Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon Stereofoniczny Unitra GS-424 "Bernard" S

zomodj 09 Lut 2008 15:16 3126 4
  • #1 09 Lut 2008 15:16
    zomodj
    Poziom 10  

Witam, jak w tytule poszukuję serwisu, który dokonałby przeglądu gramofonu ew. naprawy (prawdopodobnie paski). Szukam po prostu elektronika "z duszą", który wie jak się za to zabrać, bo większość widząc 424 mówi "boże wyrzuć pan ten szmelc na śmieci" takim to ja na dzień dobry dziękuję. Najlepiej w okolicy Opola, ale mogę także go wysłać (chociaż niechętnie). Dziękuje za wszelką pomoc.

0 4
  • #2 09 Lut 2008 15:55
    E.L.O.
    Poziom 28  

Jakie masz problemy z odtwarzaniem? paski można kupić i samemu zmienić

0
  • #3 09 Lut 2008 16:42
    zomodj
    Poziom 10  

witam, problem polega na tym że igła nie opada, i chyba sypnął sie STOP, tzn opada igła jak trzymam przełącznik, ale jak puszczam to on sam wraca i igła się unosi, myślałem że to wyważenie, ale nic z tego.

0
  • #4 09 Lut 2008 20:20
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

zomodj napisał:
    Witam, jak w tytule poszukuję serwisu, który dokonałby przeglądu gramofonu ew. naprawy (prawdopodobnie paski). Szukam po prostu elektronika "z duszą", który wie jak się za to zabrać, bo większość widząc 424 mówi "boże wyrzuć pan ten szmelc na śmieci"

Na pewno tak nie powiedzą, bo GS-424 cieszy się dobrą sławą.

zomodj napisał:
    takim to ja na dzień dobry dziękuję. Najlepiej w okolicy Opola, ale mogę także go wysłać (chociaż niechętnie). Dziękuje za wszelką pomoc.

Wymienić pasek napędowy możesz samodzielnie.
    Problem z brakiem podtrzymania ramienia w pozycji opuszczonej, może być spowodowany spaleniem się żarówki czujnika, który wykrywa dojście ramienia do końca zapisu na płycie. Jeśli żarówka jest spalona, to elektronika gramofonu interpretuje to jako koniec odtwarzania i zwalnia elektromagnes podtrzymujący oraz wyłącza silnik napędowy.
    Zdejmij dolną pokrywę i sprawdź żarówkę. Jeśli się nie świeci po włączeniu gramofonu do sieci, to należy kupić nową, założyć i problemy powinny się skończyć.

GM

P.S. Czy istotnie posiadasz GS-424? Bo jeśli tak, to w nim nie ma żadnych pasków napędowych, bo jest to gramofon "Adam" o napędzie liniowym.

0
  • #5 21 Maj 2008 12:11
    caliber2001
    Poziom 13  

Śmiem przypuszczać, że autorowi chodziło o GS-434 Bernard.

0