigurowany skaner- nie każdy umie ustawić poprawnie opcje programu
    a zapewne kto ma poniżej 1GHz i 126mb DDRAM już będą problemy i ciężko będzie pracować na kompie podczas skanu systemu,

ale obok jakiegoś dobrego antyvira dobrze mieć jeszcze ad-aware bądź spyhunter'a, chociaż ja jestem za ad-avare