Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie włącza się słychać tylko konkretne dźwięki BIOS

RdNd 30 Sty 2008 18:57 4264 4
  • #1 30 Sty 2008 18:57
    RdNd
    Poziom 11  

Witam mam następujący problem miałem komputer z płytą ECS K7s5a (popularny badziew) Duron 1400 128 MB RAM trzy HDD Samsung 10,4 Fujitsu 4,3 GB i Seagate 40 do tego napęd DVD Pioneer wszystko jako tako chodziło do czasu az zepsuł mi się drugi komputer który nie chciał sie z dnia na dzień uruchomic nie mogłem nawet ponownie zainstalować systemu. Do tamtego komputera kupiłem 1GB RAM bo myślałem że to kość pamięci poszła ponieważ po przełożeniu jej do mojego komputera nie chciał się on uruchomić. Jednak to nie pomogło i system dalej sie nie ładował ale po ktorejs tam probie instalator sie nie zawiesił i system udało sie wkońcu postawić. Jednak problem jest z moim komputerem ponieważ te niby wadliwe ramy jednak ruszyły i wszystko było ok do czasu jak nie przeinstalowałem systemu (XP ) ponieważ od tego momentu komputer sie zawiesza podczas włączania następują dwa szybkie sygnały dźwiękowe i po niedużym odstępie czasu osiem troche dłuższych nie pojawia sie na monitorze nic przechodzi tak jakby w stan stand by i tak pozostaje do konca. Mojego ECS'a sprzedałem (działa podobno w chwili obecnej) i dostałem inny sprzęt który normalnie działał. wymieniłem tylko dysk na mój Fujitsu 10,4 GB dołożyłem moje 512 MB RAMU i wymieniłem jakiegoś tam Maxtora na własnego GeForce 4 MX 420 i co sie okazuje... sytuacja identyczna jak poprzednio (płyta również ECS tylko na socket 478) identyczne oznaki jednak co gorsze że po powróceniu do pierwotnej konfiguracji sprzętowej (kiedy komputer normalnie się jeszcze włączał) jego stan się nie zmienia i komp nie rusza i wystepuja takie same \sygnały dźwiękowe :/ Bios to jakis Ameican Megatrends czy jakos tak bardzo prosze o pomoc jeśli ktos wie co się mogło stać.:(

0 4
  • #2 30 Sty 2008 19:14
    ginio77
    Poziom 17  

Witam
    Takie dźwięki z głośnika systemowego definitywnie stawiają na kość RAM
    Wyjmij kości przeczyść sloty oczyść styki kości RAM
    Poskładaj dokładnie zainstaluj kości. Odpal komputer jeśli wszystko dobrze zrobiłeś wszystko wróci do normy.

Na tej stronce masz kody dźwiękowe biosów.
    http://www.bioscentral.com

0
  • #3 30 Sty 2008 19:53
    RdNd
    Poziom 11  

Niestety w dalszym ciągu sytuacja sie powtarza przeczyściłem sloty i wyczyściłem spirytusem złącza kości, zainstalowałem poprawnie jednak w dalszym ciagu nic a co oznacza :
    "A memory parity error has occurred in the first 64K of RAM. The RAM IC is probably bad"
    jest to komunikat który znalazłem pod dwoma długimi sygnałami pod ośmioma krótkimi :
    The system video adapter is missing or defective
    złącze AGP też jest wyczyszczone i poprawnie zainstalowane co mam dalej robić ??:/

0
  • #4 31 Sty 2008 01:02
    ginio77
    Poziom 17  

Witam ponownie
    Dalej stawiam na RAM poczytałeś opis.
    Zresetuj bios ustaw co możesz na auto.

0
  • #5 31 Sty 2008 11:21
    RdNd
    Poziom 11  

Witam spowrotem wczoraj już nie mogłem odpisać ale udało mi się go ruszyć uruchomiłem go bez bateryjki biosu, po resecie biosu i zmianie parametrów RAM teraz chodzi wszystko ok;)

0
  Szukaj w 5mln produktów