Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat połączena immobilaizera

gudig 27 Gru 2003 17:17 5191 7
  • #1 27 Gru 2003 17:17
    gudig
    Poziom 2  

:!:
    Schemat połączena immobilaizera w aucie TOYOTA corola 1.6 16V z 1996r (mam uszkodzony immobilaizer) - przewody wchodzące i wychodzące z niego są dobre, ale nie wiem jakie z nich spełniają daną funkcję w układzie podłączenia . Bez tych danych nie mogę uruchomić silnika. Reczta czujników i oprzyżądowania w samochodzie jest sprawna. Mam nadzieję że ktoś z was dysponuje taką wiedzą lub informacją i będzie w stanie mi pomóc.

0 7
  • #2 27 Gru 2003 17:55
    krzysztof.01r
    Poziom 11  

Podaj jaki to jest model TOYOTY i ile masz kluczy i sytuacje po jakiej samochód nie da sie uruchomic opisz dokladnie.

0
  • #3 28 Gru 2003 15:55
    gudig
    Poziom 2  

Toyota corolla 1.6i 16V wtrysk wielopunktowy, immobilaizer w kluczyku.
    Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręcenui go w pozycje zapłon, wszystkie kontrolki świecą się napięcie podawane jest do modułu zapłonowego.Podczas uruchamiania silnika za popmocą rozrusznika brakuje iskry na świecach oraz nie pracują wtryskiwacze elektyczne, pompa paliwa działa pompuje paliwo, ale silnika nie można uruchomić, prawdopodobnie immobliaizer odcina w silniku cztery wtryskiwcze oraz impuls moułu zapłonowego.Ta awaria powstała kilka dni temu w momencie uruchomienia zimnego silnika silnik się uruchomił popracował 20 sek. i zgasł.Od tej pory nie moge uruchomić silnika.Stwierdziłem że nie ma iskry i wtryskiwacze eletryczne nie pracują.Znajomy powiedział mi że to moze być immobilaizer, dlatego proszę o info. jak można go ominąć???
    Posiadam tylko jeden kluczyk.Proszę o pomoc!!!

0
  • #4 28 Gru 2003 21:12
    krzysztof.01r
    Poziom 11  

JESLI TO WINA IMO TO MOŻE BYC PROBLEM I JESZCZE JEDEN PROBLEM BO MASZ TYLKO JEDEN KLUCZ JESLI SIE OKAŻE ZE TEN KLUCZ TO SUB A NIE MASTER TO NAJPRAWDOPODOBNIE DO WYMIANY BEDZIE MOD IMO I KLUCZE ORGINALNIE SA 3 KLUCZE JEDEN Z NICH JEST MASTER MOZNA GO ROZPOZNAC TESTEREM TOYOTY JAKI JEST STEROWNIK BOSCH CZY DENSO PISZ NA PW Podaj model znajduje sie na tabliczce znamionowej

0
  • #5 29 Gru 2003 12:28
    gudig
    Poziom 2  

nie klijęt mówił ze immo jest dobry to chyba musi być cos innego, tylko jak obejś ten immo :?:

0
  • #6 29 Gru 2003 22:44
    brelo
    Poziom 13  

To chyba o ten chodzi.Toyota Carolla 1.6i 16v (4A-FE kod silnika)
    Jeżeli masz w tej toyocie lampkę MIL (A POWINNA BYĆ)to możesz odczytać kody błyskowe.To auto posiada złącze danych i złącze samodiagnostyki.Złącze danych jest pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy.Znajdziesz w nim "TE1"(TE1 JEST CZASAMI OZNACZONY JAKO "T" LUB "T1"),KTÓRY MUSISZ ZMOSTKOWAĆ Z "E1"

Np.Kod 35 to trzy 0,5sekundowe błyski ,1.5sek. pauzy i pięć 0.5 sekundowych błsków.
    Kody są emitowane po jednym razie.Jak zostaną wyemitowane wszystkie to nastąpi przerwa w świeceniu lampki i zacznie się od nowa wyświetlanie kodów.
    Jeżeli nie ma żadnych kodów lampka zacznie emitować 8-błysków przerwa 3 sek i znowy 8-błysków.
    Kod immo to 99.
    Sprawdz
    CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU składa się z dwuch oddzielnych czujników
    (w aparacie zapł.):
    prędkości obrotowej i GMP.Najlepiej oscyloskopem.
    Rezystancje zmierzysz na zacisku "G-" do "G+"(GMP)185-275om
    i zacisk "NE+" do "NE"(CZUJNIK PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ) 370-550om.
    To te czujniki są odpowiedzialne za to czy jest sygnał do wysterowania wtrysku i modułu.
    Oczywiście nie można wykluczyć IMMO.
    Oczywiście "G1+" i "G-" to C5 i C18
    "NE+" i "NE" to C4 i C17 W ZŁĄCZU ECU

0
  • #7 30 Gru 2003 00:44
    krzysztof.01r
    Poziom 11  

brelo dobrze pisze ja jeszcze moge dodac miedzy immo jest jeszcze po drodze tzw. wzmacniacz sygnalu i dopiero sygal jest przekazywany do sterownika w niektórych toyotach bylo to montowane model tej toyoty to majprawdopodobniej ZZE 111 4A-FE

0
  • #8 30 Gru 2003 19:05
    gudig
    Poziom 2  

hej dzięki brejdak doszedł że padła sonda lambda podłączył na krutko no i była iskra teraz trzeba to wszystko poskładać

0
  Szukaj w 5mln produktów