logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Omega B zepsuty centralny zamek mruga czerwona dioda

Bavido 24 Lut 2008 16:23 4501 6
REKLAMA
  • #1 4841170
    Bavido

    Poziom 24  
    Posty: 929
    Pomógł: 9
    Ocena: 28
    Mam 2 piloty do Omegi B rok 1995, działały OK, teraz po zamknięciu nie mogę otworzyć, ani zamknąć pilotem. Obydwa piloty mają dobre baterie, mruga tdeż czerwona dioda. Próbowałem też włączyć zapłon i naciskając zamykanie na pilocie, ale bez rezultatu. Co mam dalej zrobić ?
    Konto firmowe:
    BAVIDO-MED
    Murawa 35/16, Poznań, 61-655
  • REKLAMA
  • #2 4841261
    autoas
    Poziom 42  
    Posty: 9188
    Pomógł: 571
    Ocena: 3914
    Czy działa centralny z kluczyka w drzwiach i czy czasem nie było radio zmieniane?
  • REKLAMA
  • #3 4841286
    Bavido

    Poziom 24  
    Posty: 929
    Pomógł: 9
    Ocena: 28
    Centralny z kluczyka działa, radio jest to samo co przed awarią.
    Konto firmowe:
    BAVIDO-MED
    Murawa 35/16, Poznań, 61-655
  • REKLAMA
  • #4 4841460
    maciek06
    Poziom 13  
    Posty: 32
    Pomógł: 7
    Ocena: 6
    Te piloty to na podczerwień,czy już radiowe?
  • REKLAMA
  • #5 4841663
    Bavido

    Poziom 24  
    Posty: 929
    Pomógł: 9
    Ocena: 28
    Nie wiem, wygląda jak na podczerwień, ale chyba radiowy ( otwiera nawet z klatki schodowej, z 1 piętra ). Teraz temat zamykam, wyszedłem po godzinie i wszystko jest OK.
    Konto firmowe:
    BAVIDO-MED
    Murawa 35/16, Poznań, 61-655
  • #6 4844936
    Bavido

    Poziom 24  
    Posty: 929
    Pomógł: 9
    Ocena: 28
    Rano niestety powtórka, znowu nie reaguje na pilota ( mam dwa ).
    Przypominam sobie że problem pojawił się po otwarciu i zamknięciu szyberdachu, ale może to błędny trop.
    Konto firmowe:
    BAVIDO-MED
    Murawa 35/16, Poznań, 61-655
  • #7 4846616
    Bavido

    Poziom 24  
    Posty: 929
    Pomógł: 9
    Ocena: 28
    Może ktoś ma czytelny schemat podłączenia centralki?
    Konto firmowe:
    BAVIDO-MED
    Murawa 35/16, Poznań, 61-655

Podsumowanie tematu

✨ W Oplu Omega B z 1995 roku pojawił się problem z centralnym zamkiem sterowanym pilotem – oba piloty z działającymi bateriami nie otwierają ani nie zamykają zamków, mimo migającej czerwonej diody. Centralny zamek działa poprawnie z kluczyka w drzwiach, a radio nie było zmieniane przed awarią. Piloty prawdopodobnie działają na fale radiowe, gdyż zasięg obejmuje nawet pierwsze piętro budynku. Problem pojawił się po użyciu szyberdachu, co może być powiązane, jednak nie jest potwierdzone. Po krótkim czasie centralny zamek zaczął działać ponownie, lecz następnego dnia problem się powtórzył. Poszukiwany jest czytelny schemat podłączenia centralki centralnego zamka w celu dalszej diagnostyki.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA